Výpadok motoru 1,2 TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od TSIman »

Mám sice Maxigarant - záruka prodloužena o 2 roky a do 120 tis. km, ale nevím , zda to taky není podvod. Nikde jsem nenašel, že by to VW ještě nabízel. Navíc tam o turbu není zmínka. Já se snažím dojíždět na volnoběh, aby se turbo alespoň pár sekund chladilo. Horší je to při delších cestách, kdy občas tak spěchám na wc, že zapomenu a motor vypnu. Nevím, zda má smysl motor znovu startovat.

Co se týče turba, našel jsem pěkný článek na :
http://www.cars-service.sk/index.php/vs ... evypinajte" onclick="window.open(this.href);return false;

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od net.work »

nema nahodou 1.2TSI automaticke dochlazovani turba? tzn. ze po vypnuti motoru (pokud je potreba) jeste chvili bezi vodni cerpadlo, aby ochladilo turbo?
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od Pali_no »

net.work píše:nema nahodou 1.2TSI automaticke dochlazovani turba? tzn. ze po vypnuti motoru (pokud je potreba) jeste chvili bezi vodni cerpadlo, aby ochladilo turbo?
Je to vodne cerpadlo elektricke ?!

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od net.work »

myslim ze ano

kazdopadne kdyz si prectete clanek, na ktery je zde odkaz vyse, tak je jasne, ze to vodni chlazeni neni 100% reseni... Osobne si ale myslim, ze je nesmysl nechat motor bezet (kvuli dochlazeni) v radech minut, ale staci v radech desitek vterin... tzn. pul minuty uplne staci... za tu dobu se to jak olejem, tak i vodou musi schladit naprosto v pohode...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od anton1 »

Tak už je to tu zas, šklbanie (strata ťahu motora), dnes výpadok motoru do núdzového režimu, zasvietilo EPC a ledva som sa dostal z križovatky, po vypnutí a opätovnom naštartovaní O.K. Auto som odviezol do servisu, prijímací technik hovoril, že nedávno menili na jednej 1,2 TSI turbo, takže uvidím zajtra. Takže po 9500km rozvodová reťaz a po 10500 km zrejme turbo ? Mám taký dojem, že moje budúce auto už nebude VW a asi ani nič iné z tohoto koncernu.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od mefix »

Problém není v koncernu, ale v TSI motorech. Proto jsem vždy každému zde radil nekupuj 1.2, nekupuj 1.2 a stejně jí koupili :mrgreen: . Ne vážně, je to děs. I ten žigulík jezdil víceméně bez potíží.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od jkjc »

Nikdo nemuze preci rict nekupuj 1,2TSI je spatnej... koncepce motoru je jednoducha a funkcni. Problem ktery s nim je, je podle me v kvalite pouzitych komponentu. To ale neni problem motoru jako takoveho, ale VW. Tímto budou pravdepodobne trpet vsechny nove low-end motory od koncernu... Mam par kamaradu, kteri pracuji jiz par let ve vyvoji pro koncern a dnes se tlaci na cenu vic, nez kdy jindy a podle toho to vypada.

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od anton1 »

mefix píše:Problém není v koncernu, ale v TSI motorech. Proto jsem vždy každému zde radil nekupuj 1.2, nekupuj 1.2 a stejně jí koupili :mrgreen: . Ne vážně, je to děs. I ten žigulík jezdil víceméně bez potíží.
To zrejme nie je problém len 1.2 TSI, u známeho v práci majú z desiatitich 1.8 TSI a 1.4 TSI problém s rozvodmi u ôsmych z nich, čo je tiež celkom pekná "úspešnosť".
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od anton1 »

Takže to vraj nebolo turbo, prehrali mi SW v motore, že to už bude v poriadku. Bodaj by, aj keď ja tomu moc neverím.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadok motoru 1,2 TSI

Příspěvek od jkjc »

Dnes jsem byl na reklamaci a ze servisu mi asi po pul dni volali, ze budou menit rozvody. Dle jejich informaci se nejedna o svolavaci akci, nybrz prikaz importera menit rozvody, pokud si majitel stezuje na hlucnost motoru.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“