Kolísání otáček motoru TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Kolísání otáček motoru TSI

Příspěvek od Jiřík »

Zdravím všechny klubáky.
Chtěl bych se podělit s mým problémem. Začaly mi kolísat otáčky motoru, ale jen za studena asi po dobu 30sec. než se vypnul sytič, pak otáčky klesly na cca 750 min a vše bylo vpořádku.Přez léto jsem to ani nezaznamenal, zhoršovalo se to až s podzimní klesající teplotou a příchodu mrazíků. Tak jsem rači zajel do servisu, napíchli to na počítač a zjistili že tam byl nahraný jiný program než měl být, prostě z výroby nahráli program z jiné motoryzace. Myslím si že jsem nebyl sám, nejspíš sprasili celou sérii 118 kilovatových TSIček.
Dost mě to naštvalo, chápu že se člověk může splést,ale přece to auto kontroluje více lidí a jde ještě přes přejímacího technika v autosaloně který kontroluje celé auto včetně nastavení počítače.
Zdá se mi že se motor celkově zklidnil a lépe reaguje na sešlápnutí plyn. pedálu. Najezdil jsem na jiný program 10 000km tak doufám že motor neutrpěl žádnou újmu.

Uživatelský avatar
always
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 11.10.2008 20:14
Bydliště: SE

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od always »

Mne zase hned pri starte a naslednej jazde trocha potrha...ale len pri studenom motore,teraz v zime.Ale ked to necham 30-60sec bezat a potom idem bez problemou.Asi to nebudem odkladat a zajdem do toho servisu aj ja nech to skusia napychnut.

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Šátek »

když to máš kus od kusu. Např. u nafťáků máš veškerý zásadní díly dělaný už v českých fabrikách a i na výstupních kontrolách můžou posadit brigádnickýho floutka, kterej to prostě i když nechce, tak zesere. Pak už není moc šancí, aby to na dalších výstupních kontrolách zjistili a takto je to dokola. Proto můžeš narazit na bezproblémovej kus a naopak kus, kterej ti bude dělat neustále problém. Koncern se s tímto dost potýká.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
-Jouda-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 13.08.2009 13:22

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od -Jouda- »

No to sice jo, ale kdyz prebiras novy auto, tak je pod papirem vzdycky podepsanej nakej technik, ze vsechno zkontrolval atd...mel by podle me ceknout uplne vsechno. Jo a jeste pro zajimavost - mam takovej pocit, ze pokud davas karu do vw servisu z jakyhokoli duvodu(od prezuti kol az po narocnou opravu), tak ze vzdycky s tebou vyplnej takovej papir, kde uvadis jestli ma auto chiptunning nebo neco jinyho a pisou tam neco v tom slovasmyslu, ze kdyz neco s chipovanim zatajis, ze nenesou odpovednost za pripadny skody - prej je to kvuli upgradu SW. Takze ted kdyz k nim prijede pulka 118kw na prezuti zimaku(zakaznici prilakani 10% slevou kdyz si auto kupoval u nich :) ), tak upgradnou SW a nikdo se taky nemusi nic dovedet :lol:

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Jiřík »

Mne zase hned pri starte a naslednej jazde trocha potrha...ale len pri studenom motore,teraz v zime.Ale ked to necham 30-60sec bezat a potom idem bez problemou.Asi to nebudem odkladat a zajdem do toho servisu aj ja nech to skusia napychnut.[/quote]

Včera jsem s ním více pojezdil a je to nesovnatelný rozdíl jede parádně, nic nekolísá ani neškube. Rači si zajed za to nic nedáš...
Chtěl bych se tě zeptat jestli už jsi byl na první garanční prohlídce?Nebo jestli jsis měnil olej sám? První výmněnu jsem si uskutečnil sám v 8 tisících, už jsem se na ten olej nemohl dívat, sice byl jemný bez jakýchkoliv usazenin, ale šíleně černý. U VW jsem se ptal 0W-30 už zavrhli a dávají 5W-30 že je hustší a lidi jsou spokojení že se jim neztrácí. Nakonec jsem nalil Castrol Edge Sport 0W-40 je do vyšších teplot má o cca 40°C vyšší bod vzplanutí což si myslím že je u turbomotoru vítáno. Uvidím jestli se nějaký ztratí do 15 tis. jak půjdu na první prohlídku, zatím mám na něm ujeto jen 2 tis. a neubylo nic.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

Díky za tip! Sice mám objednaný 90 kW, ale až mi Golfík přijde, budu mít zřejmě pro prodejce před přejímkou speciální požadavek pro přijímacího technika... :wink:
...napíchli to na počítač a zjistili že tam byl nahraný jiný program...
"tam" je kde? Kam se ten program nahrává? Po čem se mám ptát? Je to program řídící jednotky?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Jiřík »

"tam" tzn. řídící jednotka motoru

Uživatelský avatar
always
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 11.10.2008 20:14
Bydliště: SE

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od always »

Jiřík píše:Zdravím všechny klubáky.
Chtěl bych se podělit s mým problémem. Začaly mi kolísat otáčky motoru, ale jen za studena asi po dobu 30sec. než se vypnul sytič, pak otáčky klesly na cca 750 min a vše bylo vpořádku.Přez léto jsem to ani nezaznamenal, zhoršovalo se to až s podzimní klesající teplotou a příchodu mrazíků. Tak jsem rači zajel do servisu, napíchli to na počítač a zjistili že tam byl nahraný jiný program než měl být, prostě z výroby nahráli program z jiné motoryzace. Myslím si že jsem nebyl sám, nejspíš sprasili celou sérii 118 kilovatových TSIček.
Dost mě to naštvalo, chápu že se člověk může splést,ale přece to auto kontroluje více lidí a jde ještě přes přejímacího technika v autosaloně který kontroluje celé auto včetně nastavení počítače.
Zdá se mi že se motor celkově zklidnil a lépe reaguje na sešlápnutí plyn. pedálu. Najezdil jsem na jiný program 10 000km tak doufám že motor neutrpěl žádnou újmu.
Este so nemenil olej,ale pokial to mas v zaruke tak jedine servis...

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od caravelle »

always píše:Mne zase hned pri starte a naslednej jazde trocha potrha...ale len pri studenom motore,teraz v zime.Ale ked to necham 30-60sec bezat a potom idem bez problemou.Asi to nebudem odkladat a zajdem do toho servisu aj ja nech to skusia napychnut.
No mne sa moje auto chova podobne... nejako som moc tomu nevenoval pozornost... ale dnes ma to uz nastvalo... tak s tym idem buduci utorok do servisu.

Takze drzte palce... snad to bude... "len" ako tu pisal kolega... resp. ako pisali aj kolegovia na skoda fore (pri octavkach II 1,8 TSI) problem firmwaru riadiacej jednotky... a ze jeho prehranie pomoze....
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od honzanun »

Zdravím, tak mě už se to stalo taky - motor po nastartování mírně kolísá a dvakrát už dokonce zhasl - po cca 200metrech je vše ok. Dělalo to asi před cca dvěma týdny, od té doby vždy, než jedu, nechám motor běžet cca 20s na volnoběh, popřípadě prošlápnu po nastartování plyn na cca 1500 ot a vše je zcela ok. Nebudu to ale taky pokoušet, přeci jen jej mám jen měsíc a zajedu s tím v nejbližší době do servisu, aby se na to podívali...

2 Caravelle: z jakýho data máš auto? Já mám z 47.týdne 2009... Asi se tam dostanu dýl než ty, tak pak určitě napiš, co jsi zjistil...
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od caravelle »

Ja mam auto vyrobene 29. 4. 2009 - este modelovy rok 2009.
Do servisu idem v utorok buduci tyzden, potom dam vediet ako "som dopadol"....

Inak dnes mi na slovenskom fore jeden chalan odporucil tento link:

su tam najcastejsie zavady VI-kovych golfov a je tam pisane aj o tomto probleme (treti odsek):

http://www.michaelneuhaus.de/golf6/golf6-probleme.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Audi S4 Dolphin grey

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

honzanun:
nechce se mi moc věřit, že by dodávali auta se starým sw pro řídící jednotku když už je ta chyba známá dlouho, ale je to hodně podezřelý. Jestli tam budeš mít starej sw, tak jsou to prasata.

caravelle:
Zdá se, že podobnej problém se týká i mě ve 4. bodě na té stránce a 5. bod s DSG bohužel rovněž a VW zřejmě zatím navíc ani neví, co s tím.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od honzanun »

Taky si říkám, že by to mělo být už ok. Mě se to stalo v rozmezí dvou třech dnů, od té doby nic. Takže je tady taky možnost, že jsem někde natankoval horší palivo...
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od Pantani »

No tak to je taky asi možný.
Tady v okolí mého bydliště se palivo z některých čerpaček dá údajně skoro pít! :lol: A kolega načerpal na jedné prej marmeládu a pozdravovalo ho v jeho škodovce 10k za nový čerpadlo! Doufám, že se mi podobné chvilky vyhnou.
Každopádně prodejci řeknu, aby ten sw řídící jednotky zkontrolovali jestli tam výrobce nahrál aktuální verzi, stojí to za to.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček motoru

Příspěvek od caravelle »

Pantani, ked tak skus si zadat vin cislo na tejto stranke vw:

http://www.volkswagen.de/vwcms/master_p ... ionen.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Malo by ti to ukazat, ci sa tvojho auta tyka nejaka "zvolavacia akcia" vw...
Audi S4 Dolphin grey

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“