Výměna oleje

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Pantani »

Přečetl jsem tenhle dred celý a zdá se mi, že pro 1.4 TSI by mělo stačit 4 litry oleje. Pochopil jsem správně? Nebo kolik se toho tam teda vejde? A odkud tuhle informaci čerpáte? Někdo tu pravil, že pro 1.2 TSI je to 3.6 litru, pro 1.6 TDI 4.3 litru.
Zvažuju, jestli teďka kupovat 4 nebo 5 litrů, už se vůbec nepamatuju, kolik jsem toho posledně bral... :-(
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Výměna oleje

Příspěvek od svatan »

Normálně 4 litry. A ještě mi vždycky něco zbude, takže to vypadá, že to má těch 3,6l. Kde sem to našel ale taky už nevím:-)
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Pantani »

Aha, no díky moc, už jsem ale nevydržel a koupil 5l tak uvidím co zbyde. Kdyžtak to bude na dolití někdy
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: Výměna oleje

Příspěvek od tatoch »

Tak mi pipnul servis....kde vyhodne v Ostrave koupit olej (longlife) a hlavne jaky na GVI, 1,2 TSI/77 najeto cca 26000km
Diky za pripadny tip... :D

kubapelej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 15.03.2014 11:46
Bydliště: Nevcehle

Re: Výměna oleje

Příspěvek od kubapelej »

Ahoj, potřebuju taky vyměnit olej na mem passatu 3C 1.6 tdi CR. Jelikož nevím co je tam za olej teď.... ale asi to bude nějaká plno syntetika. Chci se zeptat co vy na CASTROL 5w-40 a CASTROL 5w-30 ?
http://www.reximaoil.cz/motorove-oleje/ ... litru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.reximaoil.cz/edge/264-castro ... litru.html" onclick="window.open(this.href);return false;

moc nevím jakej je v tom rozdíl krom ceny... Jinak je to asi jedno hm ? Ten 40 píšou jako že je to pro TDI... nevim, poradíte ? dík

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Pantani »

Odpovídají oba ty oleje VW normě pro tvůj motor? viz příručka k autu
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

kubapelej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 15.03.2014 11:46
Bydliště: Nevcehle

Re: Výměna oleje

Příspěvek od kubapelej »

aaaaha, juknu na to.,... ale jak to mam všechno v holandštině tak nevim kde to budu hledat :( nevíte zhruba na který straně ? vesměs by ty příručky měly být stejné :D

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna oleje

Příspěvek od TSIman »

tatoch píše:Tak mi pipnul servis....kde vyhodne v Ostrave koupit olej (longlife) a hlavne jaky na GVI, 1,2 TSI/77 najeto cca 26000km
Diky za pripadny tip... :D
Autodíly PEMA s.r.o., Šalounova 35, Ostrava Vítkovice, http://www.oleje-pema.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupuji tam oleje již 3 roky a jsou bez problému. Výborná cena, včera jsem kupoval: Motorový olej Shell Helix Ultra Extra 5W-30, 4L za 669,-Kč a dnes je za 639,-Kč. :-(

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Shorty »

Kluci, zastavte mě, kdybych měl udělat nějakou ultra blbost - chystám se sám vyměnit olej na 1.4 tsi CAXA. Chci zatím zůstat u LL 5W 30 a pokračovat ještě chvíli v garančních prohlídkách.

1) Koupím 4l oleje 5W 30 (Castrol Edge, Aral Super Tronic, Shell Ultra nebo Mobil ESP Formula), origo filtr a šrub mi zbyl ještě z golfa 4
2) Sundám kryt pod motorem, vypustím vanu, nechám vykapat, zašpuntuju (momenťák cca 25 nm), vyměním filtr (novému natřu těsnění olejem ale nenaplním ho olejem - vytekl by při montáži jak je to dolů, utáhnu jen rukou)
3) Naleju 3.6l oleje
4) Na palubák nesahám, měnim si to přece potají :blush:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mirda01 »

Zdarec hoši.. Měl bych na vás pár dotazů
Koupil jsem pro manželku loni Golf Plus (model dle TP nějaký 1KP)
Motor 2.0 TDI 81 kW typ CBDC

Podle přední masky bych řekl, že tento model vychází ze šestkové řady Golfů.
Mám u toho i servisku, ale jelikož jsem auto přitáhl z autorizovaného servisu v Itálii, tak si v ní moc nepočtu..
Budu muset měnit olej a tak mé dotazy se vztahují k tomuto bodu... Takže:

1. Mám tam Long Life interval a chtěl bych z něj přejít na pevný-pokud to výrobce umožňuje. Takže je to třeba přes diagnostiku proveditelné??
2. Jaký olej pro motor 2.0 TDI 81kW ( jde mi spíš o VW normy, rady typu "Já tam dávám to či ono.." mi zas až tak nepomohou) Takže jakou normu výrobce PŘEDEPISUJE pro Long life a jakou pro pevné intervaly?
Na Pašáka, co mám doma, jako druhý auto, jsem si už kdysi koupil od nakladatelství Koop knížku a tam bylo všechno... Jaký olej pro jaký motor, intervaly, atd. Bohužel, jsem knížku pro tento vznětový motor ještě na trhu nenašel. Proto "otravuji" vás.
Popř. zda je někde buďto k dostání nebo ještě lépe ke stažení.

A druhá věc..
Pokud by někdo byl tak ochotný a vyfotil a naskenoval jednu stránku, klidně prázdnou ze servisní knížky. Já jí mám vyplněnou, je v ní vidět co se kdy dělalo, ale jak bylo již řečeno, tak si v ní moc nepočtu.. Je to v italštině a jediné, čemu tam rozumím, jsou zaškrtlé kolonky, kde stojí jen SI (ano) a NO (ne) - viz příloha
Takhle bych se alespoň tak nějak částečně mohl zorientovat v tom, co již bylo děláno a naopak, co mě teprve čeká..

Předem mockrát děkuji všem za případnou pomoc..
A ať vám to sakra dobře jezdí..!!!
Přílohy
20160716_131701.jpg
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Shorty »

Ty vole, to vydedukuješ :tongue: ...kartuše je vložka filtru, olio je olej (jako ve špagetách) atd...pokud to nutně potřebuješ, tak ti to dám přeložit od italskýho kolegy, respektive porovnat versus českou servisku.

Ne, klasický servisní manuál ve stylu "Jak na to..." na tydle auta neni, ale plusko vychází do značné míry z GV a tam na to tento manuál je. Letmo jsem hledal a je jen německy.

S olejem přesně nevim, ale běžně se skáče z 5W 30 na 5W 40 když člověk pošle k šípku longlife. U benzínu pak může nepatrně stoupnout spotřeba (nepozoroval jsem), ale ztiší se chod motoru (to už trochu poznat je) a výměně oleje vyjde v domácích podmínkách na méně peněz (to asi poznáš nejsnáze). Asi to bude specifikace 505 01 nebo nějaký nástupce.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Výměna oleje

Příspěvek od dýzlgejt »

to mirda01:
- CBDC je kód pro common railový motor a ty by měly mít všechny DPF (i když v Itálii je všechno možný :) ) - v každém případě bych dával specifikaci oleje pro rail s DPF: VW 507 00 a je jedno, jestli je Long-life interval nebo pevný - viz stránka z manuálu, co mám ke G6
- přehodit interval z LL na pevný by podle mě mělo jít, dokonce se mi něco plete, že když to sresetuješ "neautorizovaně", tak to přeskočí samo (ale to si nejsem jistej). (Přinejhorším si můžeš km a datum poznamenat do sešitku :) ).
- kopii CZ servisky máš v příloze, ale evidentně to úplně nesedí - doporučil bych přítele Google-translator, těch položek k přeložení není až tak moc
- ještě pár stránek ze servisky ke G6 - najdeš tam i info k railům (i když např. s výměnou řemene bych asi na 210 tis. nečekal ...)
Přílohy
oil spec.jpg
serv26.jpg
serv02.jpg
serv06.jpg
serv08.jpg
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Výměna oleje

Příspěvek od dýzlgejt »

jen doplnění: teď jsem resetoval servisní interval z volantu a opravdu tam naskočil další servis za 15 000 km nebo cca 1 rok (do teď tam byl LL).
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Ative »

Zdravím, mám vároše 1,6Tdi CR a chystám se měnit olej. Předchozí majitel měnil po 30tis a já bych chtěl měnit po 15tis. Je to chyba či ne? A nemůžu se rozhodnout jaký mám vzít olej buď : Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30 nebo Castrol EDGE Titanium FST Longlife 5W-30 . Do teď tam byl používám LongLife III podle servisky co mám z DE. Ten titanium je přímo určený pro DPF.Díky za každou radu.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

esmouch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 17.06.2014 12:49
Bydliště: Ostravwa, FM a okolí

Re: Výměna oleje

Příspěvek od esmouch »

ahoj, na 1,6 TDI CR je specifikace 50700, tuhle když dodržíš, nic nepokazíš. Každopádně přechod z 30 na 15 je určitě správný krok ;)
mám stejný motor (77kW) a leju tam Castrol 5W-30 EDGE Titanium FST LL, u kterého je právě specifikace VW 507 00. měním sám po 15tis a výjde to na pár korun :)

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“