1,2 TSI 77kw hlučný start

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od jkjc »

Stává se mi, že mi auto při startu zarámusí. Je to vždy když je úplně studené vetšinou po ránu a rachot trvá cca 5 sekud. Děje se to jen někdy. Autu je rok a půl a najeto je cca 25000km. Všechny kapaliny na max...auto udržované atd...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od mefix »

Že by chvilka bez oleje?

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od TraI »

To je úplně normální. Bez obav.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od jkjc »

Tak asi vyreseno dnes jsem byl pod autem a dost rezonoval plech ktery chrani vyfukovy tunel od zaru... trochu jsem na nej zatlacil rezonovat prestal a od te doby je auto o neco min hlucnejsi nerezonuje pri akceleraci z nizsich otacek a pri startu taky ne...

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od Andrew »

Zajímavé. To rezonování pozoruji (resp. poslouchám) taky. Nikoliv při startu, ale při studeném motoru se ozývá v okolí 3000 ot/min při prudší akceleraci nebo bez plynu (brzdění motorem). Původně jsem měl za to, že za to může izolace v motorovém prostoru - trošku mi ji tam pocuckaly mrchy kuny a jedna část tam je teď trošku uvolněná. Když bylo auto nové, tak se tento zvuk neozýval. Zatím jsem nepřišel na to, jak to svépomocí zase připevnit zpět. Nicméně podle toho, co píšeš, by to mohl být i tento plech. Zvuk se uvnitř ozývá cca z míst kde je přihrádka u spolujezdce. Právě zhruba v tom místě je na druhé straně v motorovém prostoru ta část uvolněné izolace. Ale není mi jasné, proč by se rezonovaní vytratilo po zahřátí motoru, když izolace jako taková je přeci teplem neforemná.

P.S.: tohle je výňatek z vedlejšího topicu (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=231&t=166650" onclick="window.open(this.href);return false;):
"Dále píší, že se majitelům po startu začne ozývat rachot až jednou při startu motor nenaskočí. Příčina - přeskočený rozvodový řetěz."

zdemik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.06.2011 19:22

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od zdemik »

Rozhodl jsem se podělit se svými problémy. Vlastním 9 měsíců VW golf Plus 1.2 TSI 77 kw, najeto asi 14000 km. Před 3 týdny se mi objevil stejný problém jako je popisován zde. Odborníci u Hellera diagnostikovali problém jako vadný hydraulický napínák rozvodového řetězu.Jelikož údajně není nikde v ČR tak ho objednali vNěmecku a měl by být v 27 týdnu. Tak teď jezdím náhradním vozidlem a čekám. Připadá mi to divné,že se u auta v záruce objeví takovéto problémy a zřejmě ne jenom u mne. :negative: :negative: :negative:

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od mefix »

Myslím, že to je spíše štěstí, že to objevilo už v záruce. Hlavně, aby oprava pomohla.

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od anton1 »

zdemik píše:Rozhodl jsem se podělit se svými problémy. Vlastním 9 měsíců VW golf Plus 1.2 TSI 77 kw, najeto asi 14000 km. Před 3 týdny se mi objevil stejný problém jako je popisován zde. Odborníci u Hellera diagnostikovali problém jako vadný hydraulický napínák rozvodového řetězu.Jelikož údajně není nikde v ČR tak ho objednali vNěmecku a měl by být v 27 týdnu. Tak teď jezdím náhradním vozidlem a čekám. Připadá mi to divné,že se u auta v záruce objeví takovéto problémy a zřejmě ne jenom u mne. :negative: :negative: :negative:
Opravené ? Pomohlo to ?
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od net.work »

Jen tak pro info - bavil jsem se dnes s mistrem dilny jednoho servisu a rikal ze presne tento jev je prokazanou vadou 1.2TSI, ktery VW resi v ramci reklamace, takze bych nevahal, zajel do servisu a oni by uz meli vedet co presne to je.
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od mefix »

Tak nám řekni, co to tedy je. Jsem vážně zvědavý, pač se tu řeší stále dokola.

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od net.work »

mno rikal mi to, samo ze sem to zapomel - v pondeli s nim zase budu, tak se zeptam znova a napisu to sem.
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

zdemik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.06.2011 19:22

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od zdemik »

Tak mám po měsíci auto zpět. Hoši od Hellera tvrdili,že to tak dlouho trvalo proto ,že neměli ND na který čekali od VW? Na konec vyměnili celou rozvodovou sadu včetně hydr. napniáku.Tolik slova odborníka - výsledek je ten,že po nastartování je auto tiché. Po tom co tady slyším,neměli by objednat celý vagon ND ? Mi připadalo,že s takovou závadou jsem tam-v Opavě první :negative: :negative: :negative:

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od net.work »

zdemik píše:Tak mám po měsíci auto zpět. Hoši od Hellera tvrdili,že to tak dlouho trvalo proto ,že neměli ND na který čekali od VW? Na konec vyměnili celou rozvodovou sadu včetně hydr. napniáku.Tolik slova odborníka - výsledek je ten,že po nastartování je auto tiché. Po tom co tady slyším,neměli by objednat celý vagon ND ? Mi připadalo,že s takovou závadou jsem tam-v Opavě první :negative: :negative: :negative:
ja bych rek, ze to nebylo kvuli cekani na ND, ale kvuli dovolenym ;) ten znamy rikal, ze ted maji neskutecne moc prace prave kvuli nedostatku mechaniku, kteri jsou ruzne na nemocenskych/dovolenych/skolenich atp...
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od anton1 »

net.work píše:mno rikal mi to, samo ze sem to zapomel - v pondeli s nim zase budu, tak se zeptam znova a napisu to sem.
Prezradíš nám to ?
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

milan13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.07.2011 18:55

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od milan13 »

Vlastním škoda Yeti 1,2 tsi a v současné době již týden mám auto v servise se závadou hlučný start, měnili rozvodový řetěz společně s příslušenstvím. Po výměně se jim stejně nezdál zvuk motoru tak sundali hlavu a zjistili ještě vadný sací ventil, který též vyměnili. Nyní se již několik dní čeká na šrouby hlavy, které nemají ani v centrálním skladu Škoda ani VW.
Opravováno v servise Volkswagen. Najeto 20000 km. Vyrobeno 05/10. Nechci strašit, ale těm co to při startu občas zadrnčí čeká s největší pravděpodobností to samé. Pro mne velké zklamání z těchto motorů a i z přístupu výrobce ohledně dostupnosti náhradních dílů.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“