Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od SHODAN »

Ja ne... Ani do 4 golfa jsem nedaval.. Stačí nebrat u benzinek u nadrazi a kamionovejch parkovišť a dobry.. Na ty vstriky jsem slysel ze se to muze někdy spise pos... Ale to je se vším

Odesláno z mého 6045Y pomocí Tapatalk
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od Shorty »

Tak v posledních zveřejněných pokutách od ČOI byl zachycen nekvalitní benzín třeba i u Benziny, kdysi pak tuším i u Agipu. Dříve to bývalo hezky vyznačené v aplikaci Pumpdroid, ale už to nějak zmizelo
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
SHODAN
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: f Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od SHODAN »

No je to v řiti... Ale porad si říkám ze ty velké pumpy jsou lepsi nez nějaká cisterna s hadici o 3kc levnější

Odesláno z mého 6045Y pomocí Tapatalk
Obrázek

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od svatan »

Ahoj všem, tak jsem podstoupil kompletní výměnu rozvodů na motoru 1.4 TSI dle návodu od Shortyho, zacož mu patří velké díky. Použil jsem kompletní sadu a navíc vyměnil klínový řemen a neplánovaně i vodní pumpu, která už prý začínala rosit.

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/ ... 26376.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pocity po výměně jsou velmi pozitivní, je to "must-have" pro všechny TSIčkaře, které trápí chrastění motoru. Už zase na křižovatce neslyším svůj motor, ale motor toho auta od vedle, což už jsem skoro zapomněl, jaké je:-) Současně s výměnou proběhla i klasická servisní prohlídka, tj. nové svíčky, olej, filtry - tudíž těžko říct, co je největším původcem zlepšení, ale motor i lineárně lépe táhne ve vyšších otáčkách, mírný pokles spotřeby už může být placebo.


V příloze posílám pro zajímavost fotky použitých dílů - lišty byly lehce obroušený, napínák prý skoro nefunkční a řetěz měl poměrně velkou vůli v jednotlivých čepech a to jak při natažení, tak i při kroucení, zkrátka už měl taky dost. Ostatní díly ale známky nějakého opotřebení nejevily. Auto má najeto 120.000km.

Jedna poznámka k přestavovači vačky - dle informací ze Škody je tato sada tak levná proto, že přestavovač není nový, ale repasovaný! Proto ta cena, což je trochu vada na kráse. Např. já jsem před časem absolvoval na částečnou kulanci výměnu samotného přestavovače za nový (celkem stál cca 13.000Kč), tak jsem trochu váhal, jestli nenechat raději "nový" originál než repas. Původní, již inovovaný měl index E, ten současný má index G. Jinak nechápu, co na tom kusu železa stojí 13 litrů:-(
Přílohy
IMG_0694.JPG
IMG_0695.JPG
IMG_0698.JPG
IMG_0700.JPG
IMG_0705.JPG
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

david3658
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.05.2017 22:16

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od david3658 »

ahoj, mám golf 6 1.4 tsi 90kw mesiac,rok výroby máj 2012, jeden z posledných vyrobených kusov 6kového golfa. Ako si prosím ťa zistil že musíš rozvody vymeniť?, že už fakt končia? Lebo ja mám najazdené 142 000km a reťaz a teda rozvody pôvodné, zachrastí mi len ráno na cca 2 sek,. inak nie ak je motor teplý...a takto to už mám možno aj od 50 000 možno od začiatku ani neviem, ale keď čítam ako tu ľudia menia rozvody už po 30 000 km a ja mám pôvodné tak mam pocit že mam iný motor. Len chcem vedieť ako sa to prejavuje. Ja som auto kupoval s vedomím, že rozvody sú problém ale predajca ma ujisťoval, že môj ročník výroby auta to má poriešené, neveril som mu ale asi mal pravdu, keďže mám 142000 km a v pohode. Jediné čo som menil pri 115000 km bola vodná pumpa, ktorá hučala...Olej mením každých 15000 km. Ďakujem

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od Shorty »

No "pořešený" je to leda tak, že máš možná modernizovaný/silnější řetěz. Měl by se lišit v tom spoji prostředních článků. Přetržení ale je podle mě fakt rarita a dělo se to spíš na jiných silnějších a starších motorech 1.4TSI (v Touranu nebo Golfu V). Dále máš asi i modernizovaný napínák, ale asi taky nemáš ten úplně nejnovější.

Tadle sada, co jsme oba se Svatanem osadili, má i jiné ozubené kolo na klice, takže by měla lépe čerpat olej a tím pádem i tlakovat a propínat řetěz. To bych asi viděl jako hlavní přínos. Ona je otázka, zda by šlo osadit todle malý kolečko a nechat si původní přestavovač - to jsem riskovat nechtěl a vzal jsem celou sadu. Nutnost výměny se hlásí tím, že rambajz po startu hned neutichne a třeba když auto dlouho stojí, tak je to fakt jak když padá regál v železářství. Mě osobně to chrastilo jen decentně a do výměny jsem stejně šel asi v 90tkm a ejhle, řetěz taky nataženej o víc než cenťák a hlavně ochozený ozubený kolečko na tý klice.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od svatan »

Projevovalo se to chrastěním řetězu po delším stání a teplém počasí, kdy olej stekl, tzn. od dubna do listopadu to při studeným startu chrastilo a to klidně i 1 minutu, v závislosti na otáčkách, nejvíce mezi 2-3tisíci. Teplé starty OK, ale taky si ty 2-3s zachrastili. Díly mi až na řetěz a napínák nepřišli nijak opotřebované i když tyto dva jsou ty hlavní...Třeba při startu jsem vždy slyšel řetez, teď místo toho slyším decentně výfuk, paráda:-)

Musíš to poznat sám podle výše popsaného, univerzální jednoznačný příznak není. Třeba já jsem s tím ale čekal skoro 2 roky, nemusíš se asi bát, že by ti najednou skočil řetěz...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
Pirat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 04.11.2015 18:56

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od Pirat »

Tak asi mam taky jiny motor,protoze auto je r.v. 2011 najeto 140 tkm. a zadny pazvuky se z motoru neozvou ani po dlouhym stani a ani v lete ci zime. Asi nejaka varka motoru mela bezproblemovy retezy a nejaka zase shit. No a ten stavec vacky a napinak je asi otazka pouzivani a vymeny oleje co delam co 15 tkm Castrol edge FST 5w30 :wink:
VW Golf R 2,0TSI 221kW r.v. 2014 cerna perlet
VW Golf VI 1,4TSI 90 kW r.v. 2011 cerna perlet

hxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2017 16:05

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od hxr »

svatan píše:Projevovalo se to chrastěním řetězu po delším stání a teplém počasí, kdy olej stekl, tzn. od dubna do listopadu to při studeným startu chrastilo a to klidně i 1 minutu, v závislosti na otáčkách, nejvíce mezi 2-3tisíci. Teplé starty OK, ale taky si ty 2-3s zachrastili. Díly mi až na řetěz a napínák nepřišli nijak opotřebované i když tyto dva jsou ty hlavní...Třeba při startu jsem vždy slyšel řetez, teď místo toho slyším decentně výfuk, paráda:-)

Musíš to poznat sám podle výše popsaného, univerzální jednoznačný příznak není. Třeba já jsem s tím ale čekal skoro 2 roky, nemusíš se asi bát, že by ti najednou skočil řetěz...
Ve kterém servisu jsi prosím tu novou sadu rozvodů měnil?
Díky za odpověď

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od svatan »

To bylo přes známého - obyčejný, domácký servis. V autorizovaném by ti to asi nenamontovali, protože tato sada u VW není oficiálně pro tento motor.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Van Dandan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.06.2017 18:32
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od Van Dandan »

svatan píše:To bylo přes známého - obyčejný, domácký servis. V autorizovaném by ti to asi nenamontovali, protože tato sada u VW není oficiálně pro tento motor.
Zdravím chlapáci, pořídil jsem šestku Golfa Variant 2010 1.4TSI 90kw a hledám také někoho schopného v Hradci Králové, kdo udělá rozvody a vymění všechny filtry, kapaliny... Děkuji za doporučení :good:
Moje první láska: Mazda 323F BA / 1.5 16V 65kW 1997 (prodáno)
Rodinná volba: Volkswagen Golf Variant / 1.4 TSI 90kW 2010

hxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2017 16:05

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od hxr »

svatan píše:To bylo přes známého - obyčejný, domácký servis. V autorizovaném by ti to asi nenamontovali, protože tato sada u VW není oficiálně pro tento motor.
Díky všem za info výše.

Tak nakonec to šlo i v autorizáku a bez známostí. Nabídli mi variantu této sady automaticky bez doprošování. Je to jen o lidech :( ..
Přílohy
SKM_C25817062011300.pdf
(285.64 KiB) Staženo 293 x

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od Shorty »

Super. Tak se třeba u VW poučili. A viděl jsi tu sadu - někdy jsou totiž pod stejným číslem i sady bez přestavovače?! Viz třeba zde
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

hxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2017 16:05

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od hxr »

Ano, je to origo VW, dostal jsem zpátky i tu původní pro kontrolu..

Uživatelský avatar
palmexman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.08.2012 08:50

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od palmexman »

Ahoj zvažuji nákup Golfu 1.2TSI 77kW r.v.2010 prosím existuje sada, která by vyřešila případné rachtání. Případně vydržela sada alespoň pár desítek tisíc km
Ptám se čistě teoreticky, dle majitele mu auto nerachtá.
Děkuji
Golf MKV - 1.6mpi 75kW

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“