bliká kontrolka mazání

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

bliká kontrolka mazání

Příspěvek od bundis »

Ahoj,mám 1,6 55kW AEE, dneska ráno cca -12°C, nastartoval jsem a po rozjetí nebo zvýšení otáček na cca 2000ot/min se mi rozbliká kontrolka mazání,na volmnoběh vše ok, jen celkem dost cvakají hydroštely. Dosud jezdilo auto bez problémů,mám ho již třetí zimu a nikdy s tím nebyl problém. Olej je 10W-40. Mohu nechat běžet motor na volnoběh,když mazání nehlásí chybu,aby se motor ohřál a třeba chyba pak zmizí nebo to nemám raději pokoušet?Jak píšu, na volnoběh kontrolka nesvítí, při zvýšení otáček na cca 2000 se rozbliká,když otáčky snížím opět zhasne.Když sundám nalévací víčko,měl by stříkat olej nebo tam je nějaký deflektor? Kolik čidel na mazání tam je?Díky za každou radu.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od mefix »

Bez ohledu na kontrolku bych přes zimu nepoužíval olej, který není určený do mrazů (10W-X). To je olej vhodný na léto a ještě spíše pro starší motor.

kissi7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.10.2011 21:05

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od kissi7 »

Dnes se mi stalo to stejne... nastartoval jsem v -14ti a z motoru 1,6 benzim bylo neco jako nejaky diesel, silene klepani. a 2x za cestu (30Km) mi 3x rychle posobe probliklo mazani.. do ted jsem takovy problem nemel, nejake napady proc by to tak zaclo klepat a proc mohlo problikavat mazani pri plne zahratem motoru?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od mefix »

Kontrolka oranžová nebo červená?

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od suchyra »

Tak mně se bohužel stalo podobné, občas začne z ničeho nic blikat a párkrát pípne červeně kontrolka...třeba až po 50 km jízdy, tak zastavím a dalších třeba 20 km nic a pak zas...pak jedu třeba 100km a nic!? je to teda 1.8T
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od jar_da »

jen tak mimochodem, nepíšete jestli jste zvedli kapotu a zkontrolovali stav oleje ...... :-)))
buď vadné čidlo tlaku oleje nebo zanesený sací koš oleje
CAXA

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od suchyra »

jasný, to jsem kontroloval hned...
diagnostika nic neukázala.., tak to údajně nějak pročistil a uvidíme...asi teda ten koš.
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od suchyra »

tak dobrý to bohužel není...je to záhada, byl jsem v Rakousku, snad 2000 km vůbec nic, pak přijedu zpět do Prahy, zastavím asi po třech stech km vkuse a tankuju plnou do prázdné nádrže (cca 20 km v rezervě) Schell V-Power (s aditivama), nastartuju a hned začala pípat a blikat, a teď už to dělá po každém nastartování!?
Může to souviset nějak s tím benzínem? Nádrž předtím jsem bral taky u Schellu v Rakousku (normální 95) do prázné a v pohodě..
Díky za případné info.
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od jar_da »

kolik máš najeto, dával se tam LL olej?
CAXA

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od suchyra »

teď mám skoro 220 tis. km a olej se měnil naposled ve 214.000 km (16.12. 2011) a začalo to blbnout teď v únoru, do tý doby motor (1998) uplně bez jediného problému...olej tam údajně dával 5w-40 jako vždycky předtím (značku ale myslím jinou než minule)..jen mě zarazilo, že ho tam bylo asi 0,5 cm na risku?!
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od jar_da »

začal bych tím košem pro klid duše a pak čidlo oleje,
co myslíš tím 0,5 cm na rysku, jako nad nebo pod?
CAXA

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od suchyra »

nad maximum, asi tam prostě nalil místo těch 4,5l celý 5l kanystr...
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od suchyra »

tak je vyměněné čidlo a zatím dobrý..nesvítí:)
GVII Alltrack 1.8TSI DSG 4M[/size]
GVII GTE

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od originalbmwparts »

Zdravím mám podobný problém, na motoru 1.4 16V se dělala komplet hlava rozvody atd. Při otočení klíčkem se na chvilku rozbliká kontrolka mazání (Je oranžová) Když startuji tak to samé. Bohužel běh motoru není ideál, je tam 5W-40 Liqui Moly. Motor za studena běží jak má. Měnili se všechny hydroštely. Ale motor jaksi klepe. A dle VAGU na 4 válci je klepání na volnoběh na 3,..... na ostatních kolem 1. Poradí někdo?

Uživatelský avatar
Jurgen2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.09.2019 00:46

Re: bliká kontrolka mazání

Příspěvek od Jurgen2000 »

Zdravim, Trošku se přiživím ale mám podobný problém, poměrně často mi bliká kontrolka mazání i pípá červeně.. Je to už delší dobu, bohužel potřebuji prodat toto auto, a rád bych to vyřešil.. Bylo vyčištěno sítko, tak vyměněné čidlo tlaku oleje, poté i senzor stavu oleje.. A bliká to pořád.. Jsem si 100% jistý že to maže, ale stále to bliká, čím by to mohlo být? Vlastním VW GIV 1.4 16v 55kw

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“