1,2 TSI a olej

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

1,2 TSI a olej

Příspěvek od fkabl »

Jakou máte zkušenost u tohoto motoru se spotřebou a doléváním oleje během servisního intervalu? Už jste museli sami dolévat olej, popř. kolik a po kolika km? A jaký olej (long live) používáte a kolik stojí? Díky.

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od Andrew »

Ahoj, mám najeto 5k km a olej podle oka vůbec neubyl. Mám tam ten se kterým jsem to koupil, nějaký LL, ale označení ti neřeknu.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od caravelle »

myslim, ze by tam mal ist tento: Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 (cena... na nete cca. 50 €/4 litre, vo vw servise si uctuju cca. dvojnasobok-vlastna skusenost)

ja mam 1,4 TSI .... ale nemusel som dolievat nic...
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od Šátek »

já nevím, jak ostatní benzíňáci nebo dieseláci, ale já dolil do první garančky 1L a teď mám 8 tis. po garančce a už to vypadá, že si to vzalo cca 0,3L. A to mi řekli, že to takhle brát bude. Přitom když jsme teď přebírali benzínovou Thalii pro sestřenku, tak prodejce sdělil, že tam neexistuje úbytek oleje, i když je pravda, že je to 1,2 16V 55kw, tak nevím.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od mefix »

1l oleje na 30 tis km?

Uživatelský avatar
M!LDA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 28.10.2008 13:01

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od M!LDA »

Šátek píše:já nevím, jak ostatní benzíňáci nebo dieseláci, ale já dolil do první garančky 1L a teď mám 8 tis. po garančce a už to vypadá, že si to vzalo cca 0,3L. A to mi řekli, že to takhle brát bude. Přitom když jsme teď přebírali benzínovou Thalii pro sestřenku, tak prodejce sdělil, že tam neexistuje úbytek oleje, i když je pravda, že je to 1,2 16V 55kw, tak nevím.
u sazometů pri zajizdeni tam ubyva olej ale to by melo bejt u vsech dieslu aspon co jsem slysel ale ze ti po 38 tis. (jestli sem to pochopil spravne) ubyva tak je asi neco blbe aspon teda podle me :|

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od TSIman »

6300 km a olej je na maximu :wink:

bmw4ever
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 11.11.2009 16:02

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od bmw4ever »

U těchto motorů to máme bez problémů a bez úbytků na servise, jen u 1.6TDi PD CR nám nějak po 6000km ubyde cca 1 l chl. kapaliny :twisted: :gey:

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od Šátek »

do garančky ve 30 tis. byl dolit litr oleje. Nyní mám najeto 50 tis. a půjde tam asi další litr longlifu.
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od TSIman »

Do 15.tis km po horní rysku. Pak cesta do Itálie a zpět - velká zátěž motoru a olej je ve středu rysek. Stav 17000 km.

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od voodoo »

TSIman píše:Do 15.tis km po horní rysku. Pak cesta do Itálie a zpět - velká zátěž motoru a olej je ve středu rysek. Stav 17000 km.
Aj pre zatazeny motor sa mi to zda dost vela pocas 2000km. Mne to robi tiez. Pri kratkych jazdach a pri studenom motore najviac v zime, ked motor ide dlho s bohatou zmesou mi do oleja prenika benzin, takze hladina neklesa alebo aj stupne a pri dlhsich jazdach sa benzin z oleja odpari a hladina klesne.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od TSIman »

voodoo píše:
TSIman píše:Do 15.tis km po horní rysku. Pak cesta do Itálie a zpět - velká zátěž motoru a olej je ve středu rysek. Stav 17000 km.
Aj pre zatazeny motor sa mi to zda dost vela pocas 2000km. Mne to robi tiez. Pri kratkych jazdach a pri studenom motore najviac v zime, ked motor ide dlho s bohatou zmesou mi do oleja prenika benzin, takze hladina neklesa alebo aj stupne a pri dlhsich jazdach sa benzin z oleja odpari a hladina klesne.
Teď budu měsíc jezdit jen krátké trasy, tak uvidím, zda se zase olej doplní po horní rysku.

Ten olej longlife je údajně hodně řídký, možná bude lepší vyměnit ho za klasický 15.tis. intervalem.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od TSIman »

Tak jsem auto dal do Auto Heller v Opavě ke kontrole. Původně jsem jel do Ostravy, ale když si mě nikdo půl hodiný nevšímal a technik tam běhal jak zmatený šiml, tak jsem se vzal a odjel.
Nicméně ani v Opavě, kde přístup byl zcela profesionální včetně nabídky kávy, na nic nepřišli.
Auto podrobili testování, měřili tlaky na vstříkovačích a nevím co všechno, ale po dvou dnech nic nezjistili. Samozřejmě, že se s takovou závadou ještě nesetkali a první dotaz byl, zda olej nedolila manželka :pleasantry: .
Takže pojedu v klidu do Černé Hory a uvidíme, zda zase klesne hladina oleje, která je nyní opět na maximu.

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od voodoo »

Myslim, ze ti olej po Ciernej hore klesne spat na stred rysiek. Ja som si pre istotu bral na cestu do Chorvatska aj flasku oleja na doliatie, ale nebolo treba, olej klesol len o 5mm.
Benzin pravdepodobne prenika po starte, ked je motor studeny a ide na bohatu zmes. Benzin po vstreku sa vo valci vsetok nerozptyli so vzduchom a kondenzuje na stenach, kde sa potom miesa s olejovym filmom a prenika okolo kruzkov.
Mne v zime pri kratkych jazdach stupol olej az na 1.5cm nad rysku max. Pri reklamacii v servise ho odpustili pod rysku max a nahrali novy sw motora, ktory udajne pri studenom motore dava chudobnejsiu zmes a tym znizuje prenikanie benzinu do oleja. Vysledok zatial posudit neviem, lebo akurat skoncila zima a teraz v lete jazdim dlhsie trasy a aj motor sa ovela rychlejsie zohreje. Takze momentalne mi hladina oleja kolise do tych 5mm.

Coskoro sa chystam ist do servisu reklamovat rozvodovu retaz, lebo obcas to po starte dost rachoti a nechcem cakat az mi niekde necakane preskoci. Aj ked moc sa mi tam nechce, nemam rad ten ich pristup. Momentalne mam najazdene 20 000km.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: 1,2 TSI a olej

Příspěvek od TSIman »

Co se týče rozvodového řetězu, překvapuje mne, že se tady objevuje tolik problémů. Mám známého v sevisu škoda a říkal, že měnili u TSIček akorát dvě turba a jinak nic.
Já zatím žádný podezdřelý zvuk nepozoruji a mám 18000 km.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“