Vibrace 1.2TSI ?

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
martin7470
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.01.2011 20:36

Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od martin7470 »

Prosím zdejší uživatele motoru 1.2TSI o zhodnocení.
Otec si po vánocích koupil Golfa 1.2TSI 77KW, byla to předváděčka (najeto cca 5000km). Včera jsem měl možnost se s ním konečně svést. Jede opravdu pěkně :D (oproti Fabii 1.4MPI).
Co mě však překvapilo, byly lehké vibrace ve spojkovém pedálu patrné při akceleraci (otáčky nad 2000). I podle zvuku se zdálo, že motor lehce vibruje. Při „lechtání plynu“ vibrace (skoro) vymizely. Možná je to vlastnost TSI motorů, nedokážu to však posoudit, s jiným TSI jsem nejel. Fabie 1.4MPI se v těchto otáčkách chová subjektivně mnohem lépe.
Děkuji za případné postřehy.
Martin

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od Andrew »

Ty při akceleraci tlačíš spojku? 8O Jinak já žádné vibrace nepociťuji v žádném ovládacím prvku.

martin7470
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.01.2011 20:36

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od martin7470 »

Vibrace v pedálu jsou patrné při akceleraci, kdy při řazení na vyšší stupeň spadnou otáčky do pásma cca 2000 až 2500. Při pouštění spojky je v pedálu cítit chod motoru. Celkově má motor při akceleraci z těchto otáček zvláštní zvuk (asi díky turbu).

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od fkabl »

Já mám s tímto motorem sice zatím najeto jen cca 500 km, ale žádné vibrace. S motorem zatím absolutní spokojenost.Musím zaklepat... :)

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od TraI »

Vibrace do spojkového pedálu pociťuju u tohohle auta pořád, když - při stání na světlech třeba - jenom zlehka ale přesto už citelně spojku jen tak namáčknu.
To taky nevim, proč dělá!?
No a co se zvuku týče, ten na jedničku-dvojku je strašnej, něco mezi starým dieslem a přímo traktorem.
Zvuk, kterej by aspoň mohl být turbo a jde alespoň o svist a ne padající brambory je někde nad 4000ot. při plném plynu.

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od voodoo »

tak v poslednej dobe tiez citim na spojkovom pedali vibracie a aj motor sa mi zda hlucnejsi. Mam 12000km a doteraz som nemal s tym problem.

libero1071
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 06.09.2010 21:16
Bydliště: SK-okr.SENICA

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od libero1071 »

chlapi veď to máte v záruke,tak prečo to riešiť cez fórum..

voodoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 11.05.2010 07:02

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od voodoo »

Preco cez forum...

V servise primaci technik urobili skusobnu jazdu, povedal, ze citi mravencenie na spojkovom pedali ale zda sa mu to v poriadku a ze ak chcem mozem sa previest na inom 1.2 TSI, ale nie teraz, lebo ziadnu nemaju.

Tak som siel do druheho servisu, technik urobil skusobnu jazdu, povedal ze nic neciti a dovidenia.

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od lubobo »

voodoo píše:Preco cez forum...

V servise primaci technik urobili skusobnu jazdu, povedal, ze citi mravencenie na spojkovom pedali ale zda sa mu to v poriadku a ze ak chcem mozem sa previest na inom 1.2 TSI, ale nie teraz, lebo ziadnu nemaju.

Tak som siel do druheho servisu, technik urobil skusobnu jazdu, povedal ze nic neciti a dovidenia.
Tak na toto sú špeciálne vyškolení ako oje..ať zákazníka :tongue: Nenechaj sa odradiť :!:

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od mefix »

Základní problém je u VW importéra, který neuznává reklamace a tak i servis bagatelizuje závady. Prostě VW není domácí výrobce a podle toho to vypadá. Navíc Golf je vyráběn jako obyčejný spotřebák pro méně majetné.
Kdo chce kvalitu a dobrý servis, kupuje Škodovku..... :yahoo:

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od Pali_no »

TraI píše:Vibrace do spojkového pedálu pociťuju u tohohle auta pořád, když - při stání na světlech třeba - jenom zlehka ale přesto už citelně spojku jen tak namáčknu.
To taky nevim, proč dělá!?
No a co se zvuku týče, ten na jedničku-dvojku je strašnej, něco mezi starým dieslem a přímo traktorem.
Zvuk, kterej by aspoň mohl být turbo a jde alespoň o svist a ne padající brambory je někde nad 4000ot. při plném plynu.
To iste sa stava mne- na volnobeh nieje beh motora celkom rovnomerny - jemne vibracie je citit.
A zvuk sa mi naopak velmi paci ;)

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od TSIman »

Sakra, nepište tady už o nějakých vibracích a drnčení palivového čerpadla. Já pak pořád poslouchám motor místo radia a všechno to tam slyším. Auto má 10.tis . km a já mám z toho akorát nervy, že mám ojetý rozhrkaný vůz. :tongue:

Manyl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.06.2016 14:38

Re: Vibrace 1.2TSI ?

Příspěvek od Manyl »

Zdravím,
mám Polo 77kW najeto kolem 45 tis. Nikoliv na spojkovém pedálu, ale celé vozidlo.
Provedená opatření- výměna svíček - nic, výměna vstřiků- nic, výměna VN kabelů- nic.
2x jsem byl na návštěvě v ŘJ- nic- nijaké chyby- klepe se to pořád.
Byl jsem v servisu- prý špatný benzín- mnu dobrá Shell V Pover 98 - klepe se dál.
Ze zoufalství výměna brzd- pořád se klepe.
Poslední opatření, které provedu- výměna mezi přední a zadní RZ- asi příští rok na jaře.
Pokud mi však někdo poradí, co to je ???

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“