Rosení a mlžení předních světel

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Xenony - za deště mlžící se světlomety

Příspěvek od caravelle »

Rovnaký problém pri novom aute ... Rosili sa adaptívne bixenony... Ale po cca 2-3 mesiacoch a nejakých 3000 km nabehanych to prestalo ... Nechápem, ale ani v lejaku za jazdy alebo po dvoch dňoch státia na daždi - nič - prestalo to ...

Takze som to ani nereklamoval ....
Audi S4 Dolphin grey

TJU
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 01.02.2008 13:02
Bydliště: PRAHA 10

Re: Xenony - mlžící se světlomety za deště

Příspěvek od TJU »

Mám auto staré necelé 4 roky a stává se mi to taky, při dešti nyní ne, ale v teplotách okolo 0 stupňů se to bohužel projevuje :? Známá má POLO staré lehce přes 2 roky bez xenonů, a dělá se to ve světelch také. Už jsem to jednou řešil tak nějak okrajově a je to u VW v uvozovkách normální jev. Světlo jsem dokonce i částečně vymontoval a žádná vada v těsnosti to rozhodně není. Každá lampa má vzadu takové větrací kanálky, které jsou opatřeny gumovým kolínkem, ale někdy to hold nestačí. Když se na to člověk zaměří tak takových aut tedy jen VW zejména nových modelů na silnici rozhodně pár napočítá. Tedy ve zkratce za mou osobu - Já jsem to vzdal, je to sice vzhledově ošklivé, ale vliv na funkci to nemá, žádné stékání nebo rosení zevnitř to také není, takže myslím, že i s reklamací člověk na 99% neuspěje
...GTI Forever...

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Zdravim všechny. Mám auto teprve čtyři dny a dnes jsem poprvé vyjel pro značky a mam problém s pravým předním světlem. Zevnitř se dnes orosilo přední světlo až do stavu kapek. Dnes jen slabě mrholilo. Co to bude dělat az bude pršet? Stalo se to už někomu?

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Bofors »

Skontroluj jestli jsou vstupy k žárovkám řádně uzavřeny.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Rosení a mlžení předních světel

Příspěvek od Kwapo »

Mně na Golfu VI měnili obě světla ještě v záruce. Měl jsem stejný problém.
Navíc pak začaly praskat. Prostě přední krycí plexi začalo samovolně praskat.
praskliny nebyly způsobeny mechanicky a sami se rozšiřovali.
No celkem na to ve VW čuměli, ale s reklamací nebyl žádný problém.

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od x-t.y.n.a »

mně se zamlžují obě světla, když auto myju wapkou...nevím jestli to je běžný jev, ale třeba u Golfa MK4 se to nerosilo.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Dnes jsem to řešil s Auto Jarov kde jsem vůz koupil před pár dny a stavějí se k tomu tak nějak, že je to normalní což mě v žádném případě nepřipadá. Ještě mě napadlo nevíte někdo kde jsou odvětrávací otvory na světle nebo ještě lépe nemáte někdo technický nákres světla? Budu moc vděčný. Přikládám foto.
Přílohy
IMG_2143.jpg

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od klasek »

Rosení světel je dle výrobců normální. Závada nastává, až když se to dostane do fáze kapek, pak ti musí světlo vyměnit na záruku

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Vezu zítra Golfa do servisu na přezkum předních světel tak to chce VW. Nevíte někdo jak se demontují přední světlomety? Je nutné demontovat nárazník ? Můžete mi prosím někdo napsat co všechno je potřeba demontovat ? Chci si ty věci pak zkontrolovat. Už jsem se mockrát zklamal ve značkovém servise. :?

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od lifter »

Tak ak mas cas (nie kazdy ma tu moznost) tak ostan pri aute a uvidis, co ti s tym budu robit. Ja to takto robim uz pri 3. aute, vidim co sa s autom v servise deje, aj sa niecomu priucim.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od deRek »

tak sem se na to taky zameril..
a taky se mlzim :drinks:
neresim to, zatim :wink:
informujte jak se vam to vyviji
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od lifter »

S tým rosením (ako som už niekde uvádzal) sa tiež pripájam. Párkrát sa mi to už stalo, závisí to zrejme od vlhkosti vzduchu, teploty... Naposledy keď padal mokrý sneh a mal som sneh po jazde aj vpredu na svetlách, tak po odstránení snehu práve v oblasti pod snehom boli svetlá zarosené - za cca 30 min to bolo odrosené.

Zatiaľ som nespozoroval žiadne kvapky, nenašiel som žiadne poškodenie svetlometu, za krátky čas po odstavení auta sa svetlo vždy odrosí - tiež to neriešim.
VW Golf GTI VII Performance

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Mužu se zeptat touto cestou majitelů krátkého 5dv Golfa v jaké zemi jsou vyrobeny vaše přední světla?? Je to na štítku nalepeným na světle z boku. Dekuji za vaší ochotu.

Uživatelský avatar
zolmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.12.2012 16:47

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od zolmik »

Nazdar. Ja mám Made in Spain.
VW Golf 7, 1,6TDI, 77kW Comfortline

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Rosení předního světla

Příspěvek od Oskar1 »

Mám to samé bohužel. Ze Španělska ješte nic dobrého nevzešlo a toto je důkazem. Tak jsem vyzvedl auto a bylo mi řečeno že udělali nějaké úpravy na odvětrání. Zástupce VW neuznal světla na výměnu. Pak jedině znalecký posudek. Ale dám jim ještě šanci. Třeba si poradili kluci český šikovný. :D

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“