Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od fkabl »

Tak už je to tady. Dnes jsem si vyzvednul auto v PORSCHE BRNO. Mám motor 1,2 TSI (77 kw) a měl jsem problémy s cukáním motoru při studeném startu, způsobené roztaženým řetězem. V rámci reklamace odstraněno - vyměněn řetěz, rozvody a navíc nahrán nejnovější SW. Najel jsem s tím dnes 80 km a zněma je znám. Motor se celkově uklidnil a je i tišší, kultivovanější...
A teď to nejdůležitější. Řekli mi, že tento týden (tuším ve středu) vydal VW rozhodutí o celosvětové (kromě ameriky) svolávačce na tento problém. Takže já to mám za sebou a ostatní to čeká. Jen nevím, zda se to bude týkat jen 1,2 TSI nebo i jiných TSI motorů a zda se to týká jen VW nebo i ostatních koncernových bratrů a sester.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od jkjc »

Presne jsem toto na vedlejsim vlakne o hlucnych startech naznacoval. Bylo mi odpovedeno ze to je nesmysl aby byla na toto svolavacka. Ja jsem se uz v patek objednal na vymenu... Stejne to nechapu retezovy rozvody co odejdou za 25t. km ... Mam jeste A6 3,0TDI tam je taky retez a po 160t. km o nem nevim!

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od mefix »

Nepsal jsem o "nesmyslu", chce to lépe číst :mrgreen: . 160 tis na řetěz je pěkné - výměnný interval je ale nižší, takže očekávaj možnou nehodu.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od jkjc »

Dle mych informaci neni u 3,0TDI dan zadny interval pro vymenu retezu. Pokud se clovek o auto zajima a posloucha, tak se da lehce zjistit, kdy zacina byt retez slyset. Pak je doporuceno rozvody prekontrolovat a ve vetsine pripadu se vymeni pouze napinaky, to byva nejslabsi misto rozvodu. Toto se u 3,0TDI deje kolem 200t. km. Po vymene napinaku se muze vesele dale jezdit. Pokud se toto nezanedba bude retez velmi dlouho slouzit.
Ohledne nehody... neslysel jsem zatim o jedinem pripadu, kdy by neco nekomu zpusobily vadne rozvody na 3,0TDI. Maximalne rachotily tot vse co vim.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od mefix »

Myslel jsem, že když odejde napínák, většinou s sebou pak řetez něco vezme a škoda je pak celkem velká.
Naposledy upravil(a) mefix dne 03.09.2011 23:14, celkem upraveno 1 x.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od jkjc »

Je to tak, napinak ale neodejde jen tak, navic kdyz jich tam je vic, tak nikdy neodejdou vsechny najednou a skode se da lehce predejit, kdyz se odchazejici napinaky vcas vymeni. Vse zalezi na tom jak se kdo o auto stara.

iso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.08.2011 08:53

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od iso »

mal som BMW 330D, r.v. 2004 cize tiez trojliter, najazdene 180 000 km a retaz tiez bez problemov... :)

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od jkjc »

Je videt ze u premiovych motoru se nesetri tolik... U 1,2 TSI bylo asi hooodne tlaceno na cenu a toto je vysledek.

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od Allbacore »

nemyslim si ze to ma suvis s cenou, ale s konstrukcnou vadou dielov pouzitych...
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od xwritter »

Dnes jsem byl v Porsche Brno a přijímací technik u oprav o žádné svolávačce neví. Každopádně kontroloval dle vinka, jestli na moje auto není svolávačka a prý ne (1,2 tsi 63kw). Auto mi necuká a žádný problém s motorem nemám.

Edit: najeto 15 000 km

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od TSIman »

Taky si myslím, že pokud by VW udělal svolávačku, psali by to na všech http://www.auto" onclick="window.open(this.href);return false; stránkách.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od jkjc »

Dnes jsem byl na reklamaci a ze servisu mi asi po pul dni volali, ze budou menit rozvody. Dle jejich informaci se nejedna o svolavaci akci, nybrz prikaz importera menit rozvody, pokud si majitel stezuje na hlucnost motoru.

iso
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.08.2011 08:53

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od iso »

mozno blba otazka...ale mne ma prist POLO 1.2 TSI koncom septembra (září)....myslite ze uz budu tieto veci vymenene? ...alebo aky je system? maju motory zmontovame niekde na sklade a len ich tam vkladaju?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od mefix »

Blbá otázka to není. Spíše bych se ptal těch, co mají nový řetěz, zda je to ten samý nebo konstrukčně přepracovaný nebo jiný materiál. Jelikož se nejedná o život ohrožující závadu, pak si myslím, že jestli něco vůbec už předělali ve výrobě, pak se ale doprodají ty staré kusy a komu to bude zlobit, půjde na opravu. A jak to vypadá, žádná ofiko svolávačka koncernu VW na řetězy stále není.

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svolávačka-TSI řetěž,rozvody...!

Příspěvek od jkjc »

Podle me budou urcite tvrdit jak je vse vporadku, a ze je retez z jineho materialu a vada je odstranena. Reknou proste to co zakaznik ocekava, ze se rici ma :).
Nedokazu si ani predstavit, jak by se tvaril technik, kdyby mi do oci tvrdil, ze je vse vymenene, ale retez je ten samy jako z vyroby, a ze za 30 000km bude zase ko, ale uz to nepujde na zaruku....

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“