Otevírání kufru variant

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
kniracropak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.03.2013 11:04

Otevírání kufru variant

Příspěvek od kniracropak »

Ahoj lidi,nemáte někdo otevírání kufru na sedmičkovém variantu přes pružiny,které se vkládají do vzpěr? Dřív jsem zkoušel červené,ale nikdy mi to nechodilo,víko to neutáhlo. Na netu je dost videí,jak to šlape,třeba u Koktávek,ty budou mít podrobně těžký vrata,někdo tam má modrý i žlutý.. Díky za radu,chtěl bych to nějak rozchodit,ale nevím,jestli to na variantu 7čce někomu vůbec chodí..

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Otevírání kufru variant

Příspěvek od laco laslo »

Měl jsem to na své bývalé pětce, ale krátké. Nejdřív jenom na pružiny, ale ty to dost kurvily (semtam vzpěra vylítla). Potom jsem tam dal dorazy kufru ze scirocca a vzpěry z fábie combi a jakštakš to fungovalo.
Nějaký klubák to zkoušel i na GV variant na pružiny, ale dal to po čase pryč, protože jak jsem psal ty pružiny nadělají víc škody jak užitku.
Teď mám sedmičku varianta a taky jsem nad tím uvažoval, ale když vidím, kde až ty vzpěry zabírají tak na pružiny to při origo vzpěrách určitě makat nebude.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

kniracropak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.03.2013 11:04

Re: Otevírání kufru variant

Příspěvek od kniracropak »

mě to právě taky přišlo že to vzpěry dost kroutí,dával jsem to na týden starý auto a raději to hned sundal,pak jsem ještě neodolal a ještě jednou dle návodu o pár závitů uříznul a to nechodilo už vůbec. Na pětkovém golfu je video na youtube i dost jiných aut i s návodem,ale mě přijde,že variant má ten bod překonání a ppřenesení síly na vzpěry při otevření dost vysoko..

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Otevírání kufru variant

Příspěvek od laco laslo »

Kor teď v zimě musím dveře zvednout pomalu do půlky aby se to otevřelo. Je potřeba aby se dveře začaly samy zvedat kousek po otevření.
Aby to fungovalo na sedmičce tak by tam musela být pružina jak kráva a potom už to není daleko k tomu aby se tam něco po...lo.
U pětky se ještě dávaly kratší čepy vzpěr, ale nemyslím si, že by to tady nějak pomohlo.
Každopádně do pružin bych už nešel.
Škoda, že to není u golfu ve volitelné výbavě jako třeba u passatu.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Re: Otevírání kufru variant

Příspěvek od Ludde28 »

Hledej na googlu : youtube golf 7 automatic hatch open
Vymenili? Vzperaky? Za ty ve skodovce. Zrejmne maji stejny rozmer ale jsou silnejsi.
Ja bych to ale z ruznych duvodu nemenil.
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Otevírání kufru variant

Příspěvek od pajosII »

taky jsem to měl na GV, pružiny jsem si sice nechal, ale taky se mi do toho moc nechce dávat to na VII, i vzpěry byly na doplnění někde v Bohumíně u p. Gorčáka
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“