1.4 TDi - zkušenosti

2006 - 2009

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Jayzeelo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.10.2008 10:58

1.4 TDi - zkušenosti

Příspěvek od Jayzeelo »

Můj dotaz se týká zkušeností u VW Fox motorizace 1.4 TDI(u nás se neprodává),já bych měl zájem si toto auto dovézt z Německa. Pokud máte někdo zkušenosti přispějte !!! Vím že se auto dá sehnat kolem 120.000 Kč/rok 2005. Díky

Uživatelský avatar
Wauzi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.12.2007 19:45
Bydliště: VWRÝDEK MÍSTEK

Re: Volkswagen Fox 1.4 TDI

Příspěvek od Wauzi »

Ahoj, mám VW FOX 2005, taky z Něměcka, ale motor 1.2benzín. Můžu říct, že jsem s autem maximálně spokojen, mám jej rok, najeto sice jen 12 000km ,ale bez problému.. Je to originální auto, a i když působí (hlavně uvnitř) obyčejně a levně, pravý VW se v něm nezapře...
Jestli budu moct s něčím poradit,klidně se ptej..

Jayzeelo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.10.2008 10:58

Re: Volkswagen Fox 1.4 TDI

Příspěvek od Jayzeelo »

Díky za informaci, jako bývalý majitel VW Polo 1.9Sdi a Golfa III 1.8 jsem si na strohost interieru "lidového" vozidla zvykl, bohužel dost mě zklamala převodovka u Pola (6x jsem ji měnil) a Golf III je už moc starej. Tak jsem potřeboval od VW něco menšího s nízkou spotřebou a co nejnovější. Bohužel o vozdilu VW Fox toho moc není a o dieselu 1.4 TDI už vůbec nic. Každopádně děkuji ještě jednou za tvou reakci.

Uživatelský avatar
Wauzi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.12.2007 19:45
Bydliště: VWRÝDEK MÍSTEK

Re: Volkswagen Fox 1.4 TDI

Příspěvek od Wauzi »

Co se týče převodovky, tak i kdybys kupoval Foxe z roku 2005 (první rok, kdy se vyráběl) tak nebude mít najeto více než 100 000km a to bys koupil hodně ojetého, spíš budou mít do 50 000km, a to se s převodovkou nemůže skoro nic stát.Jinak ten motor TDI je stejný jako v koncernové Fabii, jen s rozdílem, že Fox je lehčí, tudíž bude mít pružnější zrychlení a možná i o něco menší spotřebu..
Já jsem měl možnost porovnat svého Foxe s Fábií 1.2 47kw (mám 40kw) a i když je Fox papírově slabší, motor je v něm daleko pružnější,a s lepší spotřebou.Myslím si, že u TDI to bude obdobné.
Další velká výhoda Foxe je jeho vnitřní prostor, který se s Fabií nedá vůbec srovnat..Je v něm opravdu hodně místa, a to hlavně na zadních sedačkách.Navíc když natrefíš na Foxe s VARIO PAKETEM (poznáš podle dělěného zadního opěradla) můžes lavici posunovat a skvělě sklápět. (Interiér je opravdu až na tvrdé materiály vyroben nápaditě a maximálně užitečně..)
Jako nevýhodu v interiéru vidím výškově nenasatvitelné sedadlo spolujezdce..-ten sedí opravdu dost vysoko..Jinak jsem s autem opravdu maximálně spokojen.
Kdyby tě ještě něco zajímalo, pokud budu vědět, rád pomůžu (budu rád když v ČR bude aspoň o jednoho Foxe víc.. :) )
...nafta patří do kamen,do TDI stolní olej...

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Volkswagen Fox 1.4 TDI

Příspěvek od Mára_VR6 »

nejdřív si ale zjisti, jestli ti ho tady přihlásí, když se u nás ofiko neprodává :!: :!:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Wauzi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 15.12.2007 19:45
Bydliště: VWRÝDEK MÍSTEK

Re: Volkswagen Fox 1.4 TDI

Příspěvek od Wauzi »

samozřejmě, že ti ho přihlásí, psal jsem totiž, že mám doma ten samý případ...
...nafta patří do kamen,do TDI stolní olej...

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Volkswagen Fox 1.4 TDI

Příspěvek od jenda »

S přihlášením není problém, mám přihlášené Lupo 1,2 TDI které se tu ani s žádným jiným motorem oficiálně neprodávalo.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

tom182
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.10.2011 19:41

Re: Volkswagen Fox 1.4 TDI

Příspěvek od tom182 »

zrovna ho ted prodávám, tak se mrkni a kdyžtak mě kontaktuj.

Cena: Kč 120 000,00

Kubatura motoru (cm3): 1192

Rok výroby: 2006

Palivo: Benzín

Zánovní auto, nízký stav tachometru, 1. majitel, nehavarované, šetrné zacházení, STK do května 2012. Sada letních i zimních pneu. 603 94 99 80

Odpovědět

Zpět na „FOX“