ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Moderátor: čapik

Uživatelský avatar
amidko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.06.2018 20:06

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od amidko »

polopašík píše:děkuji za nabídku, ale už jsem to vyřešil a vypadá, že to funguje. jen pro ověření a potvrzení posílám postup: gateway / přizpůsobení / zadat kanál 13 / číst / změnit hodnotu z 002000 na 292029 / testovat / uložit. a zatím to funguje. zkusím se po nějakém čase podívat na výpis chyb zdali tam něco neskočilo.
Polopašík, prosím Ťa skočila Ti nejaká závada po dobe testovania vypnutia start/stop?
Zmizla ti aj hláška na plubovke chyba start/stop?

ďakujem
VW Sharan 02/2015 CUP, 103kW, DSG

Uživatelský avatar
polopašík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 04.05.2015 00:00

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od polopašík »

amidko píše:
polopašík píše:děkuji za nabídku, ale už jsem to vyřešil a vypadá, že to funguje. jen pro ověření a potvrzení posílám postup: gateway / přizpůsobení / zadat kanál 13 / číst / změnit hodnotu z 002000 na 292029 / testovat / uložit. a zatím to funguje. zkusím se po nějakém čase podívat na výpis chyb zdali tam něco neskočilo.
Polopašík, prosím Ťa skočila Ti nejaká závada po dobe testovania vypnutia start/stop?
Zmizla ti aj hláška na plubovke chyba start/stop?

ďakujem
na MFD se mi žádná chyba od deaktivace nezobrazila ani nezobrazovala. V diagnostice mi taky nic nehlásílo špatného. Včera jsem akorát musel smazat chyby, protože jsem byl na chiptuning se zápisem do TP, ale ty chyby vznikly právě tím nastavováním, ale jsou smazány a žádné tam nemám.
Po deaktivaci se už stop start nespustil a když zastavím tak v pravém horním rohu se zobrazí ikonka přeškrtnutého "AČKA" tak jako bych deaktivoval stop-start klasicky tlačítkem a po rozjezdu zase zmizí.
VW Sharan 7N 2018

Uživatelský avatar
oyza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od oyza »

mě by spíš zajímalo, zda se dá nastavit aby se start-stop aktivoval tak 5s po zastavení a ne hned....

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od kubisz »

zjistil jste tehdy neco? pokud by se dal nastavovat cas, tak by to mohlo byt celkem zajimavy... diky
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od Lukkii »

ad SS: čas nastavit na přání nelze.
Ad deaktivace spojky: za mě totální hovadina a zbytečný risk. Jedná se o ochranu motoru - asi netřeba vysvětlovat, proč.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

michaelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.01.2011 19:03
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od michaelli »

Ahoj mám tu ještě jednu alternativu SS kdyby měl někdo zájem instalovat. Po instalaci modulu a spuštění motoru je START-STOP systém automaticky vždy vypnutý. Stiskem původního tlačítka je ale možné START-STOP opět aktivovat. Funkce požadovaná výrobcem je tedy zachována a záleží pouze na vůli řidiče, jaký režim mu vyhovuje. Zelené vodiče modulu se připojují na PIN 7 a 18 u mého Sharana.
Přílohy
start-stop-foto_1.jpg
VW Sharan 103kW, r.v. 2011

fb_funda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2020 19:13

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od fb_funda »

michaelli píše:
31.10.2020 07:38
Ahoj mám tu ještě jednu alternativu SS kdyby měl někdo zájem instalovat. Po instalaci modulu a spuštění motoru je START-STOP systém automaticky vždy vypnutý. Stiskem původního tlačítka je ale možné START-STOP opět aktivovat. Funkce požadovaná výrobcem je tedy zachována a záleží pouze na vůli řidiče, jaký režim mu vyhovuje. Zelené vodiče modulu se připojují na PIN 7 a 18 u mého Sharana.
Ahoj, ty to i montuješ? Kam se modul vkládá? Díky

michaelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.01.2011 19:03
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od michaelli »

Ahoj nemontuji, modul jsem připojil k zapalovači, je tam az po startu "šťáva" jinak samotný modul jsem přilepit černou izolační páskou na svazek drátů za ovládacím panelem. Všechny spoje jsem spájel.
VW Sharan 103kW, r.v. 2011

fb_vlastimil8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.11.2021 20:57

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od fb_vlastimil8 »


fb_lukáš87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.07.2022 18:42

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od fb_lukáš87 »

AHOJ potřebuji vyřešit DEACTIV START/STOP na ALHMABRA 2011 všude možně mi to jde AUDI, TOUAREG, TOURAN, OCTAVIA, ATD... ALE na Alhambru žádný postup ani ten Pašíkovo.... gateway / přizpůsobení / zadat kanál 13 / číst / změnit hodnotu z 002000 na 292029 / testovat / uložit NEJDE.... nedostanu se do kanálu 13----není přístup a odemknutí bezpečnostní přístup 20113 jednotka nebere... U el.sítě kanál 34 změnit + - 4 taky nejde .....:-( Jak to je tedy u Alhambra/Sharan ???...tak to sem už napište však stejně na tomhle už skoro nikdo nevydělá :-)....

DÍKY AHOJ

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od ferda25 »

Pokud máš jednotku gateway: 7N0907530D, tak máš bohužel smůlu, pokud máš jednotku s indexem vyšším než D, lze gateway přehrát.

virten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.01.2016 19:20

Re: ELEKTRO, Deaktivace Start+Stop

Příspěvek od virten »

Oživím téma, víte někdo, jak na deaktivaci na Sharanu 7N 2012 ? Přes VCDS mi to dlé návodů na youtube nejde, respektive nemám následně v adaptacích na výběr například úpravu voltáže baterie atd.

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“