Náklady na opravu poškození laku -> metalický vs. nemetalický lak

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
sergix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 19.04.2017 22:56

Náklady na opravu poškození laku -> metalický vs. nemetalický lak

Příspěvek od sergix »

Ahoj, máte někdo zkušenost s profi opravou nějakého decentně poškozeného (např. poškrábaného) dílu? Vycházel jsem z toho, že pokud si např. objednám auto v bíle (nemetalické), že půjde taková vada přelakovat pouze lokálně (rozstřikem) a že bych tak mohl oproti metalíze výrazně ušetřit, protože u té se údajně musí vždy lakovat celý díl. Dnes jsem volal do autolakovny a řekli mi, že s ekologickýchých důvodů se stejně většinou dělá celý díl, takže si prý mám koupit klidně metalízu..
A když by se dělal rozstřik, že to jde i u metalízy..
Tzn. opravoval vám někdo škrábance a odřeniny lokálně rozstřikem? Pokud ano, s jakým výsledkem?

Díky


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Náklady na opravu poškození laku -> metalický vs. nemetalický lak

Příspěvek od srotty »

Na předešlém golfu s metalízou jsem dělal rozstřik na blatníku. Pokud jsi nevěděl kde ,nenašel bys to. Vybírat barvu podle toho,jak drahé bude případné lakování mě v životě nenapadlo.Ale každý přemýšlíme jinak. :D

sergix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 19.04.2017 22:56

Náklady na opravu poškození laku -> metalický vs. nemetalický lak

Příspěvek od sergix »

No já uznávám, že to zní ujetě, ale mam od ledna Octávku na operák a už 3x mě někdo nabořil na parkovišti (jednou promáčknuté dveře, jednou poškrábané dveře a dnes mi zase někdo odřel přední nárazník - sranda je, že když jsem ten post psal, tak jsem to ještě nevěděl Obrázek)..
Takže proto se ptám.. Líbí se mi ta stříbrná Tungsten nebo stříbrná white, ale nerad bych pak za opravení každé takové oděrky platil majlant..

BTW.. tohle mám na skoro novém autě..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
(tohle jsem si teda udělal sám Obrázek)
Obrázek

Takže proto zjišťuju, jak složité je opravit metalízu.. být to moje, tak prdím na pojišťovnu a dám to nějakému šikovnému lakýrníkovi na opravu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

tomik94
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 11.10.2013 19:17

Re: Náklady na opravu poškození laku -> metalický vs. nemetalický lak

Příspěvek od tomik94 »

Porid si k autu dobrou havarijku s 1% spoluúčasti a takové věci nemusíš resit.

sergix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 19.04.2017 22:56

Re: Náklady na opravu poškození laku -> metalický vs. nemetalický lak

Příspěvek od sergix »

No já mám, je tam ale min. spoluúčast 1000,- Navíc pokud to uplatním, tak za každý přípd přijdu o 36 měsíců bezškodního príběhu.. tzn. v mém případě o celých 10 let ;(
Proto jsem si říkal, že pokud jde nemetalická, např. bílá spravit levně, že bych si to raději udělal na vlastní náklady a nepřišel o ten bonus..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“