svolávací akce na turbo 1,2 tsi

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

svolávací akce na turbo 1,2 tsi

Příspěvek od jar_da »

Vážení, kdo máte motorizaci 1,2 tsi, tak si prověřte u servisu jestli nespadáte do servisní akce na regulaci turba,
netýká se těchto čísel turba:
03F145701K, 03F145701L a 03F145701M,
u ostatních indexací proběhne montáž vymezovací podložky pod přírubu regulace turba a bude přehrán SW řj motoru, práce cca 1,5 hodiny, číslo
turba se blbě hledá, je ve spodní části turba a z pohledu od sání, na foto je to co máte hledat, buď zrcátkem a přečíst, mě se osvědčil
malý foťák kompakt.
Přílohy
turbo 002zzz.jpg
CAXA

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od TSIman »

Má pravdu předsedo. :)

Potvrzuji. Dnes jsem auto dával do servisu a po zadání SPZ do PC, začala na techničku hned blikat svolávačka na TURBO.

V některých chvílích jsem pozoroval zvláštní zvuk v motoru, ale neuměl jsem posoudit co je to za zvuk. Tudíž jsem zvědavý, zda to bylo tím turbem. Údajně se montuje vymezovací podložka pod přírubu regulace turba, která má zabránit kontaku lopatek s něčím ??? To jsem zapomněl. Trochu mě to vyděsilo, protože pokud dochází ke kontaktu lopatek, tak musí být tyto obroušené. Dnes tam byla technička, ale zítra tam bude muž a tak se asi zeptám, zda to turbo kontrolují, zda není obroušené.
Naposledy upravil(a) TSIman dne 21.03.2012 07:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od jar_da »

ta podložka je po namontování vidět, kontakt lopatek? nevím, spíš bych řekl, že to blbě regulovalo a tudíž se mohla rozsvítit i kontrolka motoru o které se píše v pokynech k této akci, mimochodem je to akce číslo nebo kódu 24W6
CAXA

Uživatelský avatar
David C3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 24.05.2008 19:12
Bydliště: Zlín

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od David C3 »

Tak 30tis kmza rok ted nové rozvody a podložka u turba... :!:
Ex:1.2 TSI 81kw DSG 7st
Ex:Golf 7 GTD DSG 6st
Soon: Touran 1.5 TSI DSG ME

Uživatelský avatar
tatoch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 03.05.2010 22:48

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od tatoch »

tak jsem cinknul do Hellera a rekli mi at prijedu, ze do akce taky spadam.....tak jsem zvedav neb jsem zatim zadne divne zvuky neslysel...

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od jar_da »

taky jsme nic nepozorovali, prostě v pohodě, ale samozřejmě se to udělalo,
tato akce je vyhlášena koncem února a servisy ji mají od tuším 5.3.
CAXA

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od miromen »

jar_da píše:Vážení, kdo máte motorizaci 1,2 tsi, tak si prověřte u servisu jestli nespadáte do servisní akce na regulaci turba,
netýká se těchto čísel turba:
03F145701K, 03F145701L a 03F145701M,
u ostatních indexací proběhne montáž vymezovací podložky pod přírubu regulace turba a bude přehrán SW řj motoru, práce cca 1,5 hodiny, číslo
turba se blbě hledá, je ve spodní části turba a z pohledu od sání, na foto je to co máte hledat, buď zrcátkem a přečíst, mě se osvědčil
malý foťák kompakt.
jar_da takže se to tyka i 1.4TSI ? Soudim podle toho že fotka kterou si zde dal je z tveho motoru a tedy turbo pasuje jak na 1.2TSI tak na 1.4 TSI.
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
michpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.06.2010 19:46
Bydliště: Babice nad Svitavou

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od michpo »

Tak jsem to dnes omrkl a mám turbo s kódem 03F145701K, takže by se mě to teda týkat nemělo, což je jen dobře ;)
Každopádně díky za info, věřím, že se to bude spoustě lidem hodit.
Golf VI 1.2 TSI 77kW/105k DSG Highline

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od jar_da »

miromen píše:
jar_da píše:Vážení, kdo máte motorizaci 1,2 tsi, tak si prověřte u servisu jestli nespadáte do servisní akce na regulaci turba,
netýká se těchto čísel turba:
03F145701K, 03F145701L a 03F145701M,
u ostatních indexací proběhne montáž vymezovací podložky pod přírubu regulace turba a bude přehrán SW řj motoru, práce cca 1,5 hodiny, číslo
turba se blbě hledá, je ve spodní části turba a z pohledu od sání, na foto je to co máte hledat, buď zrcátkem a přečíst, mě se osvědčil
malý foťák kompakt.
jar_da takže se to tyka i 1.4TSI ? Soudim podle toho že fotka kterou si zde dal je z tveho motoru a tedy turbo pasuje jak na 1.2TSI tak na 1.4 TSI.
je to pro 1,2 tsi, ta fotka je z 1,2 tsi Fábie, tedy ne z Golfa, kterého mám v podpisu a avataru :D , Fábii mám pro otce, prostě nemám všechny auta v podpisu no 8) ,
akce je pro všechny 1,2 tsi v rámci koncernu varianty 63 kW i 77 kW, turbo resp. regulace u 1,4 tsi je jiná
CAXA

jkjc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 22.02.2009 12:56
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od jkjc »

Mam 03F145701F takze do akce spadam... mel byme servis sam kontaktovat, nebo se musim vnutit? Auto uz neni v zaruce. Je to nejak nebezpecne kdyz se to neudela?

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od jar_da »

akce se provádí při návštěvě servisu, automobilka auta nesvolává
CAXA

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od fkabl »

Včera v rámci garančky taky řešena turboakce. Zdarma, bezproblémů. Nahrán i nový SW. Motor se ještě více ztišil a uklidnil. Profesionální přístup výrobce, resp. prodejce a servisu.

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od TSIman »

Podložku už mám, zvuky stále stejné, nepozoruji žádnou změnu.

TraI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 15.09.2010 12:07

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od TraI »

Můžu potvrdit - akce mně byla provedena v servisu v D, kde má označní 24V9 a je vyhlášena od 1.3.
Z německého fóra jsem přeložil následující snad vyčerpávající informace, i když ty tady už v podstatě přesně zazněly:
* Kdy bude tato akce provedena?
S další návštěvou v servisu.
* Budu být oznámeno písemně?
Písemné oznámení se týká pouze svolávacích akcí (v němčině ‚Rückrufaktion‘) = stahování výrobků z trhu. Protože se zde jedná o ‚provozní‘ akci (v němčině ‚Feldaktion‘), tak nebude. Někteří prodejci aut nabízí tuto službu, aby informovali své zákazníky.
* Kdo je ovlivněn?
Každý, kdo má 1.2TSI a má turbodmychadla s indexy F, G nebo H.
* Týká se motorů 63kW nebo 77kW?
Oba motory se ve svém provedení neliší, a proto také mají kód motoru kód CBZ. Jediný rozdíl spočívá v softwaru.
Jsou dotčeny obě verze.

* Co je předmětem akce?
Do řídicí jednotky motoru je nainstalován nový software a vložena 2 mm tlustá vymezovací podložka pod přírubu regulace turbodmychadla.
* Proč se akce provádí?
Klapka rozvodu regulace výfukových plynů turbodmychadla je záměrně konstrukčně volně uložena. V mírně otevřené poloze tato klapka bije proti plášti turbodmychadla a tak to chrastí. Prostřednictvím vložení distanční podložky se tomuto zabrání. Pracovní rozsah elektrického regulátoru se tímto posune o ca.1Volt. Aby nedošlo k chybovému hlášení, mění se software ŘJ.

Uživatelský avatar
xwritter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 04.12.2010 12:28
Bydliště: Brno

Re: turboakce 1,2 tsi

Příspěvek od xwritter »

najde vám to, že je na váš vůz svolávací akce, když to zadáte zde? http://www.volkswagen.de/de/servicezube ... ionen.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“