Koupě Golfa 1.4 59kW nebo 1.2 TSI???

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od TSIman »

Souhlasím, že lepší varianta je TSI. S poruchami to snad nebude tak horké, tenhle motor se prodává ve všech koncernových vozech po desítkách tisících kusech. Je jasné, že se občas něco zkazí a o tom tady na fóru píšeme, ale to budou jen setiny či desetiny procenta. Ptal jsem se příbuzného co dělá ve škodovce a říká, že žádná extrémní poruchovost TSI oproti jiným motorům není. Většinou ten motor doje.ou mladí kluci, kteří je mají jako služebáky a jezdí jak prasata, upečou turbo apod.
Máme doma ještě Fabii II 1,4 63 kW = naprosto strašný motor (vlastně celé auto). Buď jsem měl smůlu, že to auto skládali v pondělí po flámu nebo mi prodali druhou jakost. Pořád samá závada, motor od novoty nic moc výkon a spotřeba 7,5 litru pokud nejedu vysloveně eko jízdu. Předchozí Fabie I 1,4 50kw = super motor, spotřeba 5,8 l při běžném provozu, do 150 tis. km mimo standardní údržbu skoro bez závad.
Takže já osobně jsem rád, že mám TSI 77 kw. Dobrý zátah při předjíždění, dobrá spotřeba a závadička taky byla, ale v záruce a bez problému ji odstranili. Chce to jen chovat se k motoru slušně, nechat zchladit turbo po jízdě atd. Jel jsem loni v létě Itálii a pak ještě Černou Horu ve čtyřech lidech a plným kufrem a nikdy jsem neměl poci, že auto jede na hraně možností.

Nejezdil jsem Golfem 1,4 59kW, občas s tímto motorem jezdím v práci ve Fabii I, kde na tuto velikost auta jede moc pěkně a lépe než ten můj 63 kW. Myslím si však, že na velikost GOLFU a při plném zatížení někde na dovču k moři je ten motor slabý.

Ještě poznámka k oleji: žádný z motorů mi nikdy nežral olej a od výměny do výměně jsem jezdil bez dolití. Takže to zase bude kus od kusu jak se povede složit.

vavra14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.03.2010 12:08

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od vavra14 »

Já si především myslím, že záleží na co a jak ten motor využíváte. Kdybych najezdil kolem 40000 km za rok, tak si koupim TDI a nepřemýšlím, kdybych najezdil kolem 20000 km až 30000 km za rok tak uvažuju taky o TSI. Ale z důvodu toho, že já najezdim kolem 10000 km za rok a to většinou trasy max 50 km a několikrát do roka delší trasa cca 300 km tak pro mě je ideální volba 1.4 16V 59 kw, na ty krátké popojížďky to stačí nemá se tam moc co porouchat (žádný turbo a kompresor) a dynamika motoru neni nejhorší, měl jsem v GIV 1.4 16V 55 kw a stačilo mi to bohatě.
Ps: v práci máme 2 auta (Š. Octavia 1.6 77 kw a Š. Octavia 1.8T tušim 120 kw nebo tak nějak) v práci jezdíme většinou město a občas okrsky a 90 procent lidí si bere tu 1.6 se slovy že do města a krátké popojíždky je ideální auto a 1.8T stojí a skoro nikdo s ní nejezdí protože do města naprosto nepoužitený auto. Tím chci jen říct, že je potřeba zauvažovat nad tím na co budete auto využívat a jak dlouho chcete auto mít. Já až si koupim VW G VI 1.4 16V 59 kw tak plánuju při mém nájezdu si ho ponechat min. 15 let.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od mefix »

Tak hodně štěstí, ale já bych si do nového počítače Win 98 nekoupil, byť souhlasím s tím, že tu práci udělají taky.
Naposledy upravil(a) mefix dne 07.03.2012 20:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od michpo »

vavra14 píše:Ps: v práci máme 2 auta (Š. Octavia 1.6 77 kw a Š. Octavia 1.8T tušim 120 kw nebo tak nějak) v práci jezdíme většinou město a občas okrsky a 90 procent lidí si bere tu 1.6 se slovy že do města a krátké popojíždky je ideální auto a 1.8T stojí a skoro nikdo s ní nejezdí protože do města naprosto nepoužitený auto. Tím chci jen říct, že je potřeba zauvažovat nad tím na co budete auto využívat a jak dlouho chcete auto mít. Já až si koupim VW G VI 1.4 16V 59 kw tak plánuju při mém nájezdu si ho ponechat min. 15 let.
To se teda fakt divím že s tou 1.8T nikdo nechce jezdit. Nějakou dobu jsem jezdil s O II 1.6 77kw a musím teda říct, že tak líné auto jsem už dlouho neřídil. Tento motor je tak maximálně do nějaké "nákupní tašky" pro ženský. Odspodu netáhne, na dálnici při předjíždění se musí vytočit aby to jelo, no a ta spotřeba taky není nejnižší. Rozhodně tento motor nikomu nedoporučuju. Jel jsem i s 1.8 TSI a toto auto prostě jezdí nádherně. Táhne pěkně odspodu a pokud má člověk lehkou nohu, tak se dá i spotřeba ohlídat. Oproti 1.6 77kw je to prostě nebe a dudy... Taky jsem jezdil s G IV 1.6 77kw a oproti té O II to bylo o něco lepší, ale pořád to byl prostě línej motor s né zrovna nejnižší spotřebou. Zkušenosti mám také s O II 1.6 TDI CR 77kw a musím teda říct, že je to slušný motor, příjemná spotřeba a auto prostě jede, ani předjíždění mu nedělá velké problémy.

No ale abych taky něco napsal k tématu, tak jsem si koupil G VI 1.2 TSI 77kw sice s DSG, ale tj detail. Oproti té 1.6 77kw tento motor jede nádherně. Zabírá odspodu a nemá problém s předjížděním na dálnici. A spotřeba je oproti té 1.6 77kw daleko lepší, to se prostě nedá srovnávat.
Já bych jednoznačně doporučil 1.2 TSI. Nebál bych se problémů o kterých tu někteří píší. Já sice nemohu moc z vlastní zkušenosti napsat, protože auto mám krátce, ale kamarád má víc jak 2 roky Fabii 1.2 TSI 63kw a problémy s ní nemá. Těchto motorů se prodalo velké množství a je logické, že se ozvou nejvíc ti, kteří mají problém, protože jej chtějí vyřešit, pokud někdo problém nemá, tak logicky ani nemá důvod někam psát...
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

vavra14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.03.2010 12:08

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od vavra14 »

Já pořád zastávám 1.4 16V 59 kw a to hlavně z důvodu životnosti stačí se kouknout na mobile.de, kde auta G4 s těmahlema motorama /pouze 55kw/ mají nalítáno i 370.000 km a ještě v pohodě jezdí to si u TSI asi neumim představit sám vývojář a hlavní konstruktér těchto motorů že víc jak 250.000 km to nevydrží a to se musí ještě dodržovat všechny zásady (nejezdit krátký trasy, dochlazovat turbo atd). Tot můj názor.
Ps: kdybych si kupoval auto na delší trasy a věděl, že ho za 5 - 6 prodám tak si koupim TSI vim, že je to lepší svezení, ale já si kupuju auto min. na 15 let a tak volím tenhle motor z důvodu jak jsem napsal výše.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od mefix »

Bůh s tebou, synu.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od Black Dragon »

Amen.

libor60
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.08.2010 07:03

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od libor60 »

vavra14 píše:Já pořád zastávám 1.4 16V 59 kw a to hlavně z důvodu životnosti stačí se kouknout na mobile.de, kde auta G4 s těmahlema motorama /pouze 55kw/ mají nalítáno i 370.000 km a ještě v pohodě jezdí to si u TSI asi neumim představit sám vývojář a hlavní konstruktér těchto motorů že víc jak 250.000 km to nevydrží a to se musí ještě dodržovat všechny zásady (nejezdit krátký trasy, dochlazovat turbo atd). Tot můj názor.
Ps: kdybych si kupoval auto na delší trasy a věděl, že ho za 5 - 6 prodám tak si koupim TSI vim, že je to lepší svezení, ale já si kupuju auto min. na 15 let a tak volím tenhle motor z důvodu jak jsem napsal výše.
Naprosto s teebou souhlasím, atmosferický motor je bezproblémů a nějaké TSI je potencionální zdroj problémů
jede sice pěkně, ale má i mouchy které ani VW a ani Škodovka nepřizná a jen mlží viz poslední Auto tip.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“