Výměna oleje

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Výměna oleje

Příspěvek od Jara77K »

Zdravím všechny,chtěl jsem se zeptat na výměnu oleje.Prodejce mi řek že až po 20000km nebo po dvou letech.Mám Golf VI.Není to u nového auta pozdě?předem dík :wink:

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Thorwards »

Je to pozdě... :-)

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jara77K »

Thorwards píše:Je to pozdě... :-)
A kdy jsi tam jel ty?

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Thorwards »

Já mam auto pár dní tak jsem na výměně oleje ještě nebyl, ale podle toho co jsem načetl, je dobré ho vyměnit po prvních 5.000km a pak ho měnit po 15.000km byť i za ne "plnou" syntetiku.

Uživatelský avatar
andre.11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 13.11.2009 21:07
Bydliště: Osek nad Bečvou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od andre.11 »

já myslím že to není pozdě....i výrobce udává u 5w30 tento interval......ale víš jak....každý chytrolín někde něco napíše.... :mrgreen: tak si vyber :D
VW T-Cross 1.0 TSI, DSG Benefit Edition. Bílá Pure

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jara77K »

Thorwards píše:Já mam auto pár dní tak jsem na výměně oleje ještě nebyl, ale podle toho co jsem načetl, je dobré ho vyměnit po prvních 5.000km a pak ho měnit po 15.000km byť i za ne "plnou" syntetiku.
Mě říkali žese mán držet palubního počítače že zahlasí!já mám něco přes 2000km.Tak že nebudeš se řídit podle nich?

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jara77K »

Jara77K píše:
Thorwards píše:Já mam auto pár dní tak jsem na výměně oleje ještě nebyl, ale podle toho co jsem načetl, je dobré ho vyměnit po prvních 5.000km a pak ho měnit po 15.000km byť i za ne "plnou" syntetiku.
Mě říkali žese mán držet palubního počítače že zahlasí!já mám něco přes 2000km.Tak že nebudeš se řídit podle nich?
No já temu moc nerozumím nové auto sem nikdy neměl až ted tak bych nechtěl něco zanedbat.

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od VWendys »

nevím proč by výrobce udával nějaký nesmysl.Podle mě je výměna po 5000 nesmysl a vyhozený peníze.Takže já to nechal po 30 000 a příště to bude stejně...

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od LukaSHek »

Řiď se palubním počítačem. Já jel poprvý v 18 950 km... :-) Ale u každýho auta je to individuální - palubní jednotka počítá kolikrát jsi nastartoval, takže záleží, jstli poskakuješ po městě (jako já) a nebo jezdíš delší trasy (pak by ti to mohlo pípnout až za 20 000 km)... Každopádně, po 5 000 km je to blbost a vyhozený peníze... :-)

Jinak KONEČNĚ další červeňák!!! :-)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jara77K »

LukaSHek píše:Řiď se palubním počítačem. Já jel poprvý v 18 950 km... :-) Ale u každýho auta je to individuální - palubní jednotka počítá kolikrát jsi nastartoval, takže záleží, jstli poskakuješ po městě (jako já) a nebo jezdíš delší trasy (pak by ti to mohlo pípnout až za 20 000 km)... Každopádně, po 5 000 km je to blbost a vyhozený peníze... :-)

Jinak KONEČNĚ další červeňák!!! :-)
Dík za vše a hlavně zatu Červenou :wink: Zrovna dnes měl jeden borec připomínky že pro chlapy červená není.

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od LukaSHek »

chacha... tak proc je GTI cerveny? :-) to mu vyrid... ;)

Jinak v Praze jsem videl zatim asi 5 cervenejch jenom, ale stribrnou, cernou a hlavne bilou - to ma kazdej... Tuctovka... :-D :-D :-D :oops:
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Výměna oleje

Příspěvek od miromen »

Bila je nej komanči :tooth: Jinak nema to byt až po 30 tkm ? Alespoň tak mi to bylo řečeno u 1.2 TSI.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od LukaSHek »

To nemá s komančovánim pranic společnýho... Navíc, kdyby novináři jezdili ve žlutym Golfu, tak mám žlutej, barvu jsem si nevybíral... :-)

A s těma km to nevim přesně, já mám 1.4 MPI a říkám, že rozhoduje palubní počítač... Dokonce když v něm překlikáš, tak se ti tam ukáže kolik ti ještě zbývá km do výměny oleje... :-)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Výměna oleje

Příspěvek od miromen »

Hele to bylo jen takove popichnuti tak si to neber osobně. Jinak jak to mysliš s tim autem od novinařu ? Chceš tim řict že ho maš od nich ?
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od LukaSHek »

Ne, osobne to neberu, to fakt ne, ale chtel jsem jen rict, ze barvu jsem si nevybiral a bral jsem tu, ktera byla... :-) A nakonec se mi ta cervena i moc libi (byt jsem si nikdy nedovedl predstavit, ze bych mel cerveny auto... :-) )

No, mam auto, ktery jezdilo na testy u novinaru. Od 28. listopadu 2008 do 9. unora 2009 ;)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“