Kolísání otáček motoru TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fatman68
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 22.05.2009 19:03
Bydliště: Orlické hory

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Fatman68 »

Je to tak, otáčky při studeném startu se pohybují cca kolem 1100 a postupně si sednou cca na 600 - 750. Zvláštní bylo, že mi to začalo dělat až postupem času a výpadky a prskání motoru jsem si taky dlouho nevšimnul. Jinak jsem z VČ a auto servisuji v OlfinCar v HK a musím říci, že na to jak jsem otravný, se mi opravdu věnují a snažili se problém řešit. Teď už mám pokoj od prskání a výpadků motoru, jenom ten rachtavý zvuk od výfuku zůstává, ale to by snad mohl vyřešit nový sw.
Fatman68

Golf VI, 1,4 TSI,barva černá-perleťová metla, liťáky BORBET XL 17"/ pneu Pirelli P7 225/45/17, MF volant R-Line a budíky s MAXIDOT Premium vše by Tornado1 :-)

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od -Jouda- »

Caute,

Na netu jsem narazil na jeden prizpevek, podle ktereho to vypada, ze se problem netyka jenom golfu. Tech 30 sekund chrochtani by udajne mohl byt nejaky automaticky emisni test motoru (viz. link):

Superb II TSI 92 kw, Seat Leon 1.4 TSI 92 kw - http://forum.skodahome.cz/topic/93061-s ... y-problem/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Fatman68: díky, tak aspoň vím, kam mám kdyžtak jet! A prosím, abys jak říkáš až bude nový sw řídící jednotky, dal vědět, pojedu pro něj klidně i do OlfinCaru taky.

Jouda: ano, je to stejný téma, stejný problémy u 90 kW. Očekával jsem, že to bude napříč koncernem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Koprolit »

Pánové, já tedy nevím, jestli jsem vše pochopil správně, ale... Jde vám o to, že se nastartuje, pak je nějakejch 10 -15 vteřin 1100 otáček a motor logicky hlučnější, pak klesne na 750 otáček a mlčí.

Mám Golf 1.4 TSI 118kw. Táta má stejnej motor taky v Golfu. Oba to dělají uplně stejně. nikdy mi to nepřišlo nenormální. Mimochodem, děda má starý Polo z roku 98 a tam to je obyčejná atmosférická 1.6 a dělá to uplně stejně, na začtku chvíli vyšší otáčky. A nakonec, kamarád má Boru z roku 2002 benzín a ta to dělá podobně.

To Polo funguje bez problémů už 13 let! :-)

Buďte v klidu, nic se vám nerozbíjí - podle mě. :-)

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od LukaSHek »

Koprolit: Heuréka! Konečně rozumnej názor! :)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Uživatelský avatar
pava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od pava »

Mám 1.4TSi v Octávce, auto je úplně nové, najeto 600km a dělá to přesně tak jak popisujete, od prvního nastartování.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od -Jouda- »

Koprolit píše:Pánové, já tedy nevím, jestli jsem vše pochopil správně, ale... Jde vám o to, že se nastartuje, pak je nějakejch 10 -15 vteřin 1100 otáček a motor logicky hlučnější, pak klesne na 750 otáček a mlčí.

Mám Golf 1.4 TSI 118kw. Táta má stejnej motor taky v Golfu. Oba to dělají uplně stejně. nikdy mi to nepřišlo nenormální. Mimochodem, děda má starý Polo z roku 98 a tam to je obyčejná atmosférická 1.6 a dělá to uplně stejně, na začtku chvíli vyšší otáčky. A nakonec, kamarád má Boru z roku 2002 benzín a ta to dělá podobně.

To Polo funguje bez problémů už 13 let! :-)

Buďte v klidu, nic se vám nerozbíjí - podle mě. :-)
Cau. Nejde ani tak o ten hlucnejsi projev (nebo alespon me ne), ale o to, ze nez vyjedu, tak musim cekat nez to prestane. Jinak sebou bude auto skubat.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Koprolit: ano, je to přesně tak. Jen u mně to není 10-15 vteřin, ale tak aspoň 3/4 minuty a auto sebou lehce škube.

Mám to na videu z foťáku, dám to někam, ať se může každej podívat a porovnat!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Koprolit »

Pantani: "10-15 sekund" jsem napsal jen tak, v reálu než dojedu od parkoviště ke křižovatce, kde vždy pozoruju "ticho," tak to tu půlminutu dá určitě. Já si fakt myslím, že to nic není. Ovšem teda "škubání" celýho vozu teda zase nepozoruju, to fakt ne. Kromě toho škubání teda jsem ale přesvědčenej, že to je vzhledem k četnosti výskytu naproto normální.

Uděláme to obráceně.... Je někdo, kdo tento jev nepozoruje? :-)

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od caravelle »

tak pisem sem s odstupom casu (moje starsie prispevky su tusim na stranach 2 az 4).... Auto od servisu ma najazdenych vyse 3000 km... a ziadne cukanie motorom bezprostredne po starte ani kolisanie otacok som nezaznamenal... takze zaver servisu, ze vsetko je ok, ze ziadna zavada sa im neprejavila... asi opravilo zavadu s cukanim motora pri studenom starte.... dodavam, ze zatial.... teraz to sledujem... a budem az kym mi neskoni zaruka... :-)
Audi S4 Dolphin grey

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Tak jsem to natočil na video, jak jsem slíbil a nahrál na FTP. Nedaří se mi pořádně naprogramovat stránku se streamovaným videem v HTML 5, takže mě prosím omluvte, tyhle věci zatím neznám, zkouším to poprvé.
Video 8.9 MB, formát *.m4v můžete přehrávat na <url="http://www.bezdrat.net/quickcaller/vide ... >této</url> stránce, pokud přehrávání nezačne (funguje na mém počítači Apple v Safari, moje Opera to nějak nepřehraje), můžete ho stáhnout odkazem. Pokud někdo bude chtít, tak mu můžu zkopírovat originál (180 MB HD video z foťáku, *.mov), nebo to můžu zkusit prohnat nějakou konverzí.

Budu rád, když se na to mrknete řeknete, co si o tom myslíte a do jaký míry to odpovídá vaší situaci. Díky všem.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od -Jouda- »

Pantani píše:Tak jsem to natočil na video, jak jsem slíbil a nahrál na FTP. Nedaří se mi pořádně naprogramovat stránku se streamovaným videem v HTML 5, takže mě prosím omluvte, tyhle věci zatím neznám, zkouším to poprvé.
Video 8.9 MB, formát *.m4v můžete přehrávat na <url="http://www.bezdrat.net/quickcaller/vide ... >této</url> stránce, pokud přehrávání nezačne (funguje na mém počítači Apple v Safari, moje Opera to nějak nepřehraje), můžete ho stáhnout odkazem. Pokud někdo bude chtít, tak mu můžu zkopírovat originál (180 MB HD video z foťáku, *.mov), nebo to můžu zkusit prohnat nějakou konverzí.

Budu rád, když se na to mrknete řeknete, co si o tom myslíte a do jaký míry to odpovídá vaší situaci. Díky všem.
100% odpovida me situaci :)

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Golfinger Black »

náhodou ten zvuk při studenym startu je supr, v garáži určitě!

Uživatelský avatar
pava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od pava »

Pantani: Octavia 1.4Tsi, to samé.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Golfinger Black píše:náhodou ten zvuk při studenym startu je supr, v garáži určitě!
Tos mě pobavil! Mně se to nelíbí vůbec, je to ohromně nekultivovanej zvuk :-D

pava, Jouda: díky za potvrzení!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“