Skubani na volnobeh

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 557
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Skubani na volnobeh

Příspěvek od vwbeers »

Mam 1.2 tsi 77 kw najeto 149k km. Po nastartovani a napnuti kladky na retez spadnou otacky na 700-800 coz je v poradku. Ale vsiml jsem si ze obcas skubne deje se to za studeneho motoru ale i po zahratem ale ne v takove mire. Myslel jsem ze je to opet klapka.tak jsem ji nechal vycistit.vymenil svicky a zkontroloval zap.kabely zda mi je zase svine z lesa neprokousla. Uz me nic nenapada. Dle diagnostiky obcas vynecha 3 valec. Probehla kontrola v aut.servisu ale za dva dny na nic neprisly (podle me se na to vysral*). Nenapada nekoho neco jeste?

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Skubani na volnobeh

Příspěvek od Pantani »

vwbeers píše:Ale vsiml jsem si ze obcas skubne deje se to za studeneho motoru ale i po zahratem ale ne v takove mire.
U mýho při zahřátým asi ne (přestože nevylučuju, nevšímám si toho), při studeným to ale s sebou asi občas trošku škubne. Škubání je obzvlášť cítit v sedačce pokud probíhá předehřívání katalyzátoru (což předpokládám asi znáš a není to to, co popisuješ).
vwbeers píše:Dle diagnostiky obcas vynecha 3 valec. Probehla kontrola v aut.servisu ale za dva dny na nic neprisly
Po tomhle bych asi měl tendenci jít. Autorizovaný servisy jsou jedna velká autorizovaná banda, která říká, že auto si "řekne" v případě, že má nějakej problém. Tady si říká a oni to stejně neřešej. To už není ani úsměvný. Zavezl bych to do jinýho aut. servisu, pokud vůbec autorizovanýho.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Skubani na volnobeh

Příspěvek od Ipanema »

Škubnutí je doprovázeno nepravidelnými otáčkami motoru? Předehřev katalyzátoru by to být mohl, ale to mají prý jen 1.4 TSI.
Není ve vlnovci díra? Není začernalý na nějakém místě a neprofukuje to někde mimo?
Pokud je chyba na válci, tak by mohla být špatná cívka, nebo kabely samotné. To je ale na výpis té chyby a přeťukání toho čísla chyby do Google.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 557
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Skubani na volnobeh

Příspěvek od vwbeers »

Nastartuju necham zahrat motor otacky spadnou z 1000 na 700-800 podle teploty venku a pak citis v sedacce skubani. Na diag je chyba zapalovani valce 3 nebo tak nejak chybu si necham presne vypsat. Kabely ngk nove cca mesic stare.svicky maji 15tis najeto cca. Na vlnovec se podivam.

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Skubani na volnobeh

Příspěvek od Ipanema »

On ten předehřev se děje (je známo) u 1.4, ale doprovázen střílením do výfuku a takovým poškubáváním. Děje se hlavně na podzim. Protože je to nastavené, aby to auto dělalo schválně když je motor studený a mezi cca. 16°C až 30°C. Takže když budeš stát mimo garáž nebo na zcela jiné teplotě, tak to zase neudělá. To jen kdyby náhodou to bylo ono a souviselo to se změnou venkovní teploty. Každopádně chyba na žádném válci u tohoto není.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 557
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Skubani na volnobeh

Příspěvek od vwbeers »

Necham udelat vypis chyb a postnu to sem

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Re: Skubani na volnobeh

Příspěvek od misodk »

robi mi to tiez od 60 000 km po servisnej prehliadke. myslel som ze sviecky zle, ale uz mam 160 000 a robi to stale, sviecky menili znovu.
za tych 100 000 sa nic neudialo, nepokazilo... a sprava sa to stale rovnako, az by som povedal, ze to robi menej.
je to take obcasne trhnutie, inac je motor kludny. robi to iba na volnobeh.
ak nieco zistis, napis.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

wolf7991941
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 23.02.2018 12:46

Re: Skubani na volnobeh

Příspěvek od wolf7991941 »

Nevyznám sa do toho , ale robilo mi niečo podobne na FSI , a nalial som tam počas roka asi zo 10 tých aditiv STP alebo tak nejak sa volajú.Aj cierne na tie trysky aj tie červené ... A ked som nad tým rozmýšlal tak už mi to nerobí.Je možné že to prečistilo motor...

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“