Klepání při volnoběhu.

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

MatthewTSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2018 17:48

Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od MatthewTSI »

Dobrý den,ahoj.

Jako čerstvý majitel VW GOLF 6 1.4TSI 90KW 2009 Highline, bych se rád zeptal zda má někdo stejný problém jako já, nebo zda je to pouze moje paranoia a strach o to auto jak ho mám nově :D Takže se předem omlouvám a chápu že to pro někoho může být prkotina.

No k věci. Motor mi na studeno běží v pohodě. Ale když zahřeji olej a zastavím někde, řekněme na ručku při čekání. Tak mi na pravé straně motoru něco klepe. Když přidám trošinku plynu tak to nic nedělá. Není to žádný velký rachot jen já o tom vím a štve mě to. Po chvilce kdy jsem dnes schválně čekal v autě, (motor byl zahřátý z cesty z práce) tak to po cca 5ti minutách čekání na parkovišti přestalo a pomalu utichlo. Otevíral jsem kapotu a motor se neklepal takže si myslím že to silentbloky nebudou. Z venku to klepání ani není slyšet. Jde to slyšet jen zevnitř. (Klepání a rezonance).
Ještě jde slyšet jakoby elektrické přepínání jednotek nevím jak bych to popsal.Zvuk elektrických motorku pod kapotou, nevím jak to přesněji popsat.

Předem děkuji za jakákoliv postřeh nebo radu.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od SandrikGVI »

Zkus procist tema tady...treba to muze byt neco podobneho ;) benzin nemam jen vim ze to tady nekdo resil tak posilam odkaz treba to pomuze ;)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... +od+motoru" onclick="window.open(this.href);return false;

MatthewTSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2018 17:48

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od MatthewTSI »

Díky za odkaz, prošel jsem ale myslím že to uplně není to co hledám. Našel jsem na youtube tohle video a myslím že je to to stejné.
https://www.youtube.com/watch?v=ubXdtPbdywc" onclick="window.open(this.href);return false;

Snad to pomůže lépe identifikovat.

MatthewTSI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.12.2018 17:48

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od MatthewTSI »

Tak jsem dnes nahrál zvuk toho zvuku, jde slyšet klepání, pak mírné sešlápnutí plynového pedálu a pak zase klepání. Pokud je motor v zápřahu tak to neklepe. Jen na volnoběh.

https://www.youtube.com/watch?v=WS2UyNu_JFo" onclick="window.open(this.href);return false;

Má někdo podobnou zkušenost?

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Ipanema »

To dělají ty palivový trubky v plastové šikmé šachtě u motoru. Je to tady napsané už 2x a 1x i s obrázkovým návodem co to přesně dělá. Stačí si to pohledat, trubky omotat do Mirelonu a je klid.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
vwbeers
Závodník
Závodník
Příspěvky: 559
Registrován: 19.10.2016 10:48
Bydliště: Jirkov

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od vwbeers »

Tohle jsem mel taky. Narval mi tam znamej v servisu kus obaloveho materialu mezi vedeni trubek. Nakonec se zjistilo ze to delaji trubky co vedou u spolujezdce pod autem. Opet se tam dal kus materialu a uz je vse ok

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Libor Kulhánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.06.2019 17:55

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Libor Kulhánek »

Dobrý den už nevím kam se mám obrátit tak to skusim tady mám nějaký divný rachot při volnoběhu už jsem ti měl u 3 automechanik a nic nejdříve mi měnily komplet rozvody a dělalo to pořád potom mi měnily komplet ložiska v převodovce a dělá to furt spojka je taky dobrá už fakt nevím... MOC MOC PROSÍM O RADU DĚKUJI...
1.4 tsi 57.000km
Naposledy upravil(a) Libor Kulhánek dne 19.06.2019 18:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Ipanema »

Přestane to, když se spojka sešlápne nebo když se přidá plyn? Přestane to při něčem venku slyšitelně nebo za volantem slyšitelně? Popř. to nahrát na nějaký video a poslat odkaz. Otázka co to bude, když 3 zkušení si s tím rady neví :roll: :cry:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Libor Kulhánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.06.2019 17:55

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Libor Kulhánek »

Když se sešlápne spojka tak to přestane

Libor Kulhánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.06.2019 17:55

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Libor Kulhánek »

Přestane to když se sešlápne spojka vevnitř nic není slyšet jen z venka a dělá to jen někdy hlavně a ještě mi napadlo starter a ještě když byla zapla klimatizace tak to dělalo a když se vypla tak to přestalo tak třeba v dny kompresor od klimatizace...

Libor Kulhánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.06.2019 17:55

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Libor Kulhánek »

Přestane to když se sešlápne spojka vevnitř nic není slyšet jen z venka a dělá to jen někdy hlavně a ještě mi napadlo starter a ještě když byla zapla klimatizace tak to dělalo a když se vypla tak to přestalo tak třeba v dny kompresor od klimatizace...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Ipanema »

Pokud se sešlápne spojka a klepání je při volnoběhu pravidelné, tak to je špatná spojka. Pokud neprokluzuje, tak to bude jen zlé ložisko. Oprava sice na půl dne, ale levná.

Tipuji jen od boku. Sice jsem si jistý, ale nejsem mechanik. A když mechanik toto nerozpozná, tak by to mohlo být něco i jiného. Každopádně, na 99% je to podle mě špatné ložisko spojky. Klima to může taky dělat, ale ta by to dělala i se sešlápnutým spojkovým pedálem.

Až to bude mít někdo rozdělané, tak vyměnit i Simerinky! Oba. Taky vyloženě levná záležitost, ale když bude venku převodovka, tak na tomhle trvat.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Libor Kulhánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.06.2019 17:55

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Libor Kulhánek »

Děkuji za radu, ale ta klima když se vypla tak to přestalo rachotit právě takže by to nemělo vliv ani na tu spojku... A bylo mi řečeno už to bylo právě ROZEBRANE a převodovka venku udělali ty ložiska všechny dali spatky převodovku a dělá to furt... a spojka je OK a i ložisko je OK takže už nevím...
Buď to bude tim klima kompresorem nebo mi ještě řekli Starterem vše se dozvím zítra odpoledne :)
Naprd je to že už jsem dotoho dal 30.00Kč a to boucha i je tam furt takže já vyhazuji prachy a nic není opraveno...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Ipanema »

Tak kdy to přestane? Po sešlápnutí pedálu nebo po vypnutí kolečka větráku?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Libor Kulhánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.06.2019 17:55

Re: Klepání při volnoběhu.

Příspěvek od Libor Kulhánek »

No když je zapla klima a sešlápne se pedál spojkový tak to přestane a když je klima vypla tak to nedělá žádný rachot...

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“