Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Pantani »

svatan: kde jsi s tím byl? - zeptal bych se tam na to taky
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od svatan »

voodoo píše:03C109088E = jednotka staveci pro vackovy hridel cena podla etky 9029czk
Díky, z toho právě vypadá, že tam napínák není... Ale nevím, může to být fakt nějaká sada, co já vím. Varianta, že mi ten napínák zapoměli napsat na fakturu asi není reálná:-) Každopádně jsem se na to ptal asi 3x. Cena plus minus odpovídá, dle faktury jsem ji měl za 9.483Kč. Btw. kolik těch napínáků vlastně je?:-)
Pantani píše:svatan: kde jsi s tím byl? - zeptal bych se tam na to taky
Olfin HK, ale nemyslím si, že by přístup servisu byl nějaký jedinečný, prostě normoš...tydle kulance asi oni moc ovlivnit nemůžou, jediný co udělají je, že si to poslechnou, nahrají a pošlou importérovi na vyjáření kolik zaplatí. Ale jestli ti to dělá jen občas a po 14-ti denním stání, nevím jestli uspěješ, protože oni to nechají stát den, maximálně 2 a pokud se to neprojeví, nic mu posílat nebudou. Taky se připrav, že tam auto nějakou dobu bude, u mě to bylo 8dní. V Olfinu si taky po převzetí auta zkontroluj motor, já tam byl 2x (výměna turba a rozvody) a pokaždé mi zapoměli zasunout nějakou hadici do držáků a volně tam v motorovém prostoru plandala:-) Je to prkotina, ale i fušařina servisáka, kdyby na konci opravy minutu koukal do motoru a zkontroloval si po sobě práci, nestane se to...
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Pantani »

O tej nezasunutej hadici jsi tu myslím už psal a ano - je to fušeřina, protože kdyby to jen řádově skouknul, tak to musí najít.

Mně nejde primárně o to, najít super ochotný servis, který to vyřeší komplet a zadarmo, mně jde o to najít vůbec servis, kterej bude brát to, co říkám, aspoň řádově vážně a kde už s tím mají u 1.4 TSI zkušenosti. Mně tady u nás řekli, že se to týká 1.2 TSI, projeli to po vychladnutí, přehráli sw a to bylo vše. Naposledy jsem jel okolo před týdnem tak až tam pojedu příště, určitě se tamních zeptám aspoň na zkušenost.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od svatan »

Tak s takovým přístupem se divím, že ten servis ještě existuje...Vždyť z toho mají sami peníze,jim je jedno jestli práci zaplatí importér nebo zákazník ne? Potom tě chápu, zkus to a uvidíš, já jsem taky nebyl první, komu to tam dělali.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Joxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 03.10.2012 20:21

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Joxa »

Přes týden jsem nahrál zvuk motoru asi minutu po startu...připomíná mi to spíš traktor než kultivovaný turbo motor...kdepak udělali soudruzi chybu. Celkem to naštve, že u nového auta s najetými 30tis. jsou takovéto problémy.
http://www.youtube.com/watch?v=OmgoM_oV ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Pantani »

A po minutě to přestane?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od blackhawk »

Už jsem o tom pročetl hodně povídání a diskuzí. Pokud byly zkontrolovány nebo vyměněny prvky rozvodů (řetěz,kryt proti jeho skočení,přestavovač,napínák) tak nemám obavu jezdit. Dále se to taky někde řešilo, že se jedná o přivstřik kvůli emisím, který pomáhá rychlejšímu ohřátí katu a to pak degraduje přibližně na tu jednu minutu jinak kultivovaný chod motoru. Myslím si, že není úplně jednoduché rozlišit od sebe oba drnčící a rachotící zvuky, pak se míchají hrušky s jabkama.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Joxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 03.10.2012 20:21

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Joxa »

Tady se nejedná o to zahřívání katu. Po studeném startu se ozvaly rozvody za pár sekund to utichlo(v kabině) ale po otevření kapoty se ozval tenhle rámus v podobě cvakajících ventilů...

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Pantani »

Aha. No tak pak teda potěš koště. Pokud myslíš, že se ti to podaří zreplikovat a v servisu ukázat, pak hurá s tím tam!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Joxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 03.10.2012 20:21

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Joxa »

No jo, jenže tady nastává háček...Auto není původem z Česka, je to dovoz z Itálie, ale s komplet papíry(serviska a další blbiny), tudíž předpokládám, že se budou u autorizovaných servisů cukat s kulancí nebo jak se tomu nadává. Auto je z 05/2010, takže i po běžné dvouleté záruce. Tak nevím jak to řešit no.

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od svatan »

V tom by nemusel být problém ne? Všechno o autě si zjistí na netu a jestli bylo řádně servisovaný tak je snad jedno jestli to je dovoz? Ostatní mě kdyžtak opraví... Zkus zajet do servisu a optat se na to.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Pantani »

Podle mýho rozhoduje řádnej servis. Co by se třeba dělo v legálním případě, že koupím auto tady a odstěhuju se za prací do DE a pojedu s tím na servis už v DE? Nebo obráceně? Z toho mi vyplývá, že v případě pravidelnýho servisu to uznat musej, ale taky se můžu mejlit přestože bych se dost divil. Rozhodně s tím ale do servius zajeď a ukaž jim to jestli to jde zreplikovat ať máš jistotu, že se ti něco nevysype, nestojí to za to!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od Black Dragon »

Podle mě je toto bohužel normální zvuk. Je pravda, že ten motor nezní vůbec jako normální motor, ale spíš jako sekačka. Ty ventyly tam prostě cvrdlikají a myslím, že ti s tím nic nenadělají. Já ten zvuk mám stejnej jak ty a myslím si, že už od začátku. Tobě to takhle dřív neznělo? No každopádně, jestli pojedeš do servisu, tak písni, jak jsi pochodil.

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od blackhawk »

Joxa píše:No jo, jenže tady nastává háček...Auto není původem z Česka, je to dovoz z Itálie, ale s komplet papíry(serviska a další blbiny), tudíž předpokládám, že se budou u autorizovaných servisů cukat s kulancí nebo jak se tomu nadává. Auto je z 05/2010, takže i po běžné dvouleté záruce. Tak nevím jak to řešit no.
Důležité jsou provedené předepsané servisní intervaly v autorizovaném servisu v servisní knížce. Pokud to máš v pořádku tak ti vyhoví, ale stejně se nevyhneš tomu, že se ve vhodnou chvíli "otřou" o to, že auto není původem z Čech. Budeš tím nepřímo osloven, že jsi nenechal vydělat místním autosalonům a raději jsi peníze odvezl ven. Alespoň toto je má osobní zkušenost.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

blackhawk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.10.2011 19:23

Re: Podivný hluk při startu motoru 1,4TSI 90kW

Příspěvek od blackhawk »

blackhawk píše:
Joxa píše:No jo, jenže tady nastává háček...Auto není původem z Česka, je to dovoz z Itálie, ale s komplet papíry(serviska a další blbiny), tudíž předpokládám, že se budou u autorizovaných servisů cukat s kulancí nebo jak se tomu nadává. Auto je z 05/2010, takže i po běžné dvouleté záruce. Tak nevím jak to řešit no.
Důležité jsou provedené předepsané servisní intervaly v autorizovaném servisu v servisní knížce. Pokud to máš v pořádku tak ti vyhoví, ale stejně se nevyhneš tomu, že se ve vhodnou chvíli "otřou" o to, že auto není původem z Čech. Budeš tím nepřímo osloven, že jsi nenechal vydělat místním autosalonům a raději jsi peníze odvezl ven. Alespoň toto je má osobní zkušenost. Jinak motor po ustálení v mém autě připomíná šepot kopretin.
VW Golf VI 1.4 TSI chip 104kW Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“