Snímač 2 NOX

Moderátor: čapik

Odpovědět
Zbynak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 26.09.2015 12:02

Snímač 2 NOX

Příspěvek od Zbynak »

Ahoj, mám problém se svým Sharanem 2,0tdi 103kw. Svítí mi kontrolka motoru. V servisu zjistili, že je snímač ko. Jako první řešení mi nabídli přehrání softwaru motoru. Po ujeti 500km se mi opět rozsvítila kontrolka. Řešil někdy někdo něco podobného?
Cena snímače je okolo 15tis Kč.

Děkuji
Obrázek

Odesláno z mého HUAWEI NXT-AL10 pomocí Tapatalk

Luku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.06.2009 13:26
Bydliště: Střední Čechy okr. Nymburk

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od Luku »

Ahoj. Mám stejný problém . Jak si to vyřešil? Koupil si nový?

tboruvka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.03.2017 18:52

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od tboruvka »

Ahoj, řešil jsem to samé (psal jsem v sekci AdBlue), přehrání softwaru také nepomohlo takže výměna čidla NOx. Cena 18.000,- s prací po slevě v autorizovaném servisu. Teď zatím klid ale je to krátce.
VW Sharan 2.0 TDI 125 kW DSG 2012/model 2013

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od ramoon »

Ja som mal tiez problem s NOx senzorom a snad niekomu pomoze moj postup. Jednotka vyhodila chybu a plaubka vyhodila dojazd 1000km. Cez diagnostiku som zmazal chyby ale asi po cca 300km znova zavada NOx ktora zmazat isla ale palubka stale hlasila dojazd s odpocitavanim km. Rozhodol som sa demontovat senzor a skonrolovat ho. Pred demontovanim som kladivom par krat udrel na vyfukove potrubie v oblasti senzora a nasledne ho demontoval a vyfukal dierky na senzore stlacenym vzduchom. Senzor som namontoval spät a dolial AdBlue do plna. Nasledne som cez diagnostiku zresetoval AdBlue riadiacu jednotku a urobil regeneraciu filtra pevnych castic. Zatial som najazdil cca 2000km a senzor funguje nadalej. Navod ako resetovat jednotku AdBlue a regeneraciu fitra je tu
https://malonetuning.com/how-reset-adblue-2011-vag-ecus" onclick="window.open(this.href);return false;
https://forums.ross-tech.com/showthread" onclick="window.open(this.href);return false; ... -Procedure
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

AGSelf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.06.2019 14:40

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od AGSelf »

Ahoj, teď jsem zrovna řešil.
Běžné servisy si neví rady, čidlo stoji 17500Kč, ale je to nový typ, takže je nutné kvůli tomu aktualizovat software motoru, a to umí jen autorizák.
Ale asi taky né každý, v jednom mi dokonce chtěli vyčerpat adblue a nalít nové, že se to tím prý vyřeší, za pouhých 3000Kč .
Až ve třetím autorizáku mi přehráli soft za 4000Kč, že to možná pomůže, jinak bude potřeba výměna za 17500Kč. To už jsme na 21500Kč
Je to prý tak drahé, protože se to mění i s řídící jednotkou toho čidla.
Mezi tím jsem ale zjistil jak vymazat i ten odpočet dojezdu, tak jsem to vžycky jednou za týden vymazal a hotovo. Měl jsem tím pádem čas to prostudovat.
Nakonec jsem vyhmátl sondu na Aliexpresu za 1400Kč, a to je rozdíl !!! byla bez té řídící jednotky ,takže jsem přestřihl káblíky a napájel nové čidlo.
Mám najeto zatím cca 1000Km, a je klid, čidlo funguje a žádná chyba se neobjevila.
Tím ,že mi tam zůstala původní řídící jednotka, tak jsem vlastně ani nepotřeboval ten novej soft, byly to vyhozený prachy.

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od Gumoku »

Ahoj, tak jak dopadly Vaše vyřešené problémy z dlouhodobého hlediska, vrátil se problém?
Mám ten sám problém, chyba 9570, objevuje se co cca 1000km a nevím, odkud začít
VW forever ;-)

AGSelf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.06.2019 14:40

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od AGSelf »

odhaduju,že jsem už najel cca 20 tisíc, a v pohodě

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od ramoon »

Ja som zatial po vyfukani cidla kompresorom nabehal 40000km
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

ramoon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 17.11.2008 15:49
Bydliště: Bratislava

Re: Snímač 2 NOX

Příspěvek od ramoon »

Tak po takmer dvoch rokoch hlasi RJ znova chybu senzora. Po resete jednotky sa chyba znova objavovala pri jazde po dialnici. Opravu som teda chcel dat urobit v autorizaku a po zlych skusenostiach v SEAT v BA som sa teda vybral do Porsche inter auto co je v podstate iporter. Prisiel som tam hned 4.1. aj na vymenu oleja. Povedali ze senzor nemaju a musia ho objednat a sklady su zavrete a ze otvoria 11.1. tak som povedal nech vymenia olej a senzor neskor. Ked som prisiel po auto tak mi oznamili ze prehrali RJ senzora novsim softwarom a chceli za to cez 200€. Ja som im ale povedal ze to som nechcel lebo viem ze to nepomoze lebo kazdy to riesi na forach ze to pomohlo len docasne. OK po tyzdni som isiel zase po dialnici a znova zavada senzora. Nasledne znova do servisu na vymenu senzora. No samozrejme diagnostikovali chybu a objednali novy senzor. No pri vyberani senzora technik znicil zavit tak ma informovali ze to bude stat dalsich 120€ za opravu zavitu lebo ze musia zavolat externu firmu lebo oni to nevedia opravit. Externa firma sa k tomu dostala po 3 dnoch a koli oprave zavitu museli vybrat cely vyfuk von a odtrhli pri tom sroby a hned ma informovali ze za vytiahnutie srobov a vybratie a vlozenie vyfuku to bude dalsi doplatok. Celkovo teda chceli za tento ukon 700€ za senzor a 400 za opravu zavitov srobov a demontaz, montaz vyfuku. Tak ma nasrali tak som chcel aby mi dobropisovali tu aktualizaciu RJ senzora ktoru som nechcel a ktora nepomohla odstranit zavadu. Samozrejme nesuhlasili a ohanali sa tym ze to maju v pracovnych postupoch pri tejto zavade. Na to som reagoval nech si tu sumu za aktualizaciu pytaju od toho kto im odporuca taky postup ktory nefunguje. Neskor sa ohanali ze oni aktualizovali RJ motora a nie senzora a ze ten starsi software co som tam mal z 2017 by nekomunikoval spravne s RJ NOX senzora. No viem ze technik ked som tam bol 4.1. tvrdil ze aktualizovali RJ senzora a nie motora. No natahovali sme sa tam hodinu ze im to nezaplatim a oni ze mi nedaju ato. Veduci servisu bol arogantny a vytocil som ho tak ze 10 min si musel dat pauzu na ukludnenie a prejednanie s mechanikom co to vymienal. Nasledne si ma zavolali a oznamili mi ze mi nic nevratia a ked to nezaplatim tak mi nedaju auto. Mechanik tvrdil ze museli prehrat RJ motora lebo im to prikazuje postup prac pri tejto zavade. No preberaci technik z 4.1. tvrdil ze prehrali RJ NOX senzora lebo som sa ho na to pytal ci je tam novsi software RJ motora. Samozrejme na fakture nebolo co konkretne robili a ja do ich servisnej databazy nemam pristup a neviem si pozriet co konkretne 4.1. urobili. Ak by sa tu niekto nasiel co tam ma pristup a vedel by to pozriet viem mu zaslat WIN auta. Ak by som podal reklamaciu tak by to aj tak riesil veduci servisu ktory mi oznamil ze mi nic nevratia. No po tychto skusenostiach teda dalsi servis do ktoreho v zivote nevstupim.
Seat Alhambra III 7N Style 2012 2.0 TDI CR 140 K/103 KW ECOMOTIVE DSG

Odpovědět

Zpět na „Motor“