Xenony

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Paul46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.07.2016 09:03

Re: Xenony

Příspěvek od Paul46 »

MarHan79 píše:
Mno já mám dynamické přisvěcování do zatáček a tak není uvnitř to stavěcí výškové kolečko.
A mám přesně obrácený problém, večer na mě blikalo pár aut a pravda, že osvětluju i značky.
Kužel nepadá dolu, ale je spíš vodorovný, až lehce nahoru.
Takže ve středu jsem objednaný do servisu na seřízení. Snad to nebude na moc dlouho...


To jo.

Kdybys to měl nastavený tak jak to nastavují z výroby, tak světlo končí na úrovni druhých vrat vlevo. A to počítám i ty první co je jich vidět jen půlka.

Asi by stačilo otočit tak 1/4 až 1/2 otáčky zpět. Autorizák ti to beztak nastaví jak jsem napsal výše a budeš si to přizvedávat, takže cesta do servisu zbytečná.


Mám stejný názor. Já byl v servise na seřízení a musel jsem přizvedávat. Nedalo se s tím vůbec jezdit!!

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Xenony

Příspěvek od juro111 »

Vedel by tu niekto hodiť foto, ktorú skrutku treba pootočiť a kde sa tá skrutka nachádza?
Diky.

Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Re: Xenony

Příspěvek od belacapa »

http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=170&t=67742" onclick="window.open(this.href);return false; - hneď na 1. strane...
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

Uživatelský avatar
MarHan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.11.2016 22:20
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od MarHan79 »

Tak jsem si to přečetl až teď, kdy sedím v autorizaku:)
Před chvilkou mi řekli, že je chyba v řídící jednotce. A tak se to musí řešit sw.
Mít klasické nastavení kolečkem, tak mám klid.
Když ono to ale funguje tak pěkně a navíc to tak hezky zakroutí světlama po startu :D
VW Golf Sportsvan 1.4l 92kW TSI 7DSG

Paul46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 20.07.2016 09:03

Re: Xenony

Příspěvek od Paul46 »

Tak jak to svítí po seřízení? Už jsi zkoušel?

Uživatelský avatar
MarHan79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.11.2016 22:20
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od MarHan79 »

Jo, už na mě nikdo nebliká:-) Teda samo, že to svítí víc než halogen, tak by se někdo mohl najít, ale nastavení je vidět, viz foto.
Pravá strana je kousek výš, ale levá je v pohodě.
Přílohy
2017-01-11 17.08.46.jpg
VW Golf Sportsvan 1.4l 92kW TSI 7DSG

Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Re: Xenony

Příspěvek od belacapa »

No ak toto je správne nastavenie, tak pozerám, že by som to mal riešiť aj ja....u mňa je to taktiež na veľmi krátku vzdialenosť, sú to moje prvé xenony, tak som myslel, že je to o zvyku, ale od kúpy sa po tme necítim moc isto za volantom...
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od ablorhm »

Taky jsem udělal menší test. I já souhlasím, že po návštěvě servisní prohlídky mi byla světla snížena, resp. seřízena. On je mezi seznamem údržby pravidelné servisní prohlídky jeden z kroků: Nastavení xenonových světlometů: kontrola; vždy se sklonem 1,0%; korekce nastavení se provádí za zvláštní úhradu.

Před navštívením servisu se jezdilo jedna báseň, opravdu to osvítilo kde co i poměrně v dálce. Nicméně po servise je to horší. Neřekl bych, že nevidím, ale prostě se délka osvíceného prostoru zmenšila. Naštěstí mám Dynamic Light Assist (dynamická regulace dálkových světlometů umožňující trvalé použití dálkových světel bez oslňování vozů v protisměru), takže se s tím večer jezdí skoro jako ve dne. Nicméně si nejsem tak úplně jist, jestli to odclonění dálkových xenonů před auty v protisměru / auta jedoucí přede mnou také tak vnímají :D Navíc se DLA aktivuje pouze mimo obec resp. v neosvětlené části a navíc cca nad 70kmh, takže to také nepomáhá na každou jízdu na kdejaké cestě.

Zde je video, z jaké dálky svítí potkávačky do spodního zlomového rohu mezi podlahou a zdí.


Zde je video svítivosti potkávaček / dálkových podél zdi.


Kam potkávačky dosvítí?
20170115_161429.jpg
Potkávačky podél zdi
20170115_160800.jpg
Dálková světla podél zdi
20170115_160811.jpg
Takže posuďte sami, zda jste na tom s xenony hůř nebo lépe jak moje Červenáda.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Xenony

Příspěvek od x-father »

Tak jsem byl na garančce a seřídili mě xenony...

Když jsem auto převzal jako nové, tak to bylo o hubu, jak to svítilo jen kousek před auto, takže jsem si to přizvedl o 3/4 otáčky.

Pak mě po havárii měnili jeden xenon a světla "seřídili" zpátky jak to bylo, takže jsem zase přizvedával.

Následovala dva měsíce na to další nehoda a další výměna jednoho xenonu a další "seřízení" na pytel. Opět jsem to trochu přizvedl, ale o něco méně. Měl jsem v plánu to někdy zvednout ještě trochu.

Teď jsem byl na garančce a seřizovali světlomety a subjektivně mě to ještě trochu zvedli oproti tomu, jak jsem si to minule nastavil sám.

3x stejný servis.

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Xenony

Příspěvek od Vesel »

mohl bych se zeptat jestli jde bez vetsich komplikacich vymenit xenony za xenony s led"Uckama"? mam xenony s halogenovym dennim svicenim a chtel bych prave prehodit na led U
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od ablorhm »

Včera večer jsem se nějak dostal ke světlům a to co jsem viděl, moc jsem z toho nadšený nebyl.
Čočka xenonu je za 2r docela hodně zaprášená a je na čočce jakýsi film, jak vypadá ta vaše?
Na svítivost to zřejmě vliv nemá, ale i tak :roll:
Přílohy
20171116_192202.png
20171116_192157.png
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Xenony

Příspěvek od juro111 »

Paul46 píše:Tak já pootočil skrutky o 3/4 otáčky o víkendu a při zkušební jízdě jsem dokonce přečetl potmě i značky. Nikdo neblikal, tak nechávám.
Prosím ťa, ktorú skrutku si točil pri nastavení svetla? V predošlom príspevku si písal, o dvoch skrutkách, jedna hore a jedna nižšie. Ktorou si nastavil sklon? Ja som točil tou, čo je vyššie a myslím že som dokopy nič nenastavil. Svieti to inak, ale nie dobre stále. Ja pri tých skrutkách nemám napísané nič, teda aspoň som si nevšimol.
Diky.

Nevrisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.09.2010 17:20

Zamena prednich svetel bixenon s obyc dennim svicenim vs bixenon s Uckem

Příspěvek od Nevrisek »

Cau kluci,

Mam mk7 gti s bixenonem a obyc zarovkou pro denni sviceni.
Co mi strasne vadi, ze tyto svetla nemaji to svitici U-cko. Proto se na Vas obracim s tim, jestli
se daji tyto lampy bez uprav zamenit za bixenon s dennim svicenim U ???

Muze mi nekdo prosim poradit jestli to jde a co to popripadne obnasi???


Diky moc

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamena prednich svetel bixenon s obyc dennim svicenim vs bixenon s Uckem

Příspěvek od tornado1 »

zaměnit lze, ale je nutné nakodování - není problém udělat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Nevrisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.09.2010 17:20

Re: Zamena prednich svetel bixenon s obyc dennim svicenim vs bixenon s Uckem

Příspěvek od Nevrisek »

Takze jsou zapotrebi jen ty svetla osazene jednotkama? Nic vic? A Pak uz jen to nakodovani? Odkud ses?

Diky

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“