Servisní požadavky na 1,2 TSI + zajíždění a ježdění?

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Servisní požadavky na 1,2 TSI + zajíždění a ježdění?

Příspěvek od fkabl »

1) Chci se zeptat na servisní požadavky tohoto motoru? Tuším, že klasické servisní intervaly si hlídá sám palubní počítač auta podle stylu ježdění - max. však 30 tis. km nebo 2 roky. A ostatní nároky? Např. interval pro výměnu rozvodů apod.?

2) Taky by mě zajímalo, jak správně "zajíždět" nové auto s motorem TSI? A jak se k němu chovat dlouhodobě? Nechávat "vydechnout" po každé jízdě, nebo jen po delší? Jak dlouho nechat běžet na volnoběh? Musí to být volnoběh nebo stačí klidná jízda před koncem trasy? Díky.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Servisní požadavky na 1,2 TSI + zajíždění a ježdění?

Příspěvek od Pantani »

2) podívej se o 6 témat níž...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Servisní požadavky na 1,2 TSI + zajíždění a ježdění?

Příspěvek od fkabl »

To, že po startu je třeba motor příliš nevytáčet, než se motor zahřeje je jasná věc. Moje otázka zní, co to je příliš netočit? Jedná se mi o motor 1,2 TSI (77kw), který při 130 km/k točí cca 2800-3000 otáček. Je toto velké vytáčení? (při plynulé jízdě). Bydlím blízko dálnice a docela často vyjíždím právě po ní. Od domu na dálniční sjezd je to cca 1 km po městě, tj. cca 2 křižovatky a jeden semafor...ale i tak se auto dostečně nezahřeje než najedu na dálnici. Se současným atmosférickým motorem, který točí při 130 km/h 4000 tis. otáček, dělám dalších pár km po dálnici "brzdu" provozu, jedu cca 90-tkou než se motor zahřeje. Je to potřeba i u TSI motoru? Nebo můžu klidně při plynulé jízdě točit s klidným svědomím motor do 3000 tis. otáček při "zahřívání" motoru?

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Servisní požadavky na 1,2 TSI + zajíždění a ježdění?

Příspěvek od miromen »

Jasně že mužeš. Jinak i u syroveho motoru do těch 1500km klidně 4 000 ot/min ale ne dlouhodobě.
1.2 TSI 77kw

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: Servisní požadavky na 1,2 TSI + zajíždění a ježdění?

Příspěvek od poucher »

Snažil jsem se to zajíždět dle příruční knížky (návodu) ke GVI, teď, nevim která to je strana...vůbec jsem to nepřetáčel, ale zásadně jsem nepodtáčel a ignoroval jsem rádce řázení, nezajížděl jsem ho ve městě, spíš po rovině, dálnice...od 1 500 km jsem jezdil už docela svižně..po delší jizdě nechávám vydechnout...a určitě je důležitý golfa vždy nechat zahřát na 90st., do tý doby s tim jedu fakt opatrně...

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“