Diagnostika

Moderátor: čapik

Odpovědět
Uživatelský avatar
vacekzl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Diagnostika

Příspěvek od vacekzl »

Sháním někoho s diagnostikou Zlín a okolí, nefunguje mi denní svícení na Alhambře 7N..

Uživatelský avatar
reyder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.07.2009 18:30
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od reyder »

Nazdarek, poradi nekdo jakou verzi diagnostickeho kabelu a softu potrebuji na prohlizeni mazani zavad s moznosti resetovani nebo testovanim.nebo ma nekdo na prodej? Mam seat alhambra 2011 125kw diesel
rýchlost nezná hranic, ale hranice zná lidský život

Uživatelský avatar
FuDa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.11.2016 07:59
Bydliště: Klatovy

Re: Diagnostika

Příspěvek od FuDa »

Také bych potřeboval pomoci. Dodnes byly všechny úpravy u Alhambry přes VCDS v pohodě, ale dnes jsem se snažil aktivovat zadní světla při DRL v 09 - Centrální elect.. Už si nepamatuju Byte/bit který jsem zaškrtl, ale po provedení úprav jako by se přepsala mapa této jednotky pro úplně jiné auto a všechna nastavení přestala fungovat, přestaly fungovat i elektrické dveře jak boční, tak kufru, nejde denní svícení apod. Poradil by někdo, jak to dostal zpět do továrního nastavení? Případně poslal by mi někdo kompletní nastavení centrální jednotky u své Alhambry s adaptivními Bixenony a el.dveřmi a kufrem? Předem díky....vím, že jsem to po.... a nemůžu teď vozit ani děti :cry:
SEAT ALHAMBRA STYLE 3/2015 4KIDS, 130kW, 6q

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Diagnostika

Příspěvek od JirkaVys »

Si máš příště uložit původní kódování nebo alespoň opsat, pak není nic jednoduššího, než to tam napsat zpět. A nějaký uložený log při kontrole chyb také nemáš? Protože i tam je celé kódování uloženo.
Kdo ví jestli jsi neodpalil celou jednotku.
Příště neřeš denní svícení vzadu, jak přední tak ani zadní není za přímého slunce a velkého světla stejně vidět, takže ti to bezpečnosti nepřidá :)

Uživatelský avatar
FuDa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.11.2016 07:59
Bydliště: Klatovy

Re: Diagnostika

Příspěvek od FuDa »

Tisíceré díky @JirkaVys za nakopnutí :pleasantry: Naštěstí jsem staré logy našel, tak jsem hned zaběhl do auta a podařilo se to přepsat a vše opět funguje. Ještě jedno díky, spadl ze mě hodně velkej balvan...už jsem málem dostal od manželky za uši :baseball:
SEAT ALHAMBRA STYLE 3/2015 4KIDS, 130kW, 6q

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Diagnostika

Příspěvek od JirkaVys »

Ok, tak aspoň že tak a že původní kódování bylo někde uloženo a jednotka je OK :)
Tak můžeš kódovat zvesela dál, i když na svícení vzadu bych se vyprdnul.
Protože co si budeme povídat už jsem viděl pár modelů, kde jsou obrysová zadní světla pouze dva malé obdélníčky a sotva to je vidět v noci, kolikrát si říkám kdo tohle schválil, nedej bože že to samé je pak i na odbocovaci světla.

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: Diagnostika

Příspěvek od 007houmr »

Čau pánové! Prosím vás, někdo kdo rozumí diagnostice a má ji k dispozici v okolí nejlépe Třebíče, případně Jihlavy? Díky za kontakt! Jedná se mě o VW Sharan, 2.0 TDI, 110kW, r.v.2016.
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

stepos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 04.02.2017 20:43

Dekódování teploty motoru

Příspěvek od stepos »

Ahoj, jsem trochu blázen, protoze nemám maxidot a chybí mi teplota oleje na displeji, vyrobil jsem si arduino, které mi pres diagnostickou zásuvku tuto informaci zjistí. Zjistil jsem, že narozdíl od teploty chladící kapaliny, která se neměří na desetinná čísla, se olej, venkovní teplota a nějaké další teploty měří přesněji.
Teplota chladící kapaliny je předána v jednom bajtu, od kterýho se odečte 40 a je to.
Ale když se to předává u oleje ve dvou bajtech, tak jsem ztracen. Dostanu třeba dvě čisla 11 a 160 a měl bych z toho nějak dostat třeba 22,5 stupne.
Netušite někdo, kde to zjistit? Hledal jsem na netu. Některé obdII vzorce jako A*256 + B / 10 nesedí. Díky za radu.
Š

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“