Bi Xenon

Moderátor: čapik

Odpovědět
berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Bi Xenon

Příspěvek od berserk »

Ahoj kluci,

Od koupě Sharanu před 8 měsíci mě upozorňuji auta že svítím vysoko. Hlavně na dálnici když projíždím zezadu. Nejedná se o dálkové světlo, to je vypnuté. Byl jsem i 2x v servisu dokonce 1x platil ze svého a žádný rozdíl tam není. Většinou mě upozorňují plečky, buď nepoužívají ztmavení vnitřního zrcátka nebo nevím. Je to tak 1x auto za 400 km dálnic. Z protisměru je to v pořádku.

Jinak je vidět že svítím z 300 metru skoro do 3/4 kamionu. A kdyz se přiblížím osobakum na 50-100 metru tak osvetluji jejich kabinu.

Máte podobné zkušenosti?

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi Xenon

Příspěvek od eauto1.cz »

Zajeď si na STK na Regloskop, seřizuje se to s řidičem na sedadle a s vypnutou automatikou, tedy ovladač světel není na pozici auto.
Technik Ti světla nastaví a hned vidíš, že to je přesně na čáru. Potom není co řešit.
Rovnou si nechej nastavit i mlhovky...
Nemůžeš svítit tlumenýma výš, než jsou samotná světla umístěna nad zemí (bez automatiky) tři čtvrtiny kamionu je vysoko, pokud je to rovina.
Ale 1x upozornění za 400km je normální, to bys měl vidět jak reagují na Matrix. To tě vyblikávají každou chvíli, zejména v kopcovitém terénu.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Re: Bi Xenon

Příspěvek od berserk »

Diky, udelam. Jen nevim potom co delaji v servisech jestli jenom nedelaji software a nikdo nekouka jal to ve akutecnosti sviti. Mne spis mate to ze ve městě svotim ok. Nad spz ostatnim zezadu. Ale jak jsem na dalnici tak to sviti skoro do nebe.

Jinak jeste otázka, proc se s regloskopem svetla serizuji bez pozice auto? Jaky je rozdil pozice auto a stale zapnute?

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: Bi Xenon

Příspěvek od maxie »

Podle mě je rozdíl jen v tom, že pozicí trvale zapnuté donutíš svítit světla i v době, kdy pro to nejsou splněny podmínky v režimu auto(světelné podmínky případně déšť).
Tzn.pro regloskop by mělo být jedno, jestli se seřizují v režimu auto nebo trvalém.
Jinak i pokud je přepínač v režimu trvale zapnuto, vyhodnocuje řj. data ze světelného a dešťového senzoru - > tzn.za bílého dne můžu svítit xenony v poloze trvale zapnuto, ale není v provozu AFS(světla do zatáček), nebo když začne pršet, clona xenonu se mírně přiklopí, aby nedocházelo k oslňování protijedoucích, atd.
Tolik co jsem vypozoroval...

berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Re: Bi Xenon

Příspěvek od berserk »

Diky eauto1,

Na regloskopu serizeno a zhruba o 1.5 cm to na regloskopu slo dolu.
Pak jsem si to i v garáži skontroloval a sviti niz nez je vyska svetel. Uz na dalnici nejsem ja tolik spokojený jak to sviti miň ale hlavně ze neohrozuju ostatni.
Jinak teda ve vw a skoda servisu jsou fakt pitomci :negative: :fool:

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi Xenon

Příspěvek od eauto1.cz »

Není zač, osobně si ty světla nechávám seřídit opravdu nepatrně výš, než je limit regloskopu, ale to musí být precizní práce.
Potom se vejdeš do úzké hranice, kdy ještě neoslňuješ a přesto vidíš dál.
Ověř hlavně na diagnostice, že máš aktivovány dálniční světla, při vyšší rychosti se světla přenastaví abys viděl i na potkávací světla dál do dálky.
To se tu někde rozebíralo v téma světel nebo asistentů.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Re: Bi Xenon

Příspěvek od berserk »

To jsem měl. Furt jsem to říkal v servisech že ve městě svítím ok a od zhruba 120 kmh se to zvedne. Jenže se to zvedlo jak jsem rikal az do 3/4 kamionu na výšku.

Až pojedu za 1/4 roku na servis necham to shlednout v jinem servisu kde maji laserový regloskop s doagnostikou.

Edit:

Jo DLA si měl na mysli. To funguje ale nepoužívám to na dálnici nikdy jelikož reaguje přeci jen trochu opožděně. Spíš na okreskách kde je tma tmouci ale i tak to ma svoje mouchy

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“