Obmedzovač dverí

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

srotty píše:Tak mi to začalo taky vrzat-zadní levé dveře. Promazal jsem panty i omezovač a pořád. Tak jsem šel po zvuku,ve kterých místech to dělá a dovedlo mě to až úplně dolů. Zjistil jsem,že povrzává těsnící guma,která se v rožku dveří dotýká kastle (viz.foto) Stačilo vyčistit a je po vrzání.

ja som premazal vsetko stale to vrze neviem co uz stym, tesniacia guma na prednych dverach nie je. Jedina guma co je je na karoserii vidno aj na fotke co som daval hore. Avsak dvere sa nedotykaju pri otvarani o tuto gumu. Kaslem na to zvyknem si :D
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od srotty »

A v které poloze otevření dveří to vrže-hned na začátku, když dveře pootevíráš nebo až ke konci, když už jsou skoro úplně otevřené ?

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

Bol som v servise aby to odstranili lebo auto tam bolo koli niecomu inemu no asi tri dni to nerobilo a zase ten zvuk. Porazi ma urcite je to ta prechodka neviem ju nadvihnut drievkom tak silno tam drzi tak neviem co stym robit.
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Oskar1 »

V tomto místě se timto těsněním poškozuje lak!! Vyřešili mi to nalepením pruhledné folie.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od juro111 »

Ahojte, teraz ako začalo mrznúť som zistil, že sa mi pomerne dosť ťažko otvárajú ľavé zadné dvere. Premazal som pánty aj obmedzovač (iba silikónovým sprejom) a nepomohlo. Pri bližšej kontrole som zistil, že obmedzovač sa v tej časti ako je upevnený do karosérie pohybuje hore dolu. Na druhej strane sa pekne otáča okolo toho čapu, bez ďalších pohybov.
Skúsil som to natočiť na video
20240109_111940.avi
Obmedzovač otvárania dverí.
(8.73 MiB) Staženo 24 x
Vedel by niekto, čo s tým môže byť?
Ďakujem.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1030
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od oneb1t »

Ja jsem ho u sebe u spolujezdce uz menil ten mechanismus je udelanej z plastu a muze vevnitr jednoduse prasknout.
Da se demontovat (alespon vepredu) dirou pro reproduktor.
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od misoR »

Mam tiez tento problem, ale nezistil som takuto volu. Akonahle sa auto zohreje, tak je to ok.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od juro111 »

V servise mi bolo povedané, že vôľa je v poriadku. Pánty aj ten obmedzovač premazali vazelínou a zatiaľ OK. Aj keď teda od vtedy je v podstate teplota nad nulou, alebo len zľahka mrzne.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“