ELEKTRO: Výměna baterie - náhrada za odiginál START/STOP systém

Moderátor: čapik

Odpovědět
Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: Výměna baterie - náhrada za odiginál START/STOP systém

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj klubáci,

jsem v sekci passat a touran, ale kamarádka má špatnou baterii na Seat Alhambra 2011 2,0TDi 125kW automat.

Problém je ten že nevím jakou jí tam dát správnou baterii, protože pro START/STOP systém jsou jiné, originální číslo baterie je
7P0915105 nebo 000915105CC.

Originál z VW stojí 6500,- a to se jí fakt dávat nechce. Je to takovej atyp - 68Ah a stastrovací proud 380A dle DIN nebo 680A dle EN/SAE.

Takže takovou baterii nemohu najít jinou než originál, tak bych potřeboval kdo už měnil za nějakou rozumnou VARTA/BOSCH či něco podobného co tam dával a funguje to hlavně kvůli tomu Start-Stop systému, jelikož tam jsou údajně jiné baterie (nevím jelikož sám tuhle blbost v autě nemám :-D )

Díky za odpovědi (hledat jsem zkoušel, ale nenašel :-) )

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: Výměna baterie - náhrada za odiginál START/STOP systém

Příspěvek od eauto1.cz »

Sharany 7N0 jsou všechny TDI s Bluemotion technologií a tam je i rekuperace.
Nabíjení a vybíjení řídí speciální řídící jednotka.

Start-Stop vyžaduje akumulátor s označením AGM.

Jinak kolega má tu originální aku už přes 250.000 km a stále mu šlape.
A to je papírově taková slabá aku, auto v Highline a vše ok. :good:
Takže nevím, zda má smysl ušetřit, to je na zvážení.

Ovšem pokud máš nezávislé topení (né příhřev) tak čím větší, tím lépe.
Kterou největší aku jste tam nacpali a pasoval vám ještě origo plastový kryt aku?
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: ELEKTRO: Výměna baterie - náhrada za odiginál START/STOP systém

Příspěvek od maxie »

Sharan 7N 3/2016 - baterie EXIDE 79Ah EFB z výroby po necelých 4 letech a 198tkm baterie KO...
Sharan 7N 7/2012 - baterie VARTA 68Ah AGM z výroby po necelých 8 letech a 220tkm baterie drží, pravda ne jako za mlada, ale i teď v mrazech nastartuju.

Baterie má mít max.půdorys 315 x 175 mm, výška orig.195 mm
Koupil jsem teď
Autobaterie VARTA SILVER Dynamic AGM 80Ah, 12V, F21, AGM 580 901 080 D85
Vyšla na 3500,- vč.DPH

Když jsem hledal info ohledně nakódování nové baterie pomocí diagnostiky, narazil jsem na ten nesmysl s rekuperací, kdy baterie se dobíjí převážně, resp.výhradně při brzdění(tedy bez plynu), jinak pouze, když je vybitá pod určitou mez nebo když je zapnuté vyhřívání sedadla(dost to zjednodušuji). Hlavní ale je, že se její stav nabití pak běžně pohybuje kolem 80%. Málokdy se dobije doplna, spíš zůstává na 3/4 kapacity.
To je daň za ekoteroristickou fíčuru.
Řešení na různých fórech a diskuzích je nabízeno v odpojení konektoru na minus polu baterie, který zároveň odpojí Start/stop... protože, ŘJ nemá info o stavu baterie a dobíjení se přepne do nějakého default modu - tady je však riziko toho, že to může přinést další potíže, když ŘJ nemá důležitá data o baterii pro další systémy.
Dalším řešením je vyřazení rekuperace pomocí diagnostiky, na které jsem narazil na SGAF.
Tak jsem to prubnul a uvidím, odkaz dávám s upozorněním užití na vlastní nebezpečí :-)
https://www.sgaf.de/content/batterieman ... iii-426756" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
2020-01-17 (2).png

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: ELEKTRO: Výměna baterie - náhrada za odiginál START/STOP systém

Příspěvek od 007houmr »

Ahoj klubáci! Odešla mě na Sharanu r.v.2016 baterie a špekuluju, jakou koupit. Teď tam je, předpokládám, že stále originál baterie Exide 79 Ah EFB. Vždy jsem v autech měl baterii Varta, ale nevím, jak to teď mají s kvalitou. Co už vím, tak že EFB je socka verze AGM. S jakými značkami máte dobré zkušenosti?
Díky!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: ELEKTRO: Výměna baterie - náhrada za odiginál START/STOP systém

Příspěvek od maxie »

Autobaterie VARTA Silver Dynamic AGM 80Ah, 12V, F21, AGM E5171
Nahrazoval jsem jí právě EFBčko na 2016 a původní AGMko na 2012 - to EFBčko umřelo po 4 letech, AGMko drželo 8 let a ještě by léto dalo.

https://autobaterie.heureka.cz/varta-si ... /#prehled/

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“