Klepanie motora 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Moderátor: čapik

Odpovědět
ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Klepanie motora 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Příspěvek od ramoon »

Zdravim. V mojej alhambre 2012 s motorom 2.0 TDI CR 140 K/103 KW V som v januari 2015 pri nizkej teplote pod bodom mrazu zaznamenal ze po nastartovani isiel motor nepravidelne niekolko sekund aj pri rozjazde pokial sa trocha nezahrial. Motor sa cely triasol a otacky kolisali. Kedze v BA tuto zimu klesala teplota pod bod mrazu len zriedka a problem som pripisal mozno horsej nafte som tento problem neriesil. Kedze tento problem sa zhorsuje a klepanie sa prejavuje aj pri teplote nad 10 stupnov navstivil som pred dvoma tyzdnami servis a reklamoval zavadu klepania motora. Auto si tam nechali cez noc kedze v noci trocha klesa teplota a je mozne rano odsledovat tuto zavadu. Po obede som si auto isiel vyzdvihnut a technik mi oznamil ze zavada sa neprejavila a ze potrebuju dokaz a ze mam cakat do najblizsej zimy. Ked som trval na spolocnej skusobnej jazde s technikom a predviedol som mu klepot motora v priamom prenose dostal som info ze je to diesel a musi sa zahriat. Posledny tyzden som sa pokusil natocit video https://youtu.be/r6wKtSV44V0" onclick="window.open(this.href);return false; , http://youtu.be/yhnqHEzBAAw" onclick="window.open(this.href);return false;, s dokazom co sa aj podarilo a navstivil som rovno importera a po odprezentovani prijimacemu technikovi zhodnotil ze auto tam musi ostat cca tyzden a ze sa na to pozru. Chcem by som aj nazor od ludi na fore co si myslia o mojom klepani motora. Mne to pripada ako keby to bol klepot vstrekovaca ktory pravdepodobne odchadza.
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie motora 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Příspěvek od eauto1.cz »

Ten chod motoru je nepravidelný to je zřejmé.
Vůbec bych to nestartoval a do servisu odtáhnout na odtahovce.
Můj názor je že nejde nafta do válce.
Může to být cokoliv mezi nádrží až po trysku.
Neměnil se náhodou palivový filtr který má špatně nasazené hadice?
Chce to prohlídnout.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: Klepanie motora 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Příspěvek od ramoon »

Chod motora je pravidelny ale neskutocne hlucny v zabere. Na druhom videu som nasimuloval zatazenie motora tak ze som stal na brzde a pridaval plyn do roznych otacok. Je to DSG takze toto bola jedna s moznosti ako zaznamenat klepot ktory sa prejavuje hlavne v zatazi motora. Uz som objednany do servisu na 1.6. len chcem mat zopar argumentov ked sa budu vykrucat.
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: Klepanie motora 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Příspěvek od ramoon »

Tak bol to vadny vstrekovac a vymenili ho v ramci zaruky. Trvalo im to tyzden ale uz je to OK. Este ze seat ma zaruku 4 roky.
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

Odpovědět

Zpět na „Motor“