Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Langi.46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 19.09.2018 20:43

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od Langi.46 »

Tu bohužel nemám.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4764
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od srotty »

Tak ještě je ten štítek vylepený v kufru. Ale je schovaný pod čalouněním na levé straně.

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od ribac »

Zdravím ,nemá někdo tip jestli půjde opravnou sadou spravit nebo je třeba autolakýrníka?Díky
Přílohy
700955C9-DD24-49D1-8237-6A8628F637BB.jpeg
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od passatb3 »

Záleží, co od toho očekáváš. Pokud jen aby nerezavělo, stačí tužka (lak). Pokud aji estetika, pak už odbornější zásah.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1448
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od dream7000 »

je to dost hlboké,podla foto to vyzerá byt metla s lakom, viackrat opravnym lakom po vyschnutí zakvapnut, 3000 brusny papier pod vodou a nakoniec priehladný lak a dat zalestit, osobne by som to nelakoval kvoli tomuto cele, k tomu bezne pri "kauflande" prijdes ani nevies.....

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od Pitrsman747 »

ribac píše:Zdravím ,nemá někdo tip jestli půjde opravnou sadou spravit nebo je třeba autolakýrníka?Díky
Jestli to je tungsten tak to mám přesně taky a úplně stejně hlubokou, někdo prostě práskl dveřma jak prase a nehleděl. Já to budu řešit jak se oteplí:

Kód: Vybrat vše

https://www.autorykl.cz/eshop/cz/univerzalni-dily/kosmetika/opravne-tuzky-spreje/22552-opravna-lakova-tuzka-tungsten-stribrna-metaliza-vw-audi.html
Je tam štěteček s daným lakem a bezbarvej lak, je to zároveň i protikorozní ochrana, už jsem to dělal na 3 Fábce a není to tak hrozný, akorát pozor na slunce. :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
marian86
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 13.01.2019 20:26

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od marian86 »

Tak se mi podarilo udelat prvni oderku :cry: Je to na zadnim narazniku, cerna metaliza. Nastesti plast pod tim je taky cerny, tak to neni moc videt. Davat to opravit? Koupit si opravovaci tusku? Kazdopadne bych nechtel aby to bylo jeste horsi. Ale taky bych nechtel, aby se to loupalo dal..

Nevite o nekom v okoli Opavy, Ostravy kdo je v oprave laku profik?
Přílohy
IMG_20190404_164357.jpg

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od passatb3 »

Osobně bych to neřešil. Zvlášt, pokud je to na plastu. Takto malé oděrky na kastli zamáznu lakovkou aby nerezlo a sra... na věc. Bych se z toho musel jinak zbláznit, páč lidi sou hovada :baseball:

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od skoryl »

Taky to tak vidím, je to prostě jen auto ..... spravíš to, a za měsíc se vrátíš k autu u kterýho je zaparkovaná stará konzerva, a další díra v laku. Když jsem měl první, tak jsem to chtěl taky řešit, ale po dvou letech už tam mám tři. Naštěstí jsou malý, a když je auto zaprášený, tak to není skoro vidět. Všechno je to jen podřený lak, a na jednom i barva. Ale spravovat to by znamenalo vracet se pokaždý k autu s tím, který hovado mi to zase podřelo. Až toho bude hodně, nebo to někdo naboří do hloubky, tak budu řešit celý dveře (přes pojistku). Když jsem byl s tím prvním v servisu s tím kolik by to stálo, tak se na to borec ani nepodíval, a zkonstatoval, že se musí obrousit celý dveře, a cena 15 tisíc. Představa, že na ty dveře někdo hrábne bruskou, a zruší pozinek (či co tam je) a rok po ráruce začnou dveře rezavět mě dostatečně odradila :-D.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od ladaf »

Je to tak. Nastesti mas cernou jak ja tak kdyz ti nekdo vezme blatnik a sedre ti to na plast tak to videt nebude... jenom kdybys cilene hledal.

Prvni skrabanec resis (v mem pripade hned na prvnim parkovisti cestou z prebirani noveho auta krava otevrela dvere tak ze mi to odrela svym krapem),dalsi neresis.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od Roman_P »

Jak opravit tečky od šutrů na plastu a kapotě?
Mám bílou barvu a tam je to na čistém autě vidět.
Chtěl bych koupit bílou barvu a nanést to tam párátkem, nebo jehlou. Dělal jste to někdo?
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od wittmann167 »

Dělal a je to šílenost. Před měsícem jsem potkal sypač a ten můj problém s ťupkováním vyřešil. Teď je na nárazníku s haupnou teček asi 1000 a to už je na stříkání.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od Roman_P »

Šílenost myslíš, jako sraní a nebo výsledek na nic?
(Neberu, že ti to podělal ten sypač)
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od wittmann167 »

Tak zaprvé – je to pořádná piplačka a je to vidět. Za druhé – pokud jedeš na myčku resp. na vapku, tak to co jsi pracovně zadělával ti ta vapka vystřílí ven. Z nárazníku to jde strašně snadno, z kapoty to jde hůř, tam to drží lépe. Ta barva na tom nárazníku vůbec nedrží, tím myslím i originál z továrny. Ze všech aut co jsem kdy měl, tak toto má nejhorší povrchovou úpravu. Mám také bílou.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Re: Poškodený lak a fabra - ošetrenie

Příspěvek od Sebasten »

Také se bohužel podařilo :/ naštěstí vidět pouze z nějakého úhlu. Nemůže to reznout ? Případnou opravou by se to asi ještě více do*urvilo ?
Přílohy
47A03180-ED11-47CE-B686-7A2B0DDEDC6A.jpeg

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“