Autokosmetika & detailing

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Autokosmetika & detailing

Příspěvek od Zett »

Ahoj!

Mohu se zeptat co používáte za autokosmetiku? Zajímá mně to komplet tzn. interiér plasty, sedačky, skla a exteriér šampon, vosk, houby, utěrky, něco na litá kola...

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokosmetika

Příspěvek od deRek »

tak o tom ti budem s BigBangem, x-t.y.n.ou a Jirborem povidat, ale budes si myslet, jako vetsina, ze jsme naprosty magori :fool:
hele ale je to tal obsahle tema, ze to snad ani nejde popsat v jednom prispevku..
dame to jako serial..
kazdou cast je treba nejdrive zbavit toho nejvetsiho zaspineni (predmyt), pak umyt, vysusit, lestit, ostrit.. at me nekdo doplni, jsem zacatecnik

tak treba já a kola..
podle znecisteni
odstranit znecisteni, prach z brzd. desticek, poletajici rez, oplachnout a pod..
- Dodo Juice Total Wipe Out APC spray 500ml univerzální čistič
- CarPro TRIX Iron & Tar Remover 600ml odstraňovač asfaltu a železitých nečistot
- Valetpro Bilberry Safe Wheel Cleaner 1L čistič kol
- Safe kartáč na disky
- Vikan víceúčelový čisticí kartáč
- ValetPro detailingový štětec + verze mini
- Dodo Juice Captain Crevice mycí rukavice z mikrovlákna
- Raceglaze Extra Long Wheel Brush kartáč na kola
- Dodo Juice Supernatural Super Concentrated Detailing Shampoo 250ml autošampon
- Dodo Juice Soft Touch Drying Towel 60x60cm sušící ručník

osetrit disky
- Dodo Juice Supernatural Acrylic Spritz Ultra-high Performance Spray Sealant 250ml akrylový sealant
- Microfiber Madness Slogger 40x40cm mikrovláknová utěrka

osetrit pneu
- ValetproTraditional Tyre Dressing 500ml ošetření pneu
- Swissvax štětec na pneu

jen tak v rychlosti kola..
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokosmetika

Příspěvek od deRek »

libi se mi ze na to jdes od lesa :wink:
skoda si pekny novy auto nechat kurvit kartacema v mycce :good:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Příspěvek od semacik »

Ja mám auto tiež only wapka...som 3x týždenne na wapke. Kozmetika skoro všetko používam len originál vw alebo autoglym... Občas veľmi málo kedy turtle wax. Na disky vw prípravok. Interiér autoglym.. Pneu autoglym. Lak autoglym super resin polish. Handričky autoglym. Autoglym clay... Okná autoglym...

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od deRek »

super! :good:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokosmetika

Příspěvek od deRek »

tak ja tedy..
kola jsem tak nejak popsal..
.. a dale ve skratce
skla: Dodo Juice, jak cisteni tak protekce
exterier lak: ValetPro cisteni, CarPro cisteni, Dodo Juice super natural sampon
lesteni lak: Dodo Juice
exterier plasty: Dodo Juice
interier: ValetPro
protekce: Dodo Juice
myci rukavice: Dodo Juice
stetce: ValetPro, Swissvax
rucniky, uterky, aplikatory: Dodo Juice, Microfiber Madness, Chemical Guys
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Bofors »

chtěl bych mít tolik volného času jako ty.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Příspěvek od semacik »

Mám 3 roboty A aj tak to stiham...mám Z toho rituál A čím to robíš častejšie tak postupne je to už,rutina... :) každý má voľného času ako si ten čas zmenezuje....

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Autokosmetika

Příspěvek od NeoGenX »

Taky něco přidám.
Předesílám, že nejsem detailista, takže mi jde skutečně jen o kvalitní mytí + protekci Golfina.
Zatím jsem mu věnoval celý den na mytí pouze jednou. Použil jsem:

- Meguiar's Ultimate Wash & Wax - šampon
- Meguiar's Ultimate Liquid Wax - vosk
- Meguiar's Endurance Tire Gel - protekce pneu
- Meguiar's doplňky, jako mycí rukavice, mikrovláknové utěrky, Water Magnet osuška na sušení

Výsledek byl parádní a teď jezdím jen na Wapku, když to začíná být "nebílé" :-D
Chtěl bych umývat 1x za 2měsíce a voskovat 1x za půl roku.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
Ricky06
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.01.2013 12:29
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Ricky06 »

Zkus si počíst, případně se poptat tady:

Detailing Club
Obrázek

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Zett »

heh...

Tak díky za odpovědi, já to zase nebudu přehánět, nejsem ten kdo v neděli vystaví auto před barák a celé dopoledne myje. Chci si to udržovat a leštit sám to jo, ale tak max. jednou za měsíc až dva jinak to prostě sjedu slušnou wapkou.

Každopádně co mně z toho všeho zaujalo je rukavice s ovčí vlnou, pak kartáč na kola, nějaká leštící hadra a sušící ručník. Přípravky nějaký vyberu, každopádně Meguiar’s se mi hodně líbil, ale po zjištění cen mně zase rychle přešel takže to vidím na Autoglym a Dodo Juice.

Detailista nejsem, ale na tom foru jsem našel dobré reference na http://www.rwbrno.cz/.

Ještě něco do interiéru by to chtělo na ty plasty lesklý, docela se na to chytá prach....

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Autokosmetika

Příspěvek od photoart »

Bofors píše:chtěl bych mít tolik volného času jako ty.
no, ako vidim, je tu viac casovych milionarov... :wink:
aj ja som bol taky, ale vyrastol som z toho.
este stale milujem moje auta, mam ich stale ciste, ale nie som otrokom ...
u mna, volny cas patri k rodine a prirode...
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Autokosmetika

Příspěvek od bouky2 »

Čas jsou peníze, to je jasné :) ... nic méně já to beru i jako pohybovou aktivitu, která je při sedavém zaměstnání potřeba... Myji dle potřeby (cca 1x za 2MES)+ kartáč na disky, většinou pak wapkou, vosk 2x ročně, před voskováním auto vždy opláchnu destilovanou vodou. Před uložením kol na zimu umyji pořádně disky + nějaký přípravek na ošetření celé gumové části, která je vidět. Proti stárnutí zevnitř mám kola plněné směsí. Navíc letité zkušenost mám takové, že únik z kol je minimální. Gumy dveří 2x ročně ošetřím přípravkem se silikonem, kožené části ošetřím 1x ročně přípravkem na kůži. Gumové koberečky 1-2x ročně ošetřím přípravkem na gumy. Výhradně používám Sonax, jejich, mikroutěrky, apod. Bohužel s každým umytím je vidět více a více poškození od provozu, což mě vždy s.re, takže si primárně dávám záležet na interieru, aby nebylo na vrchu huj, ve spod fuj. Čili min 1x týdně luxuji. Používám koncovku vysavače s jakoby štětinovým zakončením, takže s tím mohu vyluxovat vše od střechy až po podlahu. :D Na místo nějaké jelenice se mi osvědčila gumová stěrka na mytí oken. Samozřejmě antistatické připravky na palubku, 1x ročně mytí motorové časti carlanem, do ostřikovaču dávám koncetrát, na vnitřek skel pro rychlé setření mám jemnou houbičku, která na sucho setře otisky nebo mlhovinu. A hlavně žádná myčka s kartáčemi. Když je nejhůře, tak bezkontaktní, ale tam zase výsledek nebývá 100%

Uživatelský avatar
philiph
Člen klubu
Příspěvky: 211
Registrován: 24.08.2012 12:48
Bydliště: Brno <-> Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokosmetika

Příspěvek od philiph »

Zett píše:heh...

Tak díky za odpovědi, já to zase nebudu přehánět, nejsem ten kdo v neděli vystaví auto před barák a celé dopoledne myje. Chci si to udržovat a leštit sám to jo, ale tak max. jednou za měsíc až dva jinak to prostě sjedu slušnou wapkou.

Každopádně co mně z toho všeho zaujalo je rukavice s ovčí vlnou, pak kartáč na kola, nějaká leštící hadra a sušící ručník. Přípravky nějaký vyberu, každopádně Meguiar’s se mi hodně líbil, ale po zjištění cen mně zase rychle přešel takže to vidím na Autoglym a Dodo Juice.

Detailista nejsem, ale na tom foru jsem našel dobré reference na http://www.rwbrno.cz/.

Ještě něco do interiéru by to chtělo na ty plasty lesklý, docela se na to chytá prach....

Z.

Ono staci kdyz to auto vytahnes pred barak na jare a pak na konci podzimu. pokud pouzijes spravnej postup myti a dobrou protekci laku tak pak staci kdyz auto jednou za 2 tydny striknes na wapce. 1 za mesic vezmes samponem a prizivis detailerem vrstvu vosku.

meguiars je zbytecna investice pokud se nechces venovat detailingu. a i pro detailisty je to zbytecna investice protoze je spousta lepsich pripravku.
VW Golf mk1 2.8VR6 | VW Scirocco III 1.4TSI 118kW

www.pulchert.finance | www.baconking.cz

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Autokosmetika

Příspěvek od x-t.y.n.a »

i já jsem zabrouzdala na stránky detailngshop.cz a objednala jsem konečně něco pořádného a musím říct, že to za ty peníze stojí, nakoupila jsem pár věciček od Dodojuice, pár hadříků, houbiček, aplikátorů a to mám jen to nejzákladnější, abych mohla dát svýmu autu alespoň kvalitní "základní péči", přiznám se na interiér a kola stále používám přípravky Coyot z auto kelly :)
No a mytí se věnuji 2x za rok (jaro, podzim) - to strávím u auta těch 6h možná i déle, ale pak výsledek je super - vosk parádně odvádi vodu do další aplikace (od jara do podzimu), no a pak stačí v mém případě jednou za 14dní či měsíc auto ošplouchnout wapkou a kvalitním autošampónem. Sice to stojí nějaký čas, ale víkendy mám volné a když není co na práci, tak relaxuji u umývání auta :D.

No a horší je, že se snažíme mít auta hezká, čistá a pak stačí zaparkovat u obchoďáku a člověk se nestačí divit, co jsou lidi schopní udělat...no a veškeré snažení, čas i peníze investované do péče jsou pak k ničemu :cry:
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“