Koupě Golfa 1.4 59kW nebo 1.2 TSI???

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od caravelle »

Na tvoje otazky... servis no problem... nemozu ta odmietnut... a ani neodmietnu... ich zaujma max. vinko auta... nie kde bolo kupene.. :) (to som si priamo zistoval u chalana, co robi u nas v BA v autorizovanom servise).

Co sa tyka kupy v Polsku... ja som konkretne kupoval v Krakowe-AUTOSPECIAL. (Krakow - BA cca. 400 km), ABSOLUTNE ziadny problem, skor ustretovost... ked som prisiel pre auto... mali pre mna vsetky papiere pripravene, ktore su potrebne na vyvoz... ja som ich vsetky popodpisoval, chlapik ma zobral ich autom na urad dopravy, kde uz predtym zobrali casenku, aby som tam nemusel cakat... len som podal do okienka vsetky tie lajstra, a nebyt tetusky za oknom, ktora vyvozne papiere robila prvy krat som za 10 minut vybaveny... takto som tam cakam nejaku co ja viem tristvrte hodinu, potom priamo v salone som uzavrel zakonnu poistku (polsku) na 1 mesiac, co trvalo asi 3 minuty... medzitym nam tam samozrejme ponukli obcerstvenie... k autu mi dali zadarmo vesiak na oblek (a to nehovorim, ze auto malo aj zasterky, a dve sady kobercekov gumenne aj latkove, plnohodnotnu rezervu - veci ktore v tom case boli v BA za priplatok-teraz neviem, slovaci trosku menili standardne vybavy a ceny)... jediny zadrhel bol, ze omylom im z Poznane od centralneho dovozcu neprisiel COC na moje auto, ten mi poslali kurierom do Bratislave asi tri dni potom (za to sa mi 1000x ospravedlnovali). Inak uplne super.

Auto som objednanal nie cez email, ale priamo osobne a pri tomto osobnom jednani som dostal zlavu 2%... uz od viacerych som pocul, ze z cennikovej ceny sa da ist dole max. 3% v Polsku (ak od nich neberies tych aut naraz viacej)... ale ako perlicku, v Krakowe je este jeden predajca... tam som sa bol pytat, a dokonca tam boli v tom case slovaci, co kupovali golfa a im sa zlava s tym predajcom nepodarila zjednat...

Palubny pocitac je vo viacerych jazykoch... ako mobily... a cuduj sa svete CESTINA tam je... napr. na rozdiel od POLSTINY... co sa tyka radia... ja mam to obyc. a to je tusim v anglictine... ale napr. ak mas nazov skladby s makcenmi ukazuje aj makcene.. :)

P.s. jedine minus na co som pri objednavani nemyslel, ze navod a serviska bude v polstine... ale pocitam, ze ak ich upozornis pri objednavani auta... ze oni tam vedia zadat poziadavku na cesku (slovensku) verziu ... ;)
Problem som odstranil prefotenim slovenskeho manualu... akurat servisku mam po polsky, ale kolonky su rovnake.. ako v slovenskej serviske... :mrgreen:
Přílohy
autospecial.jpg
Audi S4 Dolphin grey

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od miromen »

Caravelle VELMI děkuji za kladnou a vyčerpavajici odpověd. Opravdu si mě tim velmi potěšil. Jen bych se ještě zeptal co tě vedlo k objednani auta až v KRAKOVĚ ?
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od caravelle »

No ja som si nasiel na nete predajcov v okoli hranic so Slovenskom (od Vas z okolia Ostravy) ... mesta ako Bielsko-Biala, Novy Targ, atd.... najdalej od hranic co som nasiel a ze reku tam som ochotny zajst.. bol Krakow... tak som rozposlal maily na tych predajcov... a jediny, kto mi poslal slusnu odpoved... z ktorej sa dalo predpokladat, ze komunikacia bude ok, bol jeden chalan z Autospecial v Krakowe... ostatni bud neodpisali, alebo napisali jednu vetu (asi, ze aby sa nepovedalo, ze neodpovedaju na maily zakaznikov) :? A ja som z Bratislavy, cize polska hranica je najblizsie od BA cca. 250 km.... (cez Zilinu, resp. cez severovychod moravy...)... cize ten Krakow, ktory je z Oravy z hranic asi 100 km... teda z BA asi 400 km bol pre mna ok... a takisto som predpokladal, ze predajca v Krakowe (co je mesto velke ako BA) bude ako tak "vybaveny"... napr. aj vyberom skladovych aut... zial ziadne zo skladovych nevyhovovalo mojim poziadavkam... ani jedno nemalo 160 koni :twisted: , tak som si objednal... a vyskladal auto ake som chcel.. a ake mi rozpocet dovolil... ;) cize zase az tak daleko som nesiel... a myslim, ze aj tych 400 km do Krakowa sa oplatilo... :wink:
neviem odkial si ty.... ale napr. ak by som ja byval napr. v okoli Hradca Kralove... skusim Wroclaw.. tiez dost velke mesto... ;)
Audi S4 Dolphin grey

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od miromen »

caravelle píše:No ja som si nasiel na nete predajcov v okoli hranic so Slovenskom (od Vas z okolia Ostravy) ... mesta ako Bielsko-Biala, Novy Targ, atd.... najdalej od hranic co som nasiel a ze reku tam som ochotny zajst.. bol Krakow... tak som rozposlal maily na tych predajcov... a jediny, kto mi poslal slusnu odpoved... z ktorej sa dalo predpokladat, ze komunikacia bude ok, bol jeden chalan z Autospecial v Krakowe... ostatni bud neodpisali, alebo napisali jednu vetu (asi, ze aby sa nepovedalo, ze neodpovedaju na maily zakaznikov) :? A ja som z Bratislavy, cize polska hranica je najblizsie od BA cca. 250 km.... (cez Zilinu, resp. cez severovychod moravy...)... cize ten Krakow, ktory je z Oravy z hranic asi 100 km... teda z BA asi 400 km bol pre mna ok... a takisto som predpokladal, ze predajca v Krakowe (co je mesto velke ako BA) bude ako tak "vybaveny"... napr. aj vyberom skladovych aut... zial ziadne zo skladovych nevyhovovalo mojim poziadavkam... ani jedno nemalo 160 koni :twisted: , tak som si objednal... a vyskladal auto ake som chcel.. a ake mi rozpocet dovolil... ;) cize zase az tak daleko som nesiel... a myslim, ze aj tych 400 km do Krakowa sa oplatilo... :wink:
neviem odkial si ty.... ale napr. ak by som ja byval napr. v okoli Hradca Kralove... skusim Wroclaw.. tiez dost velke mesto... ;)
Tak určitě to byla rozumna volba. Jinak ještě vyše pišeš že jsi neupozornil na slovensky navod a servisku ( mysliš asi velky technicky prukaz) a tim padem je maš v polštině ale ja si myslim že nebudou polaci schopni možna to ani nejde vystavit ti hlavně tu servisku v rodnem jazyce.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od caravelle »

miromen píše:Tak určitě to byla rozumna volba. Jinak ještě vyše pišeš že jsi neupozornil na slovensky navod a servisku ( mysliš asi velky technicky prukaz) a tim padem je maš v polštině ale ja si myslim že nebudou polaci schopni možna to ani nejde vystavit ti hlavně tu servisku v rodnem jazyce.
nie, nemyslim technicky preukaz... myslim navod na obsluhu a "knihu" servisnych ukonov... to mam po polsky. ale navod na obsluhu som si prefotil... servisnu knihu.. mam polsky... totiz v nej su tie vlepene nalepky s cislom auta a vybavou a orazitkovany datum predaja od vyrobcu...
technicky preukaz mam slovensky... p. s. na slovensku je uz len jeden technicky preukaz... teda vola sa to osvedcenie o evidencii vozidla...
osv_vzor.jpg
Audi S4 Dolphin grey

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od miromen »

Dik za upřesněni ale i tak si myslim že tu servisni knižku by ti v polsku asi nevystavili v rodnem jazyku.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od caravelle »

Mozno aj ano... je to v podstate jedna z poloziek vybavy auta... ma to svoj kod... takze podla mna, ak sa ich na to pri objednavani opytas.,, nebude problem..... ale pri skladovych autach to asi nepojde...
Audi S4 Dolphin grey

Agent0019
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 05.06.2009 18:52

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od Agent0019 »

Ako je to s motormi 1,4TSI 103KW do touranov?
Touran 2.0TDI 110kW DSG 2019

Uživatelský avatar
simi.V6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 19.12.2007 00:11
Bydliště: Hradčovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od simi.V6 »

Máte už někdo doma tu 1.2 TSI ? Zajímalo by mně, jak to jede atd.
Silnice silným !!!

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od LukaSHek »

Jakožto majitel 1.4 (59 kW) jsem udělal tu zásadní chybu, že jsem se nedávno projel i s 1.2 TSI. A je to NESKUTEČNÁ raketa! :-) Dneska bych neváhal ani minutu a šel bych do ní, protože je za stejnou cenu jako před rokem ta moje jednačtyřka... :-(
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Uživatelský avatar
simi.V6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 19.12.2007 00:11
Bydliště: Hradčovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od simi.V6 »

Já právě pomalu začínám prolézat ceníky a ty skladovky přes konfigurátor a vidím, že je to cenově skoro stejně (1.4x1.2), ale nenašel jsem žádnou pořádnou recenzi na tu 1.2. Čeká mně přestup z 2.8, ale mám určitý finanční limit :cry: , tak abych za tím volantem neusnul... Takže říkáš rozhodně tu 1.2... :wink:
Silnice silným !!!

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od auckland »

Ha po dlouhé době oživené mé téma :wink: Tak co, kdo má Golfíka s 1.2 TSI? Jak to jezdí pánové, prohloupili jsme, že jsme nečekali :?: :lol:

jinak s A3 je mámá velice spokojená, zatím žádné komplikace :mrgreen:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od miromen »

simi.V6 píše:Já právě pomalu začínám prolézat ceníky a ty skladovky přes konfigurátor a vidím, že je to cenově skoro stejně (1.4x1.2), ale nenašel jsem žádnou pořádnou recenzi na tu 1.2. Čeká mně přestup z 2.8, ale mám určitý finanční limit :cry: , tak abych za tím volantem neusnul... Takže říkáš rozhodně tu 1.2... :wink:
Ja jsem jel s 1.2 TSI v Golfu+ a jede to opravdu pěkně. Pocitově to jelo v nižšich rychlostech cca do 120 km/h lip než muj předchozi Focus 1.8 benzin ve vyššich to bylo +- stejne. Pak jsem jel předvaděčku s 1.4 TSI a rozdil oproti 1.2 TSI pocitovy nula nula prd.Tenhle motor mě dostal tak že jsem objednal Golfa pravě s timto motorem.

http://magazin.auto.cz/testy/test-vw-golf-tsi-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od Šátek »

simi.V6 píše:Já právě pomalu začínám prolézat ceníky a ty skladovky přes konfigurátor a vidím, že je to cenově skoro stejně (1.4x1.2), ale nenašel jsem žádnou pořádnou recenzi na tu 1.2. Čeká mně přestup z 2.8, ale mám určitý finanční limit :cry: , tak abych za tím volantem neusnul... Takže říkáš rozhodně tu 1.2... :wink:
no tak jestli jdeš z 2,8 VR6, tak to si radši ušetři na 14T 160k, případně pátou řadu, tam už to bude levnější, ale já bych asi takovej skok dolů příjemně nezvládl :(
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Golfa 1.4 59kW(zavrhnuto) co 1.2 TSI???

Příspěvek od Šátek »

simi.V6 píše:Já právě pomalu začínám prolézat ceníky a ty skladovky přes konfigurátor a vidím, že je to cenově skoro stejně (1.4x1.2), ale nenašel jsem žádnou pořádnou recenzi na tu 1.2. Čeká mně přestup z 2.8, ale mám určitý finanční limit :cry: , tak abych za tím volantem neusnul... Takže říkáš rozhodně tu 1.2... :wink:
no tak jestli jdeš z 2,8 VR6, tak to si radši ušetři na 1,4T 160k, případně pátou řadu, tam už to bude levnější, ale já bych asi takovej skok dolů příjemně nezvládl :(
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“