Výpadok motoru 1,2 TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od anton1 »

Mám najazdené asi 2000 km a niekedy sa mi na diaľnici stane, že mi cukne motor, ako keby na sekundu vypadol, nezasvieti žiadna kontrolka, urobí to 2x alebo 3x za sebou a potom ide v pohode ďalej. Neviem ako to reklamovať, pretože sa to stane len zriedka a len pri rýchlosti nad 100km, po meste sa mi to ešte nestalo. Nemáte niekto podobný problém ? Mohlo by to byť nekvalitným benzínom, niekedy tankujem aj na čerpačke Tesca, tak neviem.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Koprolit »

I když teda nemám motor 1.2 TSI ale o dvě deci silnější verzi, tak musím říct, že se mi nikdy nic podobnýho nestalo. Ač si myslím, že benzínem by to bejt nemuselo, tak bych to uplně nevyloučil. Nicméně každopádně dva tipy mám. 1) Netankuj do novýho auta u Tesca ani jinejch takovejch benzínek. V praxi se ti cenovej rozdíl na litru benzínu skoro smaže tím, jestli pojedeš chvíli rozumně, tím myslím s lehkou nohou na plynu. A máš to nastejno. No a 2) Tím, že zajedeš do servisu, řekneš jim to, co jsi tady napsal, a oni ti napojej auto na diagnostiku, nic nezkazíš. A třeba naopak na něco přijdou. Každopádně výpadky zahřátýho motoru, kterej je v otáčkách, je docela divnej jev.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Pantani »

Když už to píšeš, potvrzuji, mně se to stalo už dohromady asi 4x. Já si to totiž nepřipouštěl, stalo se to když jsem jednou jel okolo 120-130 km/h a omlouval jsem to větrem, kterej byl tou dobou opravdu silnej, tak jsem si myslel, že jsem nějak ubral plyn a ještě mě zbrzdil vítr násobenej okolo jedoucím autem/kamionem. A následně znovu, po několika desítkách vteřin. Pak klid.
Jel jsem tuhle a udělalo to znovu a se stejným druhým opakováním. Jel jsem okolo 100 km/h a všimnul jsem si výpadku otáček a dost jsem se lekl co se to stalo. Ale auta okolo mě neprojížděly, ale zase opravdu silně fičelo - to je tak jediný, co v tu dobu měly obě příhody společnýho.
Od tej doby bez problému... :roll: :| A Taky nevím, co si o tom mám myslet
edit: tankuju na Benzině zásadně Vervu 100, tankoval jsem párkrát Carreru 100 a nikdy nic jinýho jen 1x N95 v Rakousku... ...benzínem to není.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Pantani »

Jo a ještě drobnost: poprvé se mi to stalo tehdy, když jsem mířil do servisu na diagnostiku s motorem ohledně těch zvýšených otáček zastudena. Na diagnostice jsem auto měl hned druhej den a nic se neprojevilo, vůbec žádný vadný ukazatele na výstupu. Jo a žádná kontrolka mi samozřejmě taky nesvítí ani nesvítila.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Allbacore »

Pantani píše:Jo a ještě drobnost: poprvé se mi to stalo tehdy, když jsem mířil do servisu na diagnostiku s motorem ohledně těch zvýšených otáček zastudena. Na diagnostice jsem auto měl hned druhej den a nic se neprojevilo, vůbec žádný vadný ukazatele na výstupu. Jo a žádná kontrolka mi samozřejmě taky nesvítí ani nesvítila.
to ze su otacky vyssie za studena je normalne...a to tukania, by som najskor povedal na vstrekovace, ale je to tazko povedat mnoho veci to moze byt a hlavne pri 2000km si myslim ze vstrekovace asi tazko, jedine ak by si natankoval cistu ropu :?
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od anton1 »

Zdá sa, že to bolo tým benzínom, ďaľších 2000 km a tankovanie iba na pumpe Agip a už sa mi nestalo, že by s motor cukol (šklbol), takže dúfam, že to už bude v poriadku.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Pantani »

Nebude. Příznaky u tebe jsou naprosto stejný jako u mě a věř, že mně se to stalo následně znovu, zhruba v 5000 km, benzínem to není - to je kravina. Už třeba proto, že jsem prakticky nikdy nečerpal nic jinýho než vervu 100 nebo carreru 100. Benzínem to není a věřím, že se ti ten problém objeví znovu. A v servisu na to nepřijdou, to by se muselo něco někde urvat aby si toho všimli :evil:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od mefix »

Pokud auto jednou za čas (v řádech tisíců km) na zlomek vteřiny škubne, nijak bych to neřešil. Z celého fóra je vidět, že Golf má jeden problém za druhým, jak s motory 1.2, tak 1.4, takže se asi nebude jednat o závadu jednotlivého kusu, ale o celkový problém, který může být SW. Je zajímavé ale, že tyhle potíže nikdo nepsal v létě, ale až nyní. Ani si nepamatuju, že by se to řešilo minulou zimu.
Myslím si, že kdyby to způsoboval benzín, tak by to dělalo často na tu nádrž, ne jednou za čas. Přijde mi zbytečné tankovat lepší palivo, než je výrobcem do motoru určené, ale co by člověk neudělal pro dobrý pocit :mrgreen: .

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Allbacore »

mefix píše:Pokud auto jednou za čas (v řádech tisíců km) na zlomek vteřiny škubne, nijak bych to neřešil. Z celého fóra je vidět, že Golf má jeden problém za druhým, jak s motory 1.2, tak 1.4, takže se asi nebude jednat o závadu jednotlivého kusu, ale o celkový problém, který může být SW. Je zajímavé ale, že tyhle potíže nikdo nepsal v létě, ale až nyní. Ani si nepamatuju, že by se to řešilo minulou zimu.
Myslím si, že kdyby to způsoboval benzín, tak by to dělalo často na tu nádrž, ne jednou za čas. Přijde mi zbytečné tankovat lepší palivo, než je výrobcem do motoru určené, ale co by člověk neudělal pro dobrý pocit :mrgreen: .
Maju problemy len s nastavenim, resp. treba si updateovat software, je na to zvolavacka ako som uz pisal
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
Honzapraha
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Honzapraha »

řešil jsem něco podobného u scirocca 118kw ale stávalo se to vždy kolem 3tis ot když člověk využíval výkonu motoru.
upozornuji auto v záruce,za 3dny v porsche prosek na nic nepřišli,přijímací technik tvrdil že se čeká na novou verzi SW že mám do té doby jezdit a čekat,chtěl jsem toto vyjádření písemně,to jsem samozřejmně nedostal.
po 4 tejdnech sem se rozhodl něco dělat sám,vymněnil jsem vysokotlaké čerpadlo,čidlo tlaku paliva regulační ventil a je pokoj.težko říct čím to bylo,ale opět jsem se přesvědčil o ochotě zamněstnanců vw servisu.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Pantani »

mefix píše:Pokud auto jednou za čas (v řádech tisíců km) na zlomek vteřiny škubne, nijak bych to neřešil
A to já bych to zase řešil :evil: Škubne? Sice tu píšeme o škubání, ale moc výstižný to taky tak úplně není i když lepší slovo mě nenapadá. Když jedeš 120 km/h a škubne ti motor tak, že máš pocit, žes omylem šlápnul na zlomeček vteřiny tvrdě na brzdu, sletěj ti otáčky někam k nule, dost se při tom lekneš a asi po jednom km se to opakuje znovu tak to mi normální nepřijde a není to nic z čeho bych zůstával klidnej :!:
Allbacore píše:Maju problemy len s nastavenim, resp. treba si updateovat software, je na to zvolavacka ako som uz pisal
A nepsal jsi náhodou o svolávačce na 1.2 TSI? O svolávačce na moji 90 kW jsem nic myslím nečetl, byla svolávačka na 118 kW
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od miromen »

Pravě že na tvuj motor svolavačka byla tušim v řijnu naopak na 1.2 TSI žadna svolavačka nebyla.

http://www.michaelneuhaus.de/golf6/golf6-probleme.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Pantani »

Na týhle stránce myslíš ten poslední příspěvek? Tam se píše o zvýšení otáček za studena a tam píšou čím to je a že prej je to normální. Další věc v roce 2010 se tam trochu níže týká zatáčení - o tom se nebavíme a další věc je špatný přívod vzduchu nebo co při rozjezdu - to taky není tenhle problém. Kde je na tý stránce svolávačka, kterou jsem přehlídnul pro 90 kW týkající se motoru a z roku 2010? Díky předem za korekci
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od miromen »

To nic neměni na tom že v řijnu byla na tvuj motor svolavačka ohledně podivneho startu v prvni minutě. Jinak hoď vinko sem:
http://www.volkswagen.de/de/servicezube ... ionen.html" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Pantani »

Díky. Podle tej stránky na mýho Golfíka není žádná svolávací akce. Update sw ovlivňující první minutu po startu by tenhle problém o kterým tu diskutujem stejně nejspíš neřešil.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“