1.2 TSI a teplo

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: 1.2 TSI a teplo

Příspěvek od TSIman »

bmw4ever píše:Toto chování tohoto motoru je zcela běžné. Stejně jako to že po cca 6000km se u většiny novějších motorů co se do škodovek dávají ztratí cca 1l chladící kapaliny. Na servisu to máme pořád. Celkem zajímavé.
Mám najeto 6300 km a chladící kapalina je na horní rysce, tak snad to nedělají všechny motory.
Do Fabii se davaji snad jenom 63 kW.

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: 1.2 TSI a teplo

Příspěvek od Koprolit »

Andrew: Souhlasím, že ty manuály jsou tak trošku nedostatečný... tedy pro nás. :-) Měli by dělat jednak tenhle uživatelskej manuál a jednak ještě manuál pro lidi, který maj svýho Golfa opravdu rádi a chtěj se o nich dozvědět uplně všechno. :-)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: 1.2 TSI a teplo

Příspěvek od platal »

To se přidávám, při výměně LED mi přestalo svítit auto, samozřejmě to byla pojistka, ale v návodu nemám absolutně žádné schéma :-(((
Petr Látal (Gvines)

bmw4ever
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 11.11.2009 16:02

Re: 1.2 TSI a teplo

Příspěvek od bmw4ever »

TSIman píše:
bmw4ever píše:Toto chování tohoto motoru je zcela běžné. Stejně jako to že po cca 6000km se u většiny novějších motorů co se do škodovek dávají ztratí cca 1l chladící kapaliny. Na servisu to máme pořád. Celkem zajímavé.
Mám najeto 6300 km a chladící kapalina je na horní rysce, tak snad to nedělají všechny motory.
Do Fabii se davaji snad jenom 63 kW.
Ano tak nemáme to u všech a je to kolem 6000km ale nejspíše to bude jen špatné doplnění některých vozidel ve škodovce. provoz to neohrožuje

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: 1.2 TSI a teplo

Příspěvek od Andrew »

TSIman píše:Mám najeto 6300 km a chladící kapalina je na horní rysce, tak snad to nedělají všechny motory.
Do Fabii se davaji snad jenom 63 kW.
Do Fábií se dávají i 77 kW. Vím to, protože jsem se o ni zajímal. Nechával jsem si dělat cenu. Nebyla to špatná nabídka, byli celkem přístupný na slevy. Za 350k s daní mi ji nabízeli 77 kW 1.2 TSI DSG SportLine. Jenže ač je SportLine vzhledově výrazně lepší než obyčejná Fabie, pořád se mi nelíbila. Šel jsem se na to zeptat, protože u Pola mi řekli čekací dobu půl roku (u Fábky mi řekli, že za měsíc od zadání do výroby s ní můžu odjet). Za stejnou cenu bylo Polo bez DSG (ale 6 st. man, Fabie má jen 5 st. nebo DSG). No a nakonec jsem shodou okolností skončil u Golfa :D

Uživatelský avatar
Domino1223
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2010 21:56
Bydliště: Králíky

Re: 1.2 TSI a teplo

Příspěvek od Domino1223 »

chlapy ono když máte zaplé topení tak se nedivte že vám to trvá déle než se motor ohřeje topení odebírá teplo motoru docela hodně pokud nemáte klimu, a k tomu žraní oleje novej motor si trochu vezme než se usadí a zejedou díly turbo si taky bude brát olej ať chcete nebo ne jen aspoň když už musíte jezdit krátké vzdálenosti tak se snažte aby se ten motor aspon ohřál páč na krátké vzdálenosti dostává strašne na pr..l :wink:

Louba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.03.2013 20:06

Re: 1.2 TSI a teplo

Příspěvek od Louba »

Pánové, zima je tu! Nemá někdo zkušenost s předohřevem motoru tedy oleje či chladící kapaliny. Myslím, že 1,2TSI celkem trpí, do práce to mám jen cca10km, tedy cca8km než se to ohřeje tak na 80C, nejde mi ani tak o topení to pořeším ohřevem sedadla, ale spíš o chudáka motor.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“