Převodovka DSG - olej

Moderátor: čapik

Odpovědět
greg.1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.06.2012 00:40
Bydliště: Davle

Převodovka DSG - olej

Příspěvek od greg.1 »

Zdravím,

prosím o radu jaký olej a kolik do převodovky DSG SIII 2011 125KW. Dá se použít jiný než orig.
Je tam nějáký filtr k výměně?
Je výměna vůbec možná mimo autorizovaný servis??
A jak na to??

MOC DÍKY ZA RADY

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: Převodovka DSG - olej

Příspěvek od volant »

Všeobecně je doporučovaný origo olej,ty DSG pak mohou zlobit,je tam potřeba ještě olejový filtr,ten je pod baterkou,ale dá se k němu dostat ,když dáš na stranu vzduchový filtr,pak ještě O kroužek k vzduchovému filtru.Já tu sadu kupoval tady od člena Jirka,je to 6 litrů oleje a filtr,kroužek nebyl,prodali mi ho v Seatu.Dokonce jsem měl domluvenou i výměnu,ale kvůli nemoci mi to nevyšlo,tak jsem nakonec měnil sám,bál jsem se toho,ale dělal jsem to podle Youtube a zvládl jsem to,jen je dobrý mít diagnostiku,kvůli teplotě oleje,ten musí mít asi 30 stupnů,ta dia to ukáže.
Děla jsem to podle
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

Majkl111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.11.2015 13:27

Re: Převodovka DSG - olej

Příspěvek od Majkl111 »

Ahoj,
taky mě čeká výměna oleje DSG na Alhambře...díval jsem se, že je možno kromě klasického filtru (vložky) koupit i jemný filtr velmi podobný tomu, co je na klasickém automatu - máte někdo informaci, kdy se tento má měnit? Mám najeto 240 tis., nevím, jestli to už někdo někdy měnil...
Jinak v aktuálním APM magazínu (1/2018) je zrovna popsaná výměna olje v DSG, doporučují tam FEBI olej i filtr (dost možná reklama od FEBI), takže můj osobní názor je, že není potřeba mít origo olej VW. Jen oproti zde uvedenému videu tam není žádná zmínka o protřepání oleje před nalitím, což když se udělá, tak se tím rozhodně nic nepokazí (ať to je potřeba nebo není). Dá se koupit jak FEBI, tak i Meyle (sada na kompletní výměnu = olej+filtr), případně zvlášť olej a filtr (což vychází nejlevněji).

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Převodovka DSG - olej

Příspěvek od denis.82 »

Kazdy rozumny mechos ti rekne, ze na DSG nemas setrit a doporuci ti JEN orig. olej! Slovo nejlevneji + dsg nejde moc dohromady.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Pavka-5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.08.2013 19:43

Re: Převodovka DSG - olej

Příspěvek od Pavka-5 »

Ví někdo jaký je závit na tom vypouštěcím šroubu aby se tam dala našroubovat nějaká koncovka s hadičkou? Kolik je tam oleje? :roll:
Tiguan 2.0 110 KW 2017

Majkl111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.11.2015 13:27

Re: Převodovka DSG - olej

Příspěvek od Majkl111 »

Prodává se plnící sada =hadička+koncovka se závitem do vany převodovky na jedné straně a koncovka se závitem na láhev nebo kanystr s olejem na druhé straně, sehnal jsem ji za cca 600 Kč, do dvou dnů byla doručena. Nějak matně si vzpomínám, že tam byl myslím závit 20x1,5 (bez záruky).

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: Převodovka DSG - olej

Příspěvek od volant »

Kupoval jsem tohle a je to funkční
https://www.aliexpress.com/item/Good-qu ... 4c4duXZTHF
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

Odpovědět

Zpět na „Motor“