1,2 TSI 77kw hlučný start

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
OXBOW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.06.2011 21:41

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od OXBOW »

Zdravím pánové,

nemám sice problém s hlučným startem, natož s nějakým rachotem.
Jen se mi zdá divné, že motor při studeném startu sebou tak nějak cuká a jsou vždycky navýšené otáčky přes 1100/min a po pár cca 10 - 20 vteřinách otáčky spadnou pod 1000/min a chod se urovná.
Není to začátek stejného budoucího problému s tímto motorem, nebo je to standartní jev těchto turbo prcků. ???

Díky za info.
GOLF VII VARIANT 1.2 TSI 77kW - COMFORT EDITION 2015" Bílá Pure
17" Madrid, Keyless Access, Multifunkční volant, Boční AirBagy vzadu, Park Assist + Parkpilot, SunSet.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od mefix »

Tak to má být, ne?

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od fkabl »

Pokud Ti to tak dělá od začátku, tak to pouze vlastnost těchto motorů.
Pokud to začalo teprve po nějaké době, tak jako mě třeba po 9 tis. km a ten motor má těch cca 20 sekund kromě zvýšených otáček i to cukání a větší hlučnost, která následně ustane a dřív to takto nehlučelo a necukalo, tak to bude problém s rozvody, resp. s roztaženým řetězem. Já s tím půjdu příští týden opět do servisu a tentokrát jim to tam nechám do druhé dne, aby byl start studený a slyšeli to.

Uživatelský avatar
OXBOW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.06.2011 21:41

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od OXBOW »

Postřehnul jsem to někdy na 900 km, předtím sem tomu nijak nevěnoval pozornost. Teď mám 4 500 km a je to pořád stejný a nijak mě to neomezuje, jen bych nerad aby mě to někde nechalo... natož aby to motor nadobro a náhle vzdal .
GOLF VII VARIANT 1.2 TSI 77kW - COMFORT EDITION 2015" Bílá Pure
17" Madrid, Keyless Access, Multifunkční volant, Boční AirBagy vzadu, Park Assist + Parkpilot, SunSet.

Uživatelský avatar
David C3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.05.2008 19:12
Bydliště: Zlín

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od David C3 »

mám TSI 77 DSG a starty mám naprosto tiché ale pár lidí s hlučnýma startama má nové rozvody. Být tebou reděj si je nech vyměnit i když nškdo říká že je to vlastnost motoru to rachtání 10-20 sec :-)
Ex:1.2 TSI 81kw DSG 7st
Ex:Golf 7 GTD DSG 6st
Soon: Touran 1.5 TSI DSG ME

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od anton1 »

Rozvody mám vymenené, vymenia ich každému, kto má hlučný štart, taký je doporučenie z VW. Okrem rozvodov ma ešte trápi ojedinele náhla strata ťahu motora, pričom nesvieti žiadna kontrolka, v servise sa to neprejavilo, takže mám ďalej jazdiť. Inak zaujímavý príspevok aj k rozvodom je tu http://forum.skodahome.cz/topic/80417-s ... e__st__275" onclick="window.open(this.href);return false; (elo). Začínam ľutovať, že som si tento motor kúpil, zdá sa, že s ním bude ešte veľa problémov.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od jkjc »

Ten pribeh o te skodovce je velmi nepekny doufam, ze to nepotka nikoho od VW klubu... Nicmene mate nejak potvrzene, ze VW uznal chybu s temi rozvody a meni to kazdemu kdo ma naznak problemu s nimi? Nevi nekdo fundovany z VW servisu, zda se nechysta nejaka svolavaci akce na vymenu rozvodu v 1,2TSI vsech prodanych aut? Protoze to vypada, ze to bude nejaka vyrobni vada primo tech retezu/napinaku...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od mefix »

Už to vidím, jak to mění všem... Pokud nemáš závadu, nic s tím dělat nebudou. Oficiální svolávací akce jsou k dispozici po zadání WIN na adrese http://www.volkswagen.de/de/servicezube ... ionen.html" onclick="window.open(this.href);return false; , nejspíše to bude i někde na českém VW.

entrydri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.06.2010 11:47

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od entrydri »

Ahoj,
tiez mam 1.2TSI, v servise som reklamoval nepravidelny chod motora po dobu asi 20sec po starte aj to len asi kazdy 30 start (alebo kazdych 10 dni), divny cinkavy zvuk motora a kolisanie otacok.
A reklamoval som aj spotrebu oleja, cca 4 litre za cca 7tis km (nechce sa mi to hladat na liter/km presne).
V palubnom pocitaci nic.
2x mi nahrali novy sw motora a prevodovky (DSG) a dolievali sme olej.
Dohodli sme sa na skuske vazenim oleja, mechanik si vsimol hlucne rozvody (kazdy 3-4 start), tak mi ich v ramci zaruky menili.
Odvtedy sa mi zda motor na volnobeh malicko hlucnejsi, nepravidelny chod a kolisanie otacok sa stratilo.
Pri vymene rozvodov sa prislo na napinak rozvodovej retaze, ktora je napinana tlakom oleja v motore. Napinak bol uplne rozbity. Po vymene kompletnej sady rozvodov uz olej nezerie.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“