1,2 TSI 77kw hlučný start

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

edward.beny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.07.2011 19:40

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od edward.beny »

Mám Golf rv 2009, modelový rok 2010. Auto už mělo dvakrát komplet měněnou rozvodovou sadu v záruce - pokaždé vadný napínák řetězu.
Závada se projevuje hlučným kolísáním otáček na volnoběh, hlučným startem, klepáním. Začlo se projevovat ve 35 tk, pak v 45, teď mám najeto 55 a hlučné starty jsou zpět.... Navíc měnili palivový filtr, závada popsaná jinde zde na foru. čekací doba na díly pokaždé 2 týdny....
Snad to někomu pomůže.

zdemik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.06.2011 19:22

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od zdemik »

jestli by pánové od vw neměli číst toto forum,že mají takové problémy :sorry: V servise se tváří,že je to vždy novum ,které tu ještě nebylo?????

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od fkabl »

Tak to vypadá pánové, že mám v ruce taky "černého petra". Golf Variant 1,2 TSI 77kw, auto mám půl roku, najeto 9 tis. km a najednou nepřirozený hluk při studeném startu, což dosud nedělávalo. Takže se chystám do servisu. Dám vědět výsledek :(

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od mefix »

Tak hodně štěstí - jistě nebudeš poslední, koho ta radost s úžasným TSI potká. Napiš, co ti řeknou a jak to opraví.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od fkabl »

Tak mám reakci servisu, zatím jen telefonickou. Potřebují závadu - projev auta vidět. To samozřejmě chápu, ale když se to projevuje jen u studeného startu, po delší odstávce auta a zatím ještě ne pokaždé, tak je to trochu problém. A nechat jim tak auto několik dní, aby čekali na to, kdy se to projeví, se mi zatím nechce. Servisák byl "naprosto v pohodě" - že si nemám dělat žádné vrásky, když mám auto ve 4 leté záruce (auto mám zatím jen půl roku). Prý mám normálně jezdit a až se to začne projevovat častěji tak, aby to mohli vidět, nebo to způsobí jiný problém, třeba i zničení motoru, tak pak to budou řešit a měnit. V podstatě má pravdu, ale stějně si myslím, že efektivní a ekonomičtější by bylo pro VW měnit zavčasu součástku za pár tísíc než následně za desítky nebo stovky tisíc. Takže buď zkusím jiný servis nebo zatím budu jezdit. Snad s tím nic nezpůsobím, než se to začne ozývat častěji tak, aby to viděli, slyšeli, vyměnili.

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od anton1 »

To je fakt zaujímavy prístup od VW, a čo keď sa mi ten motor zničí na dovolenke, 1500km ďaleko, to bude radosti.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od caravelle »

ked sa ti auto znici niekde na dovolenke 1500 km daleko od domu... tamojsi servis ta "zdr8e", ze co si to neriesil skor a nechal si to tak daleko zajst... a ked im povies, ze ti to kazali vo vw servise na slovensku... poklopu si na celo.... a budu neveriacky krutit hlavami...

na nase (a aj cz) servisy treba ist tvrdo... alebo najst taky, ktory ta nebude zbytocne mystifikovat.... mne sa tiez jedna zavada prejavovala len za studena... ale mne servisak uveril... a dokonca vedel aj ako to odstranit... a aj to odstranili... takze odporucam sa poobzerat po takom nejakom servise... ja ho mam sice 100 km od domova... ale ta cesta sa vyplati prave vdaka takemu pristupu aky maju... ak ho zmenia, zmenim aj ja ich ...
Audi S4 Dolphin grey

milan13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.07.2011 18:55

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od milan13 »

Dnes auto vyzvednuto ze servisu po výměně rozvodů a sacího ventilu- důsledek vytahaného řetězu. Byl vyměněn i olej. Zvuk motoru zatím bez problému. Cena účtovaná výrobci v rámci záruky cca 16000 Kč. Radím těm co to dělá rachot po startu neodkládat problém a nechat si rozvody vyměnit. U mě jen pílí technika přišli i na naklepnutý ventil v důsledku této jasně konstrukční vady. Problém byl hlavně v nekvalitním řetězu. Nyní již se montuje jiný.
Pevné nervy přeji. Auto v servise bylo týden. Nemohly sehnat nové šrouby na hlavu.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od mefix »

fkabl: nechci sejčkovat, ale na některé věci (tzv. spotřební materiál) je záruka 6 měsíců nebo ujetých 10tkm (mám s tím již zkušenost při reklamaci destiček a kotoučů). 4 roky, to je hezké, ale ty další 2 roky to je pouze POJIŠTĚNÍ a pojišťovna nemusí uznat vadu a prostě to plnit nebude. Já bych to řešil tak, že bych auto dal do servisu, hlavně vypsat opravenku s popisem závady a pokud se vada neprojeví, mít to písemně, že se vada neprojevila. Až se pak jednou bude skutečně opravovat, bude se jednat o reklamaci již jednou reklamované vady a to je něco jiného, než když přijdeš do servisu prvně s novou vadou. Ono nic není problém, jen když přijde na věc, pak nikdo si na nic nechce vzpomenout s tím, že jsi to měl reklamovat, když to bylo vadné. Takže jeden velký pozor...., abys to pak jednou celé nezaplatil ze svého.

Uživatelský avatar
vojtasbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.09.2010 20:12
Bydliště: Brno

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od vojtasbo »

milan13 + ostatni: sverite se prosim kde jste s tim v servise byli? Bohuzel me to ceka take a pokud by nekdo mel dobrou konkretni zkusenost, bylo by fajn to vedet...a naopak. Ja jsem z Brna takze se zatim chystam do Porsche Brno...Kazdopadne mam najeto 13000 a do servisu jdu asi po seste :negative:
Golf VI MY 2011, 1.2TSI, bílá, Highline, paket Vancouver, parkpilot, Keyless access

milan13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.07.2011 18:55

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od milan13 »

me to delali v servise manfred schoner cheb, jen pozitivní zkušenost a ochota závadu řešit i když se jim v servise také neprojevila

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od fkabl »

Tak jsem jel dnes okolo servisu (PORSCHE Brno) a když už tam byl a řešil jinou nezajímavou drobnost, požádal jsem techniky, aby na ten motor mrkli a poslechli si ho, kdyby náhodou...ale samozřejmě žádná náhoda se nekonala a vše fungovalo, jak má. Budu jim to tam holt muset někdy nechat do rána, aby to slyšeli při tom studeném startu.

Uživatelský avatar
vojtasbo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.09.2010 20:12
Bydliště: Brno

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od vojtasbo »

Bohuzel v tom nemam zadnou pravidelnost, obcas je to i tyden ok, bez toho vrceni...takze bych prave rad jel do servisu kde o tom neco vi,nebudou delat blbecky ze jsem opet uplne prvni s touto vadou a projevi trochu vstricnosti...ale uprimne o tomto pochybuju. Bych mozna zajel i do ROS Auto, mam to trochu bliz...nemate nekdo zkusenost?
Golf VI MY 2011, 1.2TSI, bílá, Highline, paket Vancouver, parkpilot, Keyless access

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od anton1 »

net.work píše:mno rikal mi to, samo ze sem to zapomel - v pondeli s nim zase budu, tak se zeptam znova a napisu to sem.
Tak sa zdá, že nám to asi neprezradíš, alebo si nás zabudol :( ?
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: 1,2 TSI 77kw hlučný start

Příspěvek od anton1 »

Tak idem na výmenu rozvodovej reťaze na budúci týždeň, najazdené 9400 km.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“