Vzduchový filtr 1.2 TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Vzduchový filtr 1.2 TSI

Příspěvek od TSIman »

V časopise Auto Tip je článek o turbu, kde se uvádí, že kromě pravidelné výměny oleje je důležitý čistý vzduchový filtr.
Čistý vzduchový filtr zabrání, aby nedocházelo k podtlaku sání a odsávání oleje z turba do motoru a tím k jeho poškození.

Byl jsem na výměně oleje a prohlídce auta po 2 letech a cca 27500 km a vzduchový filtr mi neměnili.
Díval jsem se na Auto Kelly a mají tam filtry od 394,-Kč STARLINE až po MANN za 740,-Kč.
Kdyby se měl filtr měnit? Nevíte kolik stojí originál?

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od mefix »

Vzduchový filtr měním u aut cca v 20, nejpozději v 25tkm. Na GVI jsem platil origo vloni 590,-.

Jiřík
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 04.03.2009 18:44

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od Jiřík »

Rači si ho vyměň 30 tis už je dost . Všechny filtry byly origo od Mannu , tak jsem koupil od stejného výrobce jen už na nich není znak VW jinak identické. Ale na cenu už si fakt nevzpomínám.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od jar_da »

všechny? já třeba koukal na kabinový a tam je Valeo,
vzduchový se chystám měnit v dohledné době a taky měním na půlce intervalu, tedy 30.000 km,
olej a vzduch filtr servisu nesvěřuju a dělám si sám, protože to nikdo tak dobře neudělá :D
CAXA

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od alean »

kabinový doporučuju měnit každý rok ,vzducháč a palivový každou druhou výměnu a značku doporučuju Mann

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od TSIman »

Díky za názory.
Jak vidím, tak názor je vcelku shodný a je potřeba filtr vyměnit dříve než v 60.tis. km. Zvlášť u nás v zasmogované Ostravě, kde je prachu spousta.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od jar_da »

uvidíš sám, až ho po 30K km vyndáš .....
CAXA

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od miromen »

Zrovna v ponděli mi došli original filtry jak vzduchovy tak kabinovy. Vzduchovy je od fa UFI a kabinovy od Valea. Za oba jsem dal i s poštovnym 762kč. Tuhle firmu vřele doporučuji. Loni jsem od nich objednaval olej a origo olejovy filtr. Originalni dily + dobre ceny co vic si přat.
http://www.cc-autodily.cz/filtr-pylovy-s-nast" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cc-autodily.cz/vlozka-cistice-vzduchu-14_14" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 TSI 77kw

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od jar_da »

taky můžu cc-autodíly jen a jen doporučit, v podstatě nekupuju jinde
CAXA

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Vzduchový filtr

Příspěvek od TSIman »

Na základě doporučení jsem se rozhodl vzduchový filtr vyměnit. Najeto 30.tis. km. Nový filtr originál 617,-Kč a 85,-Kč výměna u Auto Heller v Ostravě. Byl jsem na dílně a výměnu viděl. Stačí povolit 4 šrouby krytu a jeden šroub co drží filtr. Zapsáno v servisní knížce.
Nicméně jsem čekal, že bude tady v Ostravě úplně černý, ale nebylo to vůbec tak hrozné. Asi by těch 60.tis km vydržel v pohodě. Nyní vždy asi po roce filtr vytáhnu a vyfoukám kompresorem zevnitř směrem ven.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od Thorwards »

Nezkoušel jste tam někdo dát K&N? Změní se hodně zvuk motoru a případně i nějak jeho vlastnosti?

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od jar_da »

no než ho tam dáš, tak se skrz něj podívej na sluníčko a zeptej se sám sebe, jestli je to to ono, co chceš :-)
CAXA

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od Thorwards »

Proč? Myslíš, že není dobrej.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od jar_da »

co jsem koukal na všechny ty sportovní filtry, tak jsou řidčí a tím pro mě osobně nepoužitelné
CAXA

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Vzduchový filtr

Příspěvek od Thorwards »

Já jsem ho nikdy neměl, takže nevím co to dělá, ale podle toho co jsem četl, tak by to mělo chytat nečistoty stejně jako standartní filtr. Nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“