Obmedzovač dverí

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

ahojte. viete mie niekto poradit ci sa da lahko demntovat tento cierny obmedzovač dverí? nikde som nenasiel návod. Mám pocit že vydáva pri otváraní spolujazdcových dverý taky divny vrzgavy zvuk. Z nicoho ineho ten zvuk podla mna vychadzat nemoze a toto je uz asi posledna moznost rozobrat to a kuknut sa ci je to ono. Dakujem za rady ako to vybrat.
Přílohy
15416148_10211275516713956_521481605_n.jpg
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

zabudol som napisat ze mi ide o vybratie tej casti co je v dverach
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od srotty »

Asi tě nepotěším,ale musí se rozebrat dveře-sundat tapecír a vytáhnout omezovač vnitřkem dveří.

Uživatelský avatar
zolmik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.12.2012 16:47

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od zolmik »

Skandy píše:ahojte. viete mie niekto poradit ci sa da lahko demntovat tento cierny obmedzovač dverí? nikde som nenasiel návod. Mám pocit že vydáva pri otváraní spolujazdcových dverý taky divny vrzgavy zvuk. Z nicoho ineho ten zvuk podla mna vychadzat nemoze a toto je uz asi posledna moznost rozobrat to a kuknut sa ci je to ono. Dakujem za rady ako to vybrat.
Nazdar. A prečo to nenastriekaš nejakým silikonovým olejom. Možno by to nebolo treba hneď rozoberať. :)
VW Golf 7, 1,6TDI, 77kW Comfortline

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od tondaz »

Taky mi vrzaly dveře a po bližším zkoumání jsem zjistil, že vrže plastová žebrovaná průchodka mezi karoserií a dveřmi, resp. část průchodky přiléhající ke dveřím. Stříknutí silikonovým sperejem vydrželo cca 2 dny :x Mázl jsem tam pak trochu vazelíny a mám už 1/2 roku klid. :good:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

zolmik píše:
Skandy píše:ahojte. viete mie niekto poradit ci sa da lahko demntovat tento cierny obmedzovač dverí? nikde som nenasiel návod. Mám pocit že vydáva pri otváraní spolujazdcových dverý taky divny vrzgavy zvuk. Z nicoho ineho ten zvuk podla mna vychadzat nemoze a toto je uz asi posledna moznost rozobrat to a kuknut sa ci je to ono. Dakujem za rady ako to vybrat.
Nazdar. A prečo to nenastriekaš nejakým silikonovým olejom. Možno by to nebolo treba hneď rozoberať. :)
Uz som to namazal hadam vsetkym a stale vrze ale neviem ci je to ono
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

tondaz píše:Taky mi vrzaly dveře a po bližším zkoumání jsem zjistil, že vrže plastová žebrovaná průchodka mezi karoserií a dveřmi, resp. část průchodky přiléhající ke dveřím. Stříknutí silikonovým sperejem vydrželo cca 2 dny :x Mázl jsem tam pak trochu vazelíny a mám už 1/2 roku klid. :good:

To ma nenapadlo no prechodka celkom dost prilieha k dveram a neviem si preto predstavit ako tam tu vazelinu nacpem
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od srotty »

A co zkusit jen povolit ten omezovač od kastle a hejbat s ním ručně-tak poznáš,jestli to opravdu vrže on.

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

tondaz píše:Taky mi vrzaly dveře a po bližším zkoumání jsem zjistil, že vrže plastová žebrovaná průchodka mezi karoserií a dveřmi, resp. část průchodky přiléhající ke dveřím. Stříknutí silikonovým sperejem vydrželo cca 2 dny :x Mázl jsem tam pak trochu vazelíny a mám už 1/2 roku klid. :good:
no je to taky vrzgot gumenny cize mozno je to nieco take ako v tvojom pripade mozem ale poprosit foto kde presne ste to namazali na tej prechodke??
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

srotty píše:A co zkusit jen povolit ten omezovač od kastle a hejbat s ním ručně-tak poznáš,jestli to opravdu vrže on.
je to skor taky gumenny zvuk cize neviem ci to bude omezovac :D skusam vsetko mozne zatial som nedosiel na to co to robi. Je to mozno ta prechodka len je napevno tak neviem kde ju namazat
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od tondaz »

Průchodka samozřejmě přiléhá (je do dveří zacvaklá), já jsem si pomohl dřevěným kolíčkem. Do vzniklé mezery jsem vmázl vazelínu. O víkendu udělám foto.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

Po celom obvode tej plastovej pruchodky?? alebo len na nejakom mieste?? Mne to robi taky gumenny zvuk skrypavy alebo ako by som to nazval. Aj vam to tak robilo? alebo k comu by ste to prirovnali ten zvuk
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od tondaz »

Vrzalo mi to jako dveře od starýho auta :taunt: Spíš skřípání než vrzání gumy. Původně jsem si taky myslel, že vrže vnitřní omezovač. Průchodku (část co vede do dveří) jsme namazal okolo celou.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od Skandy »

Ta pruchodka sa neda skoro vobec odialit od dveri aby som sa pod nu dostal
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Obmedzovač dverí

Příspěvek od srotty »

Tak mi to začalo taky vrzat-zadní levé dveře. Promazal jsem panty i omezovač a pořád. Tak jsem šel po zvuku,ve kterých místech to dělá a dovedlo mě to až úplně dolů. Zjistil jsem,že povrzává těsnící guma,která se v rožku dveří dotýká kastle (viz.foto) Stačilo vyčistit a je po vrzání.
Přílohy
P1040219.JPG

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“