Leštění laku - červená Tornado

Karoserie, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: Olaf87

vinklec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22.08.2016 11:29

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od vinklec »

Tak nemyslim si ze nalestis auto za 45min.Opravdu pocitej tak dva dny peclive prace.A ten clayn opravdu udelej.Vytaha ti to vsechen bordel z laku ktery nedostanes ani mytim.A ver tomu ze za 7 mesicu uz je v laku hodne bordelu kterym muzes nadelat hodne skody pri lesteni.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Souhlasím. Jenže když nechce, tak nechce...

Buď kup nebo si to rozhodni sám. Zbytek je fakt na tobě.
Vsadím se ale o co chceš, že i po 7mi měsících bude ten Clay vypadat nějak takto:
Přílohy
clay-bar.jpg
maxresdefault.jpg
Naposledy upravil(a) Ipanema dne 17.05.2018 17:15, celkem upraveno 2 x.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
marek2580
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 16.08.2016 19:36
Bydliště: Zlín

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od marek2580 »

S dovolením využiji toto téma. Máte někdo zkušenosti s aplikací levné keramiky? Konkrétně na tento produkt je dost videí a už mám i jedno balení doma, ale mám obavy to zkoušet na svém autě. Žádný starý vrak nemám k dispozici :) Bude postup přípravy povrchu stejný jako před voskem?

https://www.aliexpress.com/item/Car-Liq ... 4c4djKaZVo" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat Variant B7 2.0 TDI 103kW DSG 2012 Boženka

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Ipanema píše:Souhlasím. Jenže když nechce, tak nechce...

Buď kup nebo si to rozhodni sám. Zbytek je fakt na tobě.
Vsadím se ale o co chceš, že i po 7mi měsících bude ten Clay vypadat nějak takto:
Dobře dobře dobře....vy jste kluci horší než moje budoucí manželka...ta taky používá tyhle techniky! :D...

Takže poslední věc k řešení - clay: měkký, střední, tvrdý? Asi měkký, že? :)
Dekontaminační prostředek - nějaký IronX
Lubrikant - ???

Budu objednávat na carmedia.cz, protože mi nestihli ještě poslat objednávku, tak využiju prostoru. Prosím tedy rady :)!

Děkuji pěkně :drinks:
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Clay - ValetPro Remover měkký oranžový
Iron - Auto Finesse Iron Out (nepotřebuješ na lak když koupíš Clay)
Lubrikant - Dodo Juice Born Slippy Refill oranžový (a ten si naředíš do nějakého starého rozprašovače od okeny nebo od Pronta co má budoucí manželka snad doma)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

takže?

1) https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-z ... ekky-clay/" onclick="window.open(this.href);return false;

2) https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-z ... etave-rzi/" onclick="window.open(this.href);return false;

3) https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-z ... lubrikace/" onclick="window.open(this.href);return false;

Snad to tedy už je komplet :)
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Přesně tak. Pokud někdo nedoporučí něco jiného, tak já za sebe bych vzal tyto věci.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Ok, odesláno :), vše potřebné by mělo být objednané, no částka se mi nelíbí, ale půlka investice je holt wapka :).

Teď už teda udělat správný postup:

1) Auto přistavit na dvůr, připravit si všechny propriety a dát si kafe
2) Pořádně ho zapěnovat a chvilku počkat, než začne pěna působit
3) Doukýblem auto umýt, opláchnout čistou vodou a ručníkem vysušit (1. kontakt s lakem)
4) Ironem dekontaminovat lak celého vozu a chvilku počkat (2. kontakt s lakem)
4,5) Musí se po ironování auto nějak oplachovat, mělo by ne?
5) Clayovat a lubrikovat, jak když šuk*áš suchou holku (3. kontakt s lakem)
6) Auto znovu umýt dvoukýblem, opláchnout a ručníkem opět vysušit (4. kontakt s lakem)
7) Přeleštit celé auto leštěnkou a připravit ho tak na voskování (5. kontakt s lakem)
8') nanést 1. vrstvu vosku, počkat, rozleštit (6. kontakt s lakem)
9) nanést 2. vrstvu vosku, počkat, rozleštit (7. kontakt s lakem)

Ach jo, ach jo :D...nevěřím tomu, že se to auto ani trochu nepoškrábe, když se na to bude furt matlat rukama! Kdyžtak mi lpanamera zaplatí celolak :D! Díky za reakce ohledně mytí :).
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Najedou se ti to už nezdá na 1 odpoledne co?

1-2: ano
3: ano, ale nemusíš sušit
4 volitelně: jen všude (na spodku auta nejvíc) nastříkat a objet rukavicí a ta chvilka ať není déle než 3 minuty. Nastříkej ho i na disky a umej je jako poslední.
4,5: ano, bezprostředně.
5: ano čím víc, tím líp, ale já na hatchback nespotřebuju víc jak 150ml lubrikace
6: nemusí být už rukavicí (stejně už bude zasviněná z bodů 3 a 4), stačí ta pěna a wapka. Nač dva kýbly a sám se vysilovat, když máš takový super stroj po ruce? Až zde použij ručníky.
7-9: ano

Dej si záležet s bodem 2-3 a žádný škrábance nebudou, pokud okolo neprojede Tatrovka a nenahodí ti to prachem. Voskovat nejlépe né na přímým slunku.
Věřit tomu musíš. To je základ všeho.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Leštit a voskovat budu v uzavřený dvougaráži :)! Děkuji. Určitě budu řvát o pomoc, vypadá to na příští víkend, že to prubnu :))!
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Shorty »

Ty kráso, to jsou kvanta lahviček, postupy a ceny...směle srovnatelný s manželčiným budoárem. A to se ještě nezačal řešit interiér :laugh:

Osobně mám v garáži lahev Starwaxu, jednou za půl roku napatlám kulatou houbičkou z teska za pár korun na umytý auto (díl po dílu) a rozleštím mikrovláknem. Když přezouvám kola, tak je taky hodím před uskladněním do vosku. Tu a tam zajedu na veřejnou wapku kde meju svojí chlupatou rukavicí. Na chalupě mám vlastní wapku, ale nebaví mě to napojovat, tak většinou to jen vezmu hadicí. Zkoušel jsem i nějaký detailer/rychlej vosk ve spreji, ale leštění je zdlouhavý a jsou z toho pak mastný okna.

Moje rada - pokud někomu tak strašně vadí špína/šmouhy na autě, tak ať si koupí barvu, kde to není tak vidět.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

Takže stříbrnou. :D
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Snownook »

Shorty píše:Ty kráso, to jsou kvanta lahviček, postupy a ceny...směle srovnatelný s manželčiným budoárem. A to se ještě nezačal řešit interiér :laugh:

Osobně mám v garáži lahev Starwaxu, jednou za půl roku napatlám kulatou houbičkou z teska za pár korun na umytý auto (díl po dílu) a rozleštím mikrovláknem. Když přezouvám kola, tak je taky hodím před uskladněním do vosku. Tu a tam zajedu na veřejnou wapku kde meju svojí chlupatou rukavicí. Na chalupě mám vlastní wapku, ale nebaví mě to napojovat, tak většinou to jen vezmu hadicí. Zkoušel jsem i nějaký detailer/rychlej vosk ve spreji, ale leštění je zdlouhavý a jsou z toho pak mastný okna.

Moje rada - pokud někomu tak strašně vadí špína/šmouhy na autě, tak ať si koupí barvu, kde to není tak vidět.
Já budu dělat stejný procesy...ale mně jde teď o tu pořádnou ochranu laku. Stojím před panelákem, na auto prší, sněží, svítí slunce... nebudu tohle praktikovat každý měsíc, nejsem sebevrah :). Na první mytí se samozřejmě těším, jak malej kluk, až si s tím pořádně pohraju, ale samozřejmě mne to začne u 4. bodu sr*t a budu si říkat, proč to dělám.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od Ipanema »

To ne. Vsázím až na krok mezi 7. a 8. bodem a větu "nestačilo by to jenom takto?".
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Leštění laku - červená Tornado

Příspěvek od ladaf »

Nechci rypat ale mezi 2 a 3...nemel bys to poradne splachnout wapkou (penu s bordelem) nez zacnes s houbou umyvat auto?
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“