1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od Pali_no »

Zdravim

Takze mam novy syndrom.
Po tom co mi nahrali novy SW sa mi pri studenom motore (teploty okolo nuly alebo nizsie) ze pri rozbiehani sem tam cukne motor - akoby vynechal niektory valec zazeh. Je to citelne v interieri, ale nic nepocut, na pristojovke nic neblika/nesvieti - po 1-2 minute sa to uz nestava. Aj tak je to tazko postrehnutelne a pomerne zriedkave.
Nabehane 18.000.

Ma niekto podobny problem ?

PS

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od mefix »

Myslím, že se zde už o tom také v minulosti psalo (asi rok dva zpět) a jev se objevil v souvislosti s nižšími teplotami venku.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od Pantani »

Mně to dělalo, dokud jsem nedolil olej - měl jsem ho tam už málo. Ale je pravda, že auto si do tej doby neřeklo a dolíval jsem, až to na mě řval počítač. Od té doby je cukání z velký části pryč. Do té doby se to projevovalo neklidným chodem a takovým pocukáváním v interiéru, bylo to cítit v sedačce. Ani mě v té době nenapadlo to vozit do servisu, protože jsem věděl, že v počítači to mít nebudou a tudíž s tím odmítnou cokoliv dělat (i třeba jen prohlížet) řka, že auto je v naprostým pořádku.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od Pali_no »

Pantani píše:Mně to dělalo, dokud jsem nedolil olej - měl jsem ho tam už málo. Ale je pravda, že auto si do tej doby neřeklo a dolíval jsem, až to na mě řval počítač. Od té doby je cukání z velký části pryč. Do té doby se to projevovalo neklidným chodem a takovým pocukáváním v interiéru, bylo to cítit v sedačce. Ani mě v té době nenapadlo to vozit do servisu, protože jsem věděl, že v počítači to mít nebudou a tudíž s tím odmítnou cokoliv dělat (i třeba jen prohlížet) řka, že auto je v naprostým pořádku.
Olejom to nie je, kontroloval som, je ho po hornu znacku..

PS

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od Thorwards »

Mě se stává něco podobného, při studeném startu něco zachrastí zespod auta, je to takový kovový zvuk a auto na první prošlápnutí nechce jít za plynem a netáhne. Měl jsem to už 3 krát v servisu a zatim mi přehráli třikrát software a jinak nic. Auto už to nedělá tak často jako předtím, ale čas od času se to projeví. Nevím čím to může být, upozornil jsem je na řetěz a na palivové čerpadlo, ale prý řetěz i čerpadlo jsou v pořádku.

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od Pali_no »

Takze po roku som tu znova, cukanie pretrvava, auto je opat v servise. Vcera mi bolo povedane ze bola chyba v SW ze ho vymenili. Dnes som osobne isiel na skusobnu jazdu so servisnym technikom, cukanie bolo naozaj vyrazne, na co sa ma servisny technik opytal ci si teda auto prevezmem ?! Som mu povedal svoje..

Stale nema nikto podobny problem ?
(Za nizkych teplot (a mam dojem ze za vysokej vlhkosti) motor kratko po starte pri akceleracii "skube" akoby vynechvali niektore valce)

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od Pali_no »

Takze dnes VW skonstatoval ze reklamaciu neuznava. Jednoducho to povazuju sa bezne spravanie. Netusim co s tym.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1.2 TSI - vynechava/cuka motor za studena

Příspěvek od mefix »

Jdi do jiného servisu. Pokud to máš blízko do Rakouska, jdi tam. GVI s TSI je krám, co nemá obdoby.

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“