Zakřivení čelního skla

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Zakřivení čelního skla

Příspěvek od bouky2 »

Chlapi, možná mi napíšete že jsem magor, ale všiml jsem si jedné věci. Když se dívám skrze čelní sklo ven a zaměřím se např na nápis názvu OC na parkovišti a hýbám/kývám hlavouu doprava a doleva, tzn že nápis je na jednom místě, ale mění se místo skla skrze které se dívám, tak se mi ten nápis začne docela vlnit. Vidím pak skrze vždy tak po 1,5cm jako by zlomy/čáry, které umožnují, že sklo je takto vypouklé?? Nikdy v minulosti jsem si ničeho takového na autoskle nevšiml. Nebo alespon ne takto extremně si myslím. Mám to považovat za normální, nebo by se mohlo jednat o nějakou vadu?

Honzajendabenda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 17.02.2014 11:09

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od Honzajendabenda »

Sedí takhle tři vyhulení na lavičce, a vtom jede kolem auto. Po pěti minutách říká první: „To byl ord.“ Po dalších pěti minutách říká druhej: „Ne, to byl Opel.“ A zase po pěti minutách říká třetí: „Jestli se budete hádat, tak já pudu pryč.“

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od efreeti »

hostinský Rambousek: "Před bouřkou, když klesne tlak, tak to jsem na umření."
dr. Skružný: "No to já taky, co tam máš dál?"
hostinský Rambousek: "Ty... křečový žíly!"
dr. Skružný: "Podívej se na moje! Gumový punčochy nosíš? Anabenol bereš? No tak! Tak dál."
hostinský Rambousek: "Nesu pivo. Někdo zavolá: "Platím!", já votočím hlavu a už ji nedám nazpátek."
dr. Skružný: "A celej se otočit můžeš, takhle?"
hostinský Rambousek: "To jo."
dr. Skružný: "Tak nevotáčej hlavu, votáčej se celej! No povídej!"
hostinský Rambousek: "Nespím! Probudím se ve štyry ráno a už nezaberu."
dr. Skružný: "No to je v tomhle věku normální, já nespím vod půl čtvrtý. Co dál?"
hostinský Rambousek: "Klouby. Kolikrát nemůžu ani vstát!"
dr. Skružný: "Ale vstaneš."
hostinský Rambousek: "No nakonec jo, páč musím!"
dr. Skružný: "No tak si nestěžuj, jsou lidi co nevstanou."
hostinský Rambousek: "Pane doktore, vy všechno zlehčujete. Já nejlíp vím, jak mi je. Já už tady dlouho nebudu."
dr. Skružný: "Chceš lázně, Bedřichu?"
hostinský Rambousek: "Nechci, to mi neudělalo dobře."
dr. Skružný: "Tak jeď k moři, zavři hospodu a jeď."
hostinský Rambousek: "Tam jsem byl, předloni, tam trpím průjmama."
dr. Skružný: "Tak jeď do Tater."
hostinský Rambousek: "Já nesnáším vejšky."
dr. Skružný: "Tak víš kam jeď? Jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš. Další!"
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od bouky2 »

No tak jsme se pobavili, že :), ale nic to nemění na tom, že každé sklo má povolené maximální přípustné vady, a nikde není vyloučeno, že některé věci na tom skle nemusí být zcela ok. Stačilo si nastudovat bakalářku na téma výroba autoskel. Ale i tak díky za komentáře. Možná, že bych všem vtipálkům mohl naopak poradit já v tom, v čem nejsou zcela kovaní :D

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od efreeti »

Dneska ráno mám trochu rýpavou, za to se omlouvám...tak vážně...nedokážu si moc představit, jak to vyboulení skla vypadá v reálu, jestli to opravdu deformuje "obraz" nějakým zásadním způsobem, ale jsem ochotný připustit, že to může za jízdy obtěžovat.
Pokud jde o řešení, tak opravdu vážně pochybuju, že se ti to podaří vyreklamovat u VW. Jediné řešení, které mě napadá je výměna ... "simulovat" odstřelený kamínek a uplatnit to na pojištění čelního skla nebo ze zákonného někoho jiného.
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od NeoGenX »

Tak pro všechny vtipálky - stejný problém pozoruju také. Jako by bylo sklo horizontálně rozdělené. No a v tom předělu, když hýbu hlavou nahoru/dolů, tak to opravdu zkresluje pohled. Jen nevím, jestli je to sklem nebo odrazem hrany palubní desky
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od bouky2 »

V pohodě, vtípky jsou třeba :) Zastavil jsem se ve VW a sedl do dvou sedmiček na salonu a dělají obdobný efekt. Čili takto jsou skla asi vyráběná. Mrknu ještě do OIII např. jak hodně je to vidět v ní.

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od NeoGenX »

Super info. No a myslíš, že to dělá ta přístrojová deska nebo je to sklem?
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od jirkaa64 »

Klobouk dolů, čeho si všimnete. Mám ho od února 2013, mimo normální ježdění jsem s ním byl v Rak. Hr. It. a nikdy jsem si ničeho nevšim a určitě mě to taky zkresluje. Asi jsem se víc díval po horách, nebo po holkách. Je otázka, co se s tím dá vůbec dělat.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od NeoGenX »

Jak píšu, ono to zkresluje opravdu trochu. Někdy je to trochu nepříjemné. Ale jakmile se opřu o Ergoactiv, je mi to tak nějak jedno. Jen jestli to ví i VW
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Zakřivení čelního skla

Příspěvek od bouky2 »

Tak já si toho všiml až po 5,5tis km. Stál jsem na křižovatce, a z dlouhé chvíle jsme pozoroval nějakou halu šikmo směrem vpravo, což normálně se dívám spíše před sebe, že :) no a pak jsem si řekl, že si protáhnu krk no a najednou vidím, že hrana budovy není rovná ale najednou jako by schod, no a proto jsem to začal zkoumat :D

Btw také se vám zdá, že řízení v GVII je hodně citlivé? Nebo se mi zdá, že hodně musím korigovat různé nedokonalosti našich silnic? Jako je náklon vozovky a tak :D Asi jsem fakt magor, ale oproti jiným vozům to tak vnímám

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Kupte si sluneční brýle s výměnnými skly a pokud budou dostatečně čirá a prohnutý, bude to dělat taky...

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“