Chip na 1.4 TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od jar_da »

věř mi že nee,
origo soft se dá nahrát zpět,
záznamy přehrání SW jsou jak mají být,
myslíš, že při vytahaném řetězu na rozvodech to někdo bude řešit? v servise nepoznají vůbec nic, to mi věř ...
CAXA

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od alean »

jar_da píše:věř mi že nee,
origo soft se dá nahrát zpět,
záznamy přehrání SW jsou jak mají být,
myslíš, že při vytahaném řetězu na rozvodech to někdo bude řešit? v servise nepoznají vůbec nic, to mi věř ...
přesně tak a navíc se dájí záznamy o flashování jednotky odstranit 8)

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od jar_da »

jsem to nechtěl psát tak natvrdo ...,
prostě ti co do toho dělají tak ví
CAXA

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od motorpower »

By mě zajímalo jak odstraňují následky otevření jednotky :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od jar_da »

otevření jednotky - jaké následky máš na mysli?
CAXA

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od Pantani »

jar_da: tak jak ti ten chip funguje? Jsi spokojen? Jaký to je pocitově? Už s tím snad máš najeto nějaký km, tak se pochlub! ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od jar_da »

Já spokojený jsem, pocitově to lépe tahá v rozmezí od 2 do 3.000 otáček, po 3.000 otáček je to plus mínus skoro stejné a pak mi přijde, že je to živější ve vyšíšch rychlostech na dálnicích, lépe se předjíždí, rychleji se to od 2.000 otáček sbírá, ale nemějte představy o nějakém zázraku, pořád je to chip benzínu,který se neprojevuje tak jako u TDi, navíc benzínu s malým objemem, kterému se dá víc přidat, ale limitem je turbo s příslušenstvím a plynulý zátah bez cukání
spotřeba plus mínus stejná, závislá od toho, jak se na to šlape,
je na každém, jak do toho půjde, záleží taky na ceně úpravy, protože už v základu jede 1,4 tsi 90 kW v rámci možností objemu dobře.
CAXA

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od powerxxl »

Pre jar_da kolko tam mas prosim Ta teraz PS a Nm?
:?:

dik

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od jar_da »

neměřil jsem to, až bude čas a klid tak to dám na brzdu, takže časem dodám info
CAXA

Uživatelský avatar
Jack82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 08.06.2011 08:29

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od Jack82 »

jar_da: sory ale pokud po čipnutí nemáš pocit jako by ti tam dali jinej motor, tak je něco špatně, resp. pěknej shit. Zásadní chybu si udělal, že sis nenechal odbrzdit sérii. Muze jit o solidni placebo. S chipem TSI sice zkušenosti nemám, ale měl jsem pred Golfem Renaulta 1.4 TCe a odbržděnej série 140k 200Nm, po chipu odbržděno 160k 230Nm a rozdíl brutál, nebe a dudy. Dělali mi to na Kladně, fa. PowerTEC a fakt profi od A do Z
R32

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od jar_da »

No nevím, nepíšu přece, že to nejde poznat, neboj se cítím to, píšu to výše, nárust síly mezi 2-3.000, po 3.000 skoro stejné a ve vyšších otáčkách cca 3.600 výše taky nárust,
on ten motor už má trochu víc z výroby, než jsou katalogové údaje, (více než tvých 10k a 10Nm které jsi odbrzdil na Renaultu, všechna měření tsi ukazují na cca + 26k a 25Nm)
co se týká naměření na brzdě, tak je tu spousty keců a rad co kdo má, zatím jsem tady neviděl jedinej graf série a ani ochotu nikoho vzít prašule a udělat to,
podobně i chip a následně odbrzdit, každej je lačnej po informacích a skutek utekl a čeká až to udělá někdo jiný .... přeci do toho nebudu investovat sám,
psal jsem, že jsem brzdu z určitých důvodů nestihnul a nabídka chipu byla osobní nabídkou od lidí, které znám při mé osobní návštěvě,
píšeš, že 20k a 30Nm je rozdíl brutál???, no pod tímto označením si u benzínu teda představuju jiné rozdílné parametry, z toho asi pramení mé hodnocení, které ty považuješ jako že mám nedostatečný pocit po úpravě ...,navíc pořád jsou někde položené hranice a možnosti a je to jen o tom jak vysoko k těmto hranicím jsou už reálné hodnoty série, takže u nějakého auta může být rozdíl větší a u některého menší, protože vzoreček typu přidáme 40k a 50Nm jaksi nefunguje,
posuzování je subjektivní pocit a na brzdu se chystám, ale nepojedu tam v těchto mrazech.
CAXA

Uživatelský avatar
Jack82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 08.06.2011 08:29

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od Jack82 »

jar_da: to je právě ta chyba. TSI má v sérii nejspíš víc a ted když si necháš odbrzdit po chipu tak už nevíš za jakej rozdíl jsi platil. Běžné u turbobenzínů je nárůst 15-20% jak výkon tak krouťák a hlavně vyhlazení křivek a rozšíření pásma. Pro info zde můj graf z TCe

http://www.chiptuning.cz/galerie-chipov ... hp?id=4969" onclick="window.open(this.href);return false;

Čipař který nemá vlastní brzdu je absolutně nedůvěryhodný a zákazníka který nevyužije možnosti odbrzdit před a po prostě nechápu. Jinak to TCe po chipu jelo jak politý živou vodou v celém rozsahu a hodně to pomohlo i v pásmu od 4000 kdy už sérii začal rychle klesat krouťák. Spotřeba šla o půl litru dolů. Jasně, jinej motor, nepřímý vstřik, ale taky 1,4 a podobný výkon.
R32

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od motorpower »

To Jack.... brzdu zatím využívám...už 12let. Jarov. Aspoň tam s ní nikdo nečaruje. A brzda sama není zárukou dobrého sw. Většina těchto firem využívá měření především ke kopírování sw. Nevím jestli jsi na Kladně brzdu viděl, na vlastní oči, ale zákazníci kteří přijeli s problémem tvrdili , že ne. Osobně jsem tam nebyl, ani nebudu, tak 100% netvrdím.Za to jedno auto jsem řešil před týdnem ..Audi A6 2006 3.0L TDI a naprostá hrůza. Přefuky, špatně nastavené limitery atd.. Výsledek jízda na tempomat ..jak když do tebe někdo šťouchá. A Jardovi a dalším nabízím možnost vyzkoušet porovnání. V pátek jsem dělal další auto G4 GTI/ to je zde na klubu, dolů dám odkaz/ a stejná hrůza, úprava zřejmě od Sportmotoru nebo Cimbu/přesně budu vědět v pondělí, dále vylepšená u Camp Performance, kteří zvedli nesmyslně všechny nesmyslné hodnoty a výsledek se dostavil. Opět onen šukací efekt.Aspoň , že vrátili peníze. V tom množství se to ztratí. Vypadá to na samochválu? Ne ,jen mě nebaví po těhle profifirmách řešit sračky. Nabízím i telefoní čísla na skutečné majitele.

Zde je odkaz.....http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... otorpowera" onclick="window.open(this.href);return false;
Telefony na majitele po SZ, musím mít také jejich souhlas.
Naposledy upravil(a) motorpower dne 12.02.2012 14:59, celkem upraveno 1 x.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od Red Devil »

Čipař který nemá vlastní brzdu je absolutně nedůvěryhodný a zákazníka který nevyužije možnosti odbrzdit před a po prostě nechápu. Jinak to TCe po chipu jelo jak politý živou vodou v celém rozsahu a hodně to pomohlo i v pásmu od 4000 kdy už sérii začal rychle klesat krouťák. Spotřeba šla o půl litru dolů. Jasně, jinej motor, nepřímý vstřik, ale taky 1,4 a podobný výkon.
Jak muzes neco takoveho napsat???Ses hospodskej vejtaha co potrebuje graf aby se mohl chlubit v hospode a nepoznas jestli to jede lip nebo ne??Nebo chces rychlejsi auto?Samozrejme,ze s grafem to vypada moc hezky,ale jestli rozdil po chipu nepoznas,tak ho proste neplat..A k cemu ti je ten na brzde zmerenej pridanej vykon,kdyz ti treba u benzina od 2500 zabere turbo,ze se sotva udrzis volantu a ve trech se ti to zacne houpat jede-nejede?A k cemu je kdyz ma plyn jen polohu ON-OFF.To muzes mit namerenejch treba sto koni navic,ale je to k ho..u...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chip na 1.4 TSI

Příspěvek od motorpower »

Odkaz opraven, dík za upozornění. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“