Leštění laku - červená Tornado

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Může, ale to bych dělal jen u nějakýho Jeepa. Nalubrikovaný ten povrch bude mít dost. Pěna bude ještě držet a šampon hodně klouže.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

ladaf píše:Nechci rypat ale mezi 2 a 3...nemel bys to poradne splachnout wapkou (penu s bordelem) nez zacnes s houbou umyvat auto?
To už je jedno, opláchnutý je to hned :)
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Kucí? Dneska jsem zase chytl od protijedoucího kokota kus klacku, co mi jebnul do nárazníku a následně asi 5x bouchnul do podvozku. Nevíte, jak to co nejlépe zamaskovat? Jedná se o chrom lištu a to druhý žebro, co je drbnutý. :(((
Přílohy
20180522_150527.jpg
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Tak víkend se blíží, zítra bych si měl jet pro poslední část objednávky a já mám ještě nějaké dotazy :)!

Příprava auta je jasná, co se týče pěnování, mytí... teď k dekontaminaci. Když to budu dělat chemicky, tak to se dělá stylem - nastříkat na díl odstraňovač, nechat chvilku působit a pak rukavicí utřít? Nemůže ten vytaženej bordel udělat nějakou neplechu? Nebo stačí to jen opláchnout a pak to dokonat tím clayem?

Leštění Lite Primem - otázka, jak správně leštit? Někde jsem četl, že je lepší dělat jednosměrné tahy, než krouživé, leštěnku normálně aplikátorem nanesu na auto, nechám chvilku zaschnout a pak leštit, leštit, leštit...? (kolik mikrovláken tu mám použít?)

Vosk - tam je to asi jasný. Nanést slaboučkou vrstvu vosku, nechat uschnout, vyleštit, počkat 2 hod a znova opakovat. (opět, kolik mikrovláken tady použít?) :)))

Díky!
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Chemicky - nastříkat na celý auto a kola, objet celý auto (bez kol) rukavicí, celý auto smýt. To je na 5 minut celkově.
Clay - https://youtu.be/NNG2gCoOqXk" onclick="window.open(this.href);return false; když to pak smyješ vodou, není třeba utírat mikrovláknem, jako ve videu. Krátký tahy jedním směrem po dostatečně mokré ploše. Když Clay přeložíš až bude špinavý, tak jedině na půlku a jedeš dál. Nikdy né do kuličky. Jak spadne a zem, vyhodit ho. Na jedno auto ti bude půlka balení stačit. Udělej si půlku 50gr. a z té půlky 4 díly/placičky Claye. Ty použiješ na auto. 4 placky musí stačit, když ti to nespadne na zem. Netlačit na Clay a furt zvlhčovat.
Leštění - krouživě a všude, můžeš tlačit. Když budeš dělat jiné tahy, tak jistě někde to uděláš 2x a někde zase vynecháš. 1 aplikátor a pak asi 2-3 mikrovlákna 40x40cm (z KIKu).
Vosk - 1 aplikátor (jiný nebo pořádně vypraný od leštěnky) a pak 2 mikrovlákna na každou vrstvu stačí. Čím slabší vrstvu vosku dáš, tím se ti to pak bude líp stírat. Netlačit na aplikátor.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Dobre! Ten lime prime zakryje lehke skrabance? Treba od nehtu u klik?
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Shorty »

To už máš podrápaný kliky u půl roku starýho auta?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Ručně nezakryje nic. Zamaskuje to nejlíp, to jo, ale rozhodně to ručně nevyleštíš tak, aby to bylo v lepším stavu.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Shorty píše:To už máš podrápaný kliky u půl roku starýho auta?
Ano a hádej kde? Tam kde otevírá dvere ma draha polovicka...i kdyz jsem ji za to zmr*al 8x. Proste to nepochopis no....hlavne, ze ma nehty
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Shorty »

Klíííd, dyť je to auta a dobrou ženskou ani zlatem nevyvážíš
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Kamarád říkal, že na něho auto počká i venku na dešti před restaurací. Ženská prý ne :D
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Shorty píše:Klíííd, dyť je to auta a dobrou ženskou ani zlatem nevyvážíš
Ano, je to jenom auto, ale mne štve ten její přístup - není to moje, tak to mám víš kde :fool: . Navíc jsem si to auto koupil v relativně nízkém věku (v 26 letech), o to jsem na něj více háklivější. V podstatě jsem za to nechal skoro všechny svoje peníze, které jsem stihl během VŠ a po VŠ vydělat - a už takovou chybu taky nikdy neudělám, abych se vyndal posledního halíře :rofl: :rofl:

Hlavně, když jsem jí jednou omylem rozbil malovaný talíř, co mi spadl od mikrovlnky, tak to byl půl hodinový řev :rofl: :rofl:
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Tak pánové,

konečně se jedu vyřadit na to auto. Lpanamera - doufám, že mi budeš po ruce :tongue: . Fotky před a po nahraju :good:
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od srotty »

Napiš i kolik ti co zabralo času a kolik jsi čeho spotřeboval. Díky

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

SandrikGVI si dnes/zítra nahraje fotky svého a mého auta do svého tématu. Třeba to tam bude vidět: on má před měsícem strojně leštěno (jestli voskováno nevím) a já mám před měsícem ručně zavoskováno. Během měsíce jen 3x umyto wapkou a šamponem. Nic víc. Tak pak mrkni, ale fotilo se to jen mobilem a v rychlosti.

Kdyby něco, tak určitě napiš. Přeji, ať to jde od ruky.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“