Rosení a mlžení předních světel

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Xenony - mlžící se světlomety za deště

Příspěvek od medical »

Dobry den. Poprosil bych o radu, respektive o pomoc. Za deste se mi do pulky svetlomety zevnitr zamlzuji. Jde o xenonove lampy. Auto mam 2 dny a po najetych cca 200km za deste jsou lampy silne zamlzene. Muzete se mi nekdo, kdo mate tez xenonove lampy podivat, jestli mate stejny problem prosim? Chapu, ze v halogenovych lampach je od zarovek vyssi teplota, tudiz se tento jev neprojevi, nicmene u tech xenonu je lampa do pulky zamzela a nemyslim si, ze by to melo byt v poradku. Rad bych to dale resil u VW, protoze casem lampy vlhkosti zazloutnou a budou vypadat hrozne. Podivejte se prosim ted v tomhle pocasi, kdyz je vlhko, jak vypadaji ty vase. Podotykam, ze ne pri dennim sviceni, pouze se zapnutymi xenony. Dekuju moc za radu a poznatky. Honza

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od Bofors »

nevím jak xenon ale halogen má od motoru patice kryté takovými gumovými kulatými kryty, zkus jestli správně sedí a popřípadě nech světlo vyschnout...
VW Golf VII 1,4 TSI

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od medical »

Vsechno sedi. Je to nove auto. Mam najeto 350 km. Tak uvidim, jestli nekdo, kdo ma xenony bude pozorovat stejny problem...

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od mechy »

Xenony mám a nevšiml jsem si ,že by se rosily . Základ je nechat světla vyschnout . Vlhkost se může dostat i při výrobě . Sundat zadní kryty a nechat na sluníčku vyvětrat-bacha na hmyz. Pokud to nepomůže reklamovat ať si kluci z VW lámou hlavu sami.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od medical »

Uvidim, jak se to bude dale chovat. Necham vyschnout az bude teplo a uvidi se. Dekuji za reakci

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - mlžící se světlomety za deště

Příspěvek od deRek »

mas to nejaky spatny.. 8O
urcite by to delat nemelo
u me se tvuj problem neprojevuje
asi budes mit u svetel nejakou netesnost?
a zamlzujou se ti vylozene lampy? predni sklo zevnitr ne?
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od Parikp1 »

medical píše:Dobry den. Poprosil bych o radu, respektive o pomoc. Za deste se mi do pulky svetlomety zevnitr zamlzuji. Jde o xenonove lampy. Auto mam 2 dny a po najetych cca 200km za deste jsou lampy silne zamlzene. Muzete se mi nekdo, kdo mate tez xenonove lampy podivat, jestli mate stejny problem prosim? Chapu, ze v halogenovych lampach je od zarovek vyssi teplota, tudiz se tento jev neprojevi, nicmene u tech xenonu je lampa do pulky zamzela a nemyslim si, ze by to melo byt v poradku. Rad bych to dale resil u VW, protoze casem lampy vlhkosti zazloutnou a budou vypadat hrozne. Podivejte se prosim ted v tomhle pocasi, kdyz je vlhko, jak vypadaji ty vase. Podotykam, ze ne pri dennim sviceni, pouze se zapnutymi xenony. Dekuju moc za radu a poznatky. Honza
Dobry den
stejna zkusenost pry je to vlastnost modernich svetlometu
Přílohy
__erwin.volkswagen.de_erwin_rp_elsaweb_ctr_TPLdisplayCont svetla.pdf
(116.32 KiB) Staženo 846 x

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od medical »

Dekuju moc za reakci. Moc lidi tomu asi nevenuje pozornost, nicmene za klimatickych podminek, ktere panovaly vcera a dnes za extreme vlhkeho pocasi staci cesta do Brna a zpet a vsichni co budou svitit xenony budou mit na na vnitrni strane krycich skel prednich svetlometu do pulky mlhu a oroseni. Asi je to tedy normalni, ale opravdu to druhy den sleduji a videl jsem jednoho stareho oadata s xenony co tam mlhu mel, jinak nove vozy, jako VW, Skoda, Ford, vsichni maji skla cista bez zamlzeni. Asi to proste VW nedokaze sofistikovane vyresit s nejakym odvetravanim. Od tepla od zarovek v halogenovych svetlech kryci sklo vyschne, respektive nestihne se ani zamlzit, ale u tech xenonu za tu cenu je to priserny...
Jeste jednou diky za reakci, za clanek a kdyz nekdo pojedete delsi cestu v pocasi poslednich dnu a za deste, schvalne obehnete auto a na ty dvetla se podivejte nez cca za 2 hodiny uplne zamlzeni zmizi. Pak mi date za pravdu, ze se zase soudruzi z Nemecka nekde spletli :-)
Diky a hezky den. Honza :D

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Xenony - mlžící se světlomety za deště

Příspěvek od medical »

Jo jo. Kolega uz k tomu posilal nejake vyjadreni. Zkus si toho vsimat v desti, myslim, ze se to tyka nas vsech s xenony. A dik za reakci..

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od lifter »

Zahmlievanie svetlometov nie je normalny jav. Ak sa ti to prejavi aj po vysuseni - za tepleho pocasia dole krytky z motorovej casti - je to na reklamaciu. Na novom GTI nastastie tento problem nemam, ale na V-kovom Golfe s xenonami som to riesil.
Obidva svetlomety pocas prevadzky praskli v hornej casti pod kapotou - kde sa spaja ciri plast s ciernym. V ramci reklamacie mi ich vymenili, no po cca 1 roku som mal rovnaky problem a uz som s reklamaciou nepochodil. V lete som ich vysusil a prasklinky pretrel transparentnym silikonom-od vtedy no problem.
VW Golf GTI VII Performance

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od lifter »

Tak, a dnes som si všimol rosenie xenónov aj na mojom G VII. Bolo také blbé počasie, že sa mi rosilo aj čelné sklo a po zaparkovaní boli mierne zarosené aj predné svetlá. Uvidím, či sa to bude opakovať, resp. zhoršovať.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Xenony - mlžící se světlomety za deště

Příspěvek od caravelle »

Ja som toto iste pozoroval, ked bolo úplne nove auto - aj na adaptivnych xenonoch aj na obyčajných .... Ale teraz ked uz ma auto nejaké tie km a mesiace za sebou .... Sa to prestalo prejavovať .... Ani za silného a dlhodobého dažďa
Audi S4 Dolphin grey

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od medical »

U me porad stejne. Ve vlhku vzdy zamlzene. Reklamace nemozna.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od lifter »

V poslednom obdobi dost prsalo, no uz sa mi to zahmlenie nezopakovalo. Snad to bude OK.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od deRek »

ja hele predni nikdy nemlzil..
jednou trosku zadni, ale opravdu jen malinkato, kdyz sem jim dal docela zabrat wapkou
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“