Denní svícení

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

starlet7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 08.10.2014 10:19
Bydliště: Ostrava

Denní svícení

Příspěvek od starlet7 »

Zdravím, někde jsem tady četl, že se dají sehnat denní svícení na Golf VII do předního spojleru. Můžete mi někdo pomoct, kde to bylo? Už to nějaký ten den hledám a nic. Kdyby si to někdo objednával, tak bych se přidal.
děkuji
VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od laco laslo »

Nevím jestli je to ono, ale na ebay je třeba toto http://m.ebay.com/itm/201270727574?nav=SEARCH" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od mechy »

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-G ... isrefine=y" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od sirdo »

mas na vyber, tie od laca su dobre ked mas hmlovky a tie od mechyho ked ich nemas :mrgreen: ...

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od laco laslo »

Jako nevypadá to zle a umístění a tvar je taky docela k světu, ale druhá věc je homologace a skutečná svítivost.
Třeba se najde nějaký dobrovolník který to vyzkouší :D
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od iwhy »

Divné je, že v tom inzeráte sú dva tvary toho svetla, jeden čisto hranatý a druhý je väčší a viac kopíruje tvar otvoru v nárazníku no každopádne je to grc:

Obrázek

Ten druhý hranatejší by mohol vyzerať lepšie, ale okrem fotomontáže tam nemajú reálnu fotku z auta. Ktovie či Golfa vôbec videli keď to vyrábali... :lol:

Obrázek

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od karlozs »

Tak už někdo zkoušel nějaké denní svícení z Číny na Golf VII?

Já jsem si mlhovky do auta neobjednával s tím, že si počkám, až se na trhu objeví denní svícení jako dodatečná montáž. Proletěl jsem aliexpress.com a zaujalo mě např. toto denní svícení s instalací do prostoru mlhovek:

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 12183.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Technická parametry:
Brand Name:KH Auto
Model Name:DRL for VW Golf 7
Car Maker:Volkswagen
Light Source:LED
Wattage:10
Material Type:ABS Coverer+PC Lens+ Epistar LED
Voltage:12V
Color Temperature:6000K-6700K
Car Model:A4,E39,E46
Year:2013-2014
External Testing Certification:CE
Special Features:Super Bright
Item Type:Daytime Running Lights
Item Diameter:0 inch
Item Weight:2 kg
Emitting Color:White
Luminous Flux:70LM-90LM
LED Power:1W/LED
LED Rated Operational Current:≤150mA
LED Current Stability:≤±2mA (within 24 hours)
Rated Input Current:<1A
Rated Power:<5W
Power Consumption:5W-8W


Měl bych k tomuto na úvod 2 elementární dotazy, jestli náhodou nějaký zasvěcený automechanik neví:
1. Pro první odzkoušení funkčnosti to stačí jen připojit na autobaterii a bude to svítit, aniž bych musel dokupovat cokoliv dalšího?
2. Co je potřeba všechno splnit, aby instalace tohoto denního svícení byla v souladu s našimi předpisy?

Jinal na aliexpressu je hafo dalších možností denního svícení na G7. Já ale dávám přednost dennímu svícení v mlhovkách. Ne pod nimi. V tak nízké úrovní nad terénem se mi to už nelíbí.
Přílohy
Daytime_Running_Lights_from_Automobiles_&_Motorcycles_on_Aliexpress.com_Alibaba_Group_-%www.aliexpress.com%-_2015-02-15_13.00.1.jpg
Daytime_Running_Lights_from_Automobiles_&_Motorcycles_on_Aliexpress.com_Alibaba_Group_-%www.aliexpress.com%-_2015-02-15_13.03.0.jpg
Daytime_Running_Lights_from_Automobiles_&_Motorcycles_on_Aliexpress.com_Alibaba_Group_-%www.aliexpress.com%-_2015-02-15_13.04.0.jpg
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od Wlashack_cz »

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:

- na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy
- svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
- vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
- světla se rozsvěcejí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí, nebo při rozsvícení obrysových světel
- dodatečná montáž světel pro denní není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

Homologovaná LED světla pro denní svícení jsou osazena speciálními LED čipy s vysokým výkonem cca 1W/čip a mají pětinásobnou svítivost oproti běžným LED světlům. Dokladem opravňujícím k používání světel k dennímu svícení je značka RL vylisovaná na krycím skle světla nad homologační značkou. Pokud na světlech tato značka není, jedná se o podstatně levnější poziční světla. To jsou světelné sety osazené běžnými diodami, které se umísťují nejčastěji na autobusy a kamiony k zdůraznění rozměru vozidla.
Přílohy
umisteni-svetel-pro-denni-sviceni-na-vozidle.jpg
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od mechy »

Já jen doplním-k odzkoušení stačí připojit na autobaterii.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od Ludde28 »

iwhy píše:Divné je, že v tom inzeráte sú dva tvary toho svetla, jeden čisto hranatý a druhý je väčší a viac kopíruje tvar otvoru v nárazníku no každopádne je to grc:

Obrázek

Ten druhý hranatejší by mohol vyzerať lepšie, ale okrem fotomontáže tam nemajú reálnu fotku z auta. Ktovie či Golfa vôbec videli keď to vyrábali... :lol:

Obrázek
Tady to jeden namontoval:

http://www.volkswagengolf.se/viewtopic.php?t=44941" onclick="window.open(this.href);return false;

Musis si dokoupit ten stribrny ramek co maji ?highline? a rele na dimovani.
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Denní svícení na Golf VII

Příspěvek od karlozs »

Wlashack_cz píše:Dokladem opravňujícím k používání světel k dennímu svícení je značka RL vylisovaná na krycím skle světla nad homologační značkou.
Tak k té značce "RL" jsem se dočetl na webu následující:
"pro STK a policii je směrodatné to, co je vyznačeno přímo na světlech...
Takže: podle vyhlášky musí být světla označena homologačním znakem E (v kroužku) s číslem
pod kterým byla homologace uvedena a s označením RL (označuje světla pro denní svícení). Číslo za písmenem E pak vyznačuje rozlišovací číslo státu, ve kterém bylo příslušné schválení udělené."

zdroj: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=120701" onclick="window.open(this.href);return false;

Žačínám mít pochybnosti, jestli se už nějaký čínský výrobce tohoto výrobku pro Golf 7 zabýval homologací v EU. Pokud to na skle není, tak to nevyhovuje předpisům EU. Nějaké "Certification:CE", které prodejce uvádí na webu, je pro mě asi irelevantní.
Takže zatím budu čekat, až to někdo začne nabízet k prodeji přímo v EU.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

jobanek33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.10.2015 22:34

Denní svícení

Příspěvek od jobanek33 »

mám Golfa variant v edici Maraton s Bi-xenony, jenže tam není ten led proužek denního svícení :( je tam jen klasické denní svícení pomoci žárovky jaku halogenových světel. Je možně nějak aktivovat to led svícení nebo se musí vyměnit celé světlomety za jiné?

seleqman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 10.10.2015 14:52

Re: Denní svícení

Příspěvek od seleqman »

Bohuzel uz to neni jak u Comfort edition a sou tu jina levnejsi svetla bez LED sviceni a nataceni xenonu. Aktivovat to nejde, ty led diody tam fyzicky nejsou. V konfiguratoru je za to priplatek 10 600 korun, me to za to stalo, kdyz sem objednaval.

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Denní svícení

Příspěvek od tondaz »

Pečlivá konfigurace auta do výroby je základ. Já to tunil týden :taunt: Led účko je bombice :good: Při potkávačkách svítí taky + se rozsvítí i ledková bodovka uprostřed světla vedle.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

sportsvan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.01.2015 19:57

Re: Denní svícení

Příspěvek od sportsvan »

vedel by niekto kod na tú malú ledku čo svieti pri LED účku

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“