Tónování autoskel

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Tónování autoskel

Příspěvek od komar_ »

Máte někdo zkušenost s dodatečnou aplikací zatemňovacích fólií na nového Golfa? Konkrétně by mě zajímalo, jestli nemáte změřeno, jakou propustnost mají skla z výroby? Řeším jaké fólie zvolit na přední skla tak, aby propustnost ještě zůstala nad 70%? :?:
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od buress »

Já nechal dělat fólie tady: http://www.tonovani-autoskel.com/
Dobrá cena a kvalitně provedeno. Vepředu mám propustnost tuším 77% (peostě to co je zákonem povoleno) a vzadu 35%. Zítra mohu hodit fotky.
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od buress »

Nechtěl jsem vzadu úplně černé - v kombinaci s bílou barvou na autě to nevypadá tak dobře (úplně černé má ségra)..

Obrázek
Obrázek
Obrázek
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od komar_ »

Super, díky za fotky :good: Jsem rád, že jde dát fólie i na předek a vejde se to do limitu. Bál jsem se aby skla nebyla přirozeně tónovaná z výroby tak, že už by i ta "nejprůsvitnější" fólie byla moc.

Každopádně sám uvažuji vzadu taky buď o 65%/80% zatmavení (na limestone grey), víc určitě ne. Každopádně díky :!:
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Nevíte, jestli dělají to tónování fóliemi bez demontáže skel?

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od jirkaa64 »

buress píše:Nechtěl jsem vzadu úplně černé - v kombinaci s bílou barvou na autě to nevypadá tak dobře (úplně černé má ségra)..]
Za tu cenu je to perfektní, akorát je na foliích vidět ten výhřev okna, ale ta cena to přebije.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4758
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od srotty »

Mr.Dawid007 píše:Nevíte, jestli dělají to tónování fóliemi bez demontáže skel?
Folie se dávají bez jakékoliv demontáže.

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od buress »

Co se viditelnosti výhřevu týče tak jsem ještě neviděl auto s aplikovanou vnitřní fólií na kterém by výhřev nebyl viditelný. Nevím jak je to u tónovaných skel v peci, ale tady to beru jako samozřejmost :)
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od JohnMetsn »

Vypada to pekne :) Ale precijen je to neco na skle...jak to ovlivni vyhled ven? Nejaka zmena barev, odlesky, zadni okno skrze zpetne zrcatko apod...
G7 1.4 DSG

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od jirkaa64 »

Já mám fólie 10 let na O1 a není s nimi žádný problém. Auto nemá klimu a s těma fóliema a strešním oknem jsem jezdil každý ro do HR. Pokud nestojíš v kolonách tak je to v pohodě. Do golfa jsem ten Sunset chtěl, jak kvůli vzhledu, tak kvůli menšímu zahřívání vnitřku. Fólie jsem tam nechtěl právě kvůli tomu, že je tam vidět ten výhřev okna a přece jen za ty roky je občas někde menší škrábanec, i když je jsou dost odolné.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od komar_ »

buress píše:Já nechal dělat fólie tady: http://www.tonovani-autoskel.com/
Dobrá cena a kvalitně provedeno. Vepředu mám propustnost tuším 77% (peostě to co je zákonem povoleno) a vzadu 35%. Zítra mohu hodit fotky.
Tak jsem využil reference a hodil na zadek 20% propustnost a můžu potvrdit a p. Gala jedině doporučit. Kvalitně provedená práce, navíc za skvělou cenu a hlavně ochota. Až budu mít nějakou fotodokumentaci tak přihodím...

Jo a přední skla jsem si nechal změřit a mají propustnost už z výroby 71%, takže na ně se skutečně nedá dát už ani igelit 8)
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od Mikinesko »

Dá sa dať :wink: ja mám 70% fóliu na prvy pohľad to nie je poznať ale trocha to pomáha proti slnku a páni policajti si to zatiaľ nevšimli.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od rasto4444 »

Tak vy v cechach mozte mat v predu jemne folie ci nie? Mikinesko ty jazdis v CZ alebo na Slovensku? Ja sa tiez prave rozhodujem ci dat folie alebo nie, rad by som dal aj take mierne dopredu, ale nasim policajtom sa to moc lubit nebude..tak neviem :( A zaujimalo by ma ako to je potom so samostmievajucim zrkadlom ked su na aute folie? Niekde som cital ze potom napr spätne zrkadlo nestmavne lebo nedopada dostatok svetla na senzor.. je to tak?
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

komar_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 29.03.2013 15:08

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od komar_ »

Tak v CZ za nižší než 70% propustnost na bočním skle je minimálně pokuta, policajti mají teď už často měřáky přímo u sebe. Takže ano, okem to sice poznat být nemusí, ale ve chvíli kdy se rozhodně příslušník sklo změřit je nepříjemnost na světě :roll: Plus měření skel je součástí STK, chápu, že u nového auta to přijde na přetřes až někdy v roce 2017, ale stejně.

Bezpečnostní faktor tohoto zákona (oproti spoustě jiných nesmyslných) chápu, takže s tím problém nemám. Chtěl jsem to zmínit pro ty, kteří se chtějí pohybovat v zákonných limitech jako já, že si nemusí brát tisícovku s sebou navíc :wink:
Passat B8, TSI 2.0 162kW
exGolf VII, TSI 1.2 77kW

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Tónování autoskel

Příspěvek od rasto4444 »

V SR je to tak ze pokial mas folie aj vpredu tak ti beru papiere a este dostatnes aj pokutu.. mohli by aj u nas povolit aspon take decentne
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“