Neúplné otevření kufru DO

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pheorinos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 28.07.2017 17:19
Bydliště: Praha

Neúplné otevření kufru DO

Příspěvek od Pheorinos »

Když stisknu na DO jen otevření kufru, tak kufr odskočí, ale málo a nejde otevřít. Jednou jde a podruhé opět ne. Vždy to pak musím řešit celkovým otevření auta. Dá se někde něco nastavit, aby odskočil nad rámec zámku kufru ???
Squirrel - Golf VII 1.2 TSI 81kW
VW Connect Dataplug
World of Tanks

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Neúplné otevření kufru DO

Příspěvek od juro111 »

Pri odomknutí iba kufra ti kufor odskočí? To máš elektrické otváranie kufra, alebo čo to máš? Mne iba bliknú smerovky a kufor otváram klasicky ručne.

Uživatelský avatar
Pheorinos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 28.07.2017 17:19
Bydliště: Praha

Re: Neúplné otevření kufru DO

Příspěvek od Pheorinos »

Elektrické. Slyším, jak po zmáčknutí na DO kufr odskočí, ale ne úplně. Jakoby ho stále něco drželo. Musím otevřít pak celé auto a už to jde. Když otevřu auto DO, tak kufr jde otevřít normálně.
Squirrel - Golf VII 1.2 TSI 81kW
VW Connect Dataplug
World of Tanks

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Neúplné otevření kufru DO

Příspěvek od ablorhm »

Mám to stejné chování.

Když dálkou odemknu jenom kufr, světla bliknou a kufr odskočí, ale chytnu za krytku a někdy jde otevřít, někdy nejde a je nutno ještě jednou zmáčknout odemknutí kufru a pak už jde. Popravdě jsem to však nikdy neřešil
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pheorinos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 28.07.2017 17:19
Bydliště: Praha

Re: Neúplné otevření kufru DO

Příspěvek od Pheorinos »

Přesně, jak píšeš. Všiml jsem si, že když je víko kufru nahoře jsou vidět po stranách nějaké vroubkované dorazy. Je tam nějaké vroubkování, jako závit. Možná jejich povolením by byl kufr více našponován. Otázka zní, aby pak šel zase dobře zavírat a nebylo to moc ? Zkusím si s tím až bude čas pohrát. Povolit je třeba o zub a povytáhnout.
Squirrel - Golf VII 1.2 TSI 81kW
VW Connect Dataplug
World of Tanks

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Neúplné otevření kufru DO

Příspěvek od ablorhm »

Tak jsem to šel dnes nahrát, a z cca 10ti pokusů to udělalo jednou. Je to divný no, jakoby to prostě málo odskočilo a pomůže zkusit otvírání znovu, nebo je nutno znovu zmáčknout tlačítko na dálkáči.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Tom Papi Brynda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.12.2019 20:32

Re: Neúplné otevření kufru DO

Příspěvek od Tom Papi Brynda »

Pheorinos píše:Přesně, jak píšeš. Všiml jsem si, že když je víko kufru nahoře jsou vidět po stranách nějaké vroubkované dorazy. Je tam nějaké vroubkování, jako závit. Možná jejich povolením by byl kufr více našponován. Otázka zní, aby pak šel zase dobře zavírat a nebylo to moc ? Zkusím si s tím až bude čas pohrát. Povolit je třeba o zub a povytáhnout.

Ahoj, povedl se vyštelovat doraz, jak píšeš? Jde to vůbec?
Přemýšlím jak vyřešit zavírání kufru aniž bych musel dveřmi více bouchnout. Poslední dobou pozoruji, že při zavírání musím použít větší sílu, aby se zámek nechytil jen na půl. Samozřejmě to může být zatuhlejším zámkem, ale napadlo mě poštelovat tyto dorazy, třeba by to pomohlo.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“