Rosení a mlžení předních světel

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Tak problém zatím vyřešen. Světla vysušili na určitou teplotu a orosení se zatím neukázalo. Musím zaklepat. Počkám až zase začne mrznout. :)

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Světla se opět zamlžují! Když začaly tyto mrazy od soboty tak pokaždé když se vrátím domů cca 12km a mám puštěné například hlavní potkávací světla tak ta druhá polovina světla je zamlžená. A dnes jak začalo sněžit tak se k tomu přidali i mlhovky ale ty jen v růžku směrem ke středu auta. Múžete mi napsat jestli někdo pozorujete to samé?? Děkuju za vaše poznatky pomůže mi to při opětovné reklamaci. Všem předem moc děkuju.

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od NeoGenX »

Nic ve zlém, ale ještě pár takových reklamací a začnou kvůli Vám dávat do světel větráky :D ... je to standardní fyzikální jev a pokud ve světle není voda (kapky), není co reklamovat
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Tak jak je možné, že na žádném jiném autě jsem to neviděl a to si dávám dost pozor. Mám souseda, který má služebního golfa G7 a nic se mu nezamlžuje! Podle mě někdo odflák technologii cirkulace vzduchu! Je také mnoho jiných faktorů manipulace před montáží světel nebo špatná série vyrobených světel a podobně. Každopádně je něco špatně!! Na žádné mé předchozí Octavii a ani jiném služebáku jsem to nikdy neměl a bylo jich víc jak třicet l!! Ani na Peugeotu s těma jejich předesignovanýma světlama. Můžete mi prosím někdo napsat jak se chovají vaše světla? Například při techto mrazech? Nebo ještě lépe přidat fotografii?
Přílohy
P1090261.jpg
P1090257.jpg

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od wittmann167 »

U mého auta jsem si žádného zamlžování, rosení či něčeho podobného nevšiml, ale z dosavadní zkušenosti s autem bych se ani nedivil, kdyby mě to potkalo taky. Už se tady někdo kdysi ptal jaké výroby světla jsou, tak u mě je to také Španělsko.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od bouda05 »

Koukám, že dříve to byla výsada hlavně xenonů, ale teď se to rozšiřuje už i na halogeny. Tipoval bych, že odvětrávací otvory udělali příliš malé, zanášejí se bordelem a pak už není šance vlhkost "vyvětrat"
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Uživatelský avatar
Giom80
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.09.2008 21:21
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od Giom80 »

..stejný problém, který se objevil hned druhý den po koupi..bylo zrovna čerstvě po dešti :negative: Mimochodem před nedávnem jsem jel okolo jednoho nejmenovaného autorizáku, kde stály dva předváděcí golfy 7 a v obou případech měly bi-xenony zamlžené, takže zcela jistě se nebude jednat o ojedinělou záležitost pár vadných kusů z výroby :negative:
Ženská a auto se nepůjčují :!:

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od lifter »

Zahmlieva sa mi to občas - nikdy ale nie keď auto stojí. Aj včera ráno so mal zahmlené obidve svetlá v oblasti smerom k stredu auta (po cca 70 km jazde) - asi za 30 minút po zaparkovaní to zmizlo. Poobede po rovnakej jazde ani náznak (malá zmena teploty, na svetlá išla len voda pri jazde po diaľnici ráno aj poobede). Ako už bolo niekde v inom vlákne riešené - pokiaľ tam nie sú kvapky vody, nereklamovateľné (osobe to ani neriešim).
VW Golf GTI VII Performance

TJU
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 01.02.2008 13:02
Bydliště: PRAHA 10

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od TJU »

Možná jen maličkost k tomuto tématu... taky jsem to chtěl řešit, ale řešení to nemá. V manuálu VW jedno k jakému modelu je napsáno, že ve chvíli kdy opravdu světlo unvitř není vlhké (případné viditelné kapky) tak je celá věc vlastně normální. Ano nevypadá to dobře, jiná auta to asi ani nemají, ale dle mého se s tím opravdu moc dělat nedá. :roll: Přikládám 2 x foto, jednou je to POLO (bez xenonů) rok 2012, druhý je GOLF VI (xenony) rok 2010 a dělají to obě auta. Pravdou je, že za třeba 2 hodiny co se auto odstaví to normálně samo zmizí a zevnitř světel to nikdy nic nezanechá (nějakou stopu, nečistotu apod.)
Přílohy
světlo 1.JPG
světlo 2.JPG
...GTI Forever...

llukin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.03.2015 14:01

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od llukin »

V den, kdy jsem ho koupil. Ted po mesici jsem si toho uz nevsimnul.
Přílohy
image.jpg
VW Golf VII 2.0 TDI 110 kW R-line highline

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od Moose »

Když jsem golfa přebíral tak xenony byly taky zamlženy, při cestě domu se vše odpařilo a od té doby jsem si zamlžení nevšiml
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od bouda05 »

Mám podobnou zkušenost. Již při předání byla světla skoro celá zamlžená, ale během prvních 1000Km (cca 3týdny) to zmizelo, maximálně se dole objeví pruh 1cm na výšku při vnitřním okraji, což je akceptovatelné
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od Peťas »

Tento jev je opravdu naprosto přirozený a netýká se jenom koncernu VW. To v jaké míře se bude vyskytovat na různých modelech a značkách aut (osobně se s tím setkávám např. i u BMW), je závislé na více faktorech. Záleží třeba i na tvaru a vnitřním uspořádání světla. Jak je zmíněné v tom dokumentu, pokud orosení nevytváří větší kapky a zmizí do cca 1/2 hodiny (v praxi tak do hodiny), je světlo v pořádku.

Edit: Upraveno, aby slovo "koncern", v souvislosti s problémem na VW, pochopili opravdu, ale opravdu všichni.
Naposledy upravil(a) Peťas dne 01.04.2015 09:05, celkem upraveno 2 x.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od theklf »

________________________________________________________________
Golf VII R-Line |Über Highline | 1.4 TSI ACT DSG 7 BMT @ 110kW | 150 PS | @ 250 Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od NeoGenX »

Měl jistě na mysli KONCERN VW (Volkswagen Group). BMW zde určitě nepatří.
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“