Jakou autonabíječku

Moderátor: čapik

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od longerski »

Tak v klidovem stavu namereno 12,4V. Meril jsem jak nabijeckou tak pro jistotu zkontrolovano voltmetrem.
Zkusim ji jeste jednou nabit pres tu 3. funkci (symbol auta) a kdyz nic, vezmu ji na zatezak.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od JirkaVys »

Jojo tak nějak podobně se mi to drželo také a dostat to na vyšší hodnotu bylo nemožné i po pár hodinách od nabití, pořád to klesalo a drželo mezi 12,3 až 12,4V. Při odemknuti a zapnutém zapalování (tedy v případě TDI k tomu pricteme i žhaveni) po nabití ukazovalo VCDS hodnotu už jen 12V a po pár hodinách nebo 5 startech, samozřejmě s jízdou, už tam bylo jen 11,7V. Při startu hodnota spadla až na 9,5V, což je už hraniční hodnota a pro TDI málo. Tudíž jsem na zátěžový test ani nedával a dál rovnou novou baterii.
Nicméně na tomhle nejstarším autě už mám asi unavenejsi startér, tak i to je znát, ale startuje napoprvé, tak předpokládám že to bude i ten startér trochu problém, třeba to bude i něco podobného u tebe.

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od longerski »

Jeste zkusim jinou nabijecku, abych vyloucil vadny kus.
Pokud jsem nastartoval v -12°, tak letosni zimu snad dojezdim, pres leto neni na baterii takovy napor a pred dalsi zimou koupim novou :-)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od JirkaVys »

Já takhle jezdil minulou zimu a část i letošní a v pohodě, takže to už nějak dopadne. V létě paráda v zimě o něco horší, ale je fakt že takové mrazy jako před 2 lety nejsou, to bylo ráno klidně i -20C a start jak v létě, ale to byla baterie a startér v plné síle ještě :)

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od longerski »

Tak po dvou dnech od nabijeni jsem zjistil, ze mi nejede prihrev motoru a nefunguje 12V zasuvka v loketni operce.
Nemohl jsem odpalit nejakou pojistku?

pavelll
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 17.08.2013 12:43

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od pavelll »

nabíječka se připojuje na plus baterie a mínus na kostru z bezpečnostních důvodů při přípojování na minus baterie může dojít k jiskření a zapálení unikajících plynů z baterie u nových typů baterií už to asi nehrozí ale bezpečnost je bezpečnost takže takhle :taunt:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od JirkaVys »

Jo to už tu je napsané... To připojování jak a proč. Jinak nejdříve se napojuji svorky na baterii a až poté se dává nabíječka do zásuvky, právě proto aby nedošlo k jiskření.

Longerski: No že by po těch pár amperach došlo k vypálení pojistek se mi moc nezdá, pokud je při nabíjení vypnuté zapalování. Nicméně jako základ kontrolou pojistek se nic nezkazí a je možné že nějaká odešla, ale na jaké pozici opravdu netuším

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od longerski »

Prihrev se rozbehl, ale nejdou mi vsechny 4 12V zasuvky v aute.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od JirkaVys »

Měla by to být asi pojistka č 40 (20A).
Jinak musí být zapnuté zapalování, aby zásuvky šly.

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Jakou autonabíječku

Příspěvek od longerski »

Kouknu na tu pojistku, zapalovani zapnute samozrejme bylo.

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“